Polski duchowny znany jest ze swojego nieszablonowego języka. Jego niektóre wypowiedzi są bardzo kontrowersyjne, a niekiedy podchodzą pod skrajność. Sprawą ks. Oko zajął się inny duchowny ks. Krzysztof Charamsa, który jest członkiem watykańskiej Kongregacji Nauki i Wiary.

Ksiądz Charamsa w sposób stanowczy przyjrzał się wypowiedziom kontrowersyjnego duchownego. Jak zaznacza: Środowisko teologiczne wydaje się milcząco akceptować w dywagacjach ks. Oko głos swego wybijającego się reprezentanta. Podobnie czyni Konferencja Episkopatu Polski, która brakiem reakcji na aberracje językowe czy umysłowe swego eksperta zdaje się je popierać.

Kolejny zarzut ks. Charamsy jest również bardzo wyrazisty: Nie można zapraszać chrześcijan do niepoznania i zarazem podjudzać do wydawania ostrych osądów aksjologicznych na temat tego, co niepoznane. Jest to logika eliminowania przeciwników przez ”palenie ich na stosie”, niedaleka dżihadu i krucjaty.

Ksiądz Oko bardzo często krytykuje też środowiska homoseksualne przedstawiając wątpliwe statystyki dotyczące zjawiska pedofilii w tym środowisku, broniąc przy tym Kościoła katolickiego, w którym – w ostatnim czasie – proceder ten ujrzał światło dzienne.

Duchowny Krzysztof Charamsa wydaje się w swojej ocenie być jednak odosobniony. Mało kto z jego środowiska zwrócił na poczynania ks. Oko uwagę i krytycznie się do tej postawy odniósł. Teraz może się to zmienić. Wypowiedź ks. Charamsy możemy ujrzeć w ”Tygodniku Powszechnym”.

Źródło: wyborcza.pl

...

Zobacz również