Tego jeszcze nie było! Ksiądz zniechęca do psychologów: "Nie zastąpią konfesjonału"

Tego jeszcze nie było! Ksiądz zniechęca do psychologów: "Nie zastąpią konfesjonału"

Ksiądz Daniel Wachowiak odważnie podsumował dziesiątki lat rozwoju psychologii. Jego zdaniem sesję terapeutyczną można spokojnie zastąpić... wizytą w konfesjonale. Czy podatni na podobne sugestie katolicy zrezygnują ze wsparcia psychologów na rzecz odwiedzin w kościele? Taniej na pewno nie będzie.

Ksiądz Daniel Wachowiak na swoim profilu w social mediach, posługując się cytatem z Carla Gustava Junga, który wszak wielkim protoplastą współczesnej myśli psychologicznej był, zszokował wiernych. Cios wymierzony w stronę psychologów spotkał się z ostrym komentarzem. Internauci zareagowali ekspresowo.

Zamiast do psychologa, idź do kościoła. Ksiądz Daniel Wachowiak wyszedł z zaskakującą inicjatywą.

Niektórzy chcieliby wierzyć, że to przejęzyczenie, że próba gry słownej lub zwyczajny flirt z internautami. Zważywszy na inne wpisy duchownego z Poznania, nie można mieć wątpliwości, że chodziło o jedno: miast terapeuty, wystarczy ksiądz. W Polsce na samą depresję choruje ponad 350 milionów osób. Do tego, wymieńmy drobne życiowe potknięcia, złożone choroby psychiczne czy zaburzenia osobowości. To daje nieprawdopodobną skalę problemu i powodów, by odwiedzić terapeutę. Aż 20 procent Polaków ma problemy psychiczne i korzysta z pomocy psychologa bądź psychiatry. Podczas Dnia Zdrowia Psychicznego eksperci apelowali: Polacy korzystają ze spotkań z terapeutą w ostateczności. Powszechnie wiadomo, że jako naród, nie czujemy się oswojeni z tego typu rodzajem pomocy. Czy apel księdza nie zburzy wypracowanego przez lata zaufania do psychologów? Ksiądz Daniel Wachowiak mógł w inny sposób nawoływać do odwiedzin w świątyni. Internauci zauważyli, że problem psychiczny, a problem wiary to dwie zupełnie inne kwestie. Dodali także, że ksiądz nie powinien spraw natury psychicznej upraszczać, podczas gdy ostatnio na jaw wyszły bulwersujące fakty o Kościele i pedofilii. I tam, o leczeniu spowiedzią nikt słyszeć nie chciał... Duchowny z Poznania już wcześniej wyrażał poglądy na temat życia rodzinnego i kondycji moralnej swoich wiernych. Internauci reagowali z równą nieustępliwością, tłumacząc, że skoro ksiądz Daniel Wachowiak powierza ich wiarę Bogu, to sam powinien skrajnych ocen unikać. ksiądz Daniel Wachowiak Twitter/ks. Daniel Wachowiak  1. Gdzie jest Ziobro?! Ksiądz zaatakował paralizatorem i będzie BEZKARNY
  2. Ksiądz brutalnie zgwałcił dziecko. NIE ma go w rejestrze pedofilów
  3. Rydzyk wysuwa żądania. W grę wchodzą miliardy złotych
Następny artykuł