Polski ksiądz oszalał w Wielkanoc. Darł flagi i wyzywał ludzi, dantejskie sceny w kościele

Polski ksiądz oszalał w Wielkanoc. Darł flagi i wyzywał ludzi, dantejskie sceny w kościele Źródło: Pixabay/kisistvan77

Ksiądz w jednym z polskich kościołów dokonał rzeczy, która mocno zbulwersowała środowiska antyklerykalne. W świątyni doszło do ostrej wymiany zdań, a niektórzy nadal nie mogą uwierzyć w słowa, jakie tam padły.

Ksiądz, pracujący w jednej z polskich parafii był uczestnikiem ostrej wymiany zdań, noszącej znamiona awantury, do której doszło w Płocku. Wydarzenie to bardzo mocno oburzyło społeczność wiernych, znajdujących się w świątyni, ale również część osób będących "poza wiarą". Internet rozbrzmiał od komentarzy tej dyskusji.

Wielka Sobota jest czasem, gdy zapominając o wszelkich sporach powinniśmy skupić się na tym co najważniejsze w święta. Jednak nie udało się uniknąć się konfliktu w płockiej parafii, kiedy to do ostrej wymiany słownej doszło pomiędzy księdzem a osobą, która postanowiła zamanifestować swoje poglądy wewnątrz świątyni.

Ksiądz wdał się w awanturę. Święta w atmosferze skandalu

O całym wydarzeniu poinformowała na swoim Facebooku Magdalena Bielska.

- Płock, parafia św. Maksymiliana Maria Kolbego, Grób Pański. "LGBT" i "gender" zestawione ze słowami "zboczenie" i "nienawiść", "pogarda", "chciwość", "agresja", "kradzież", "zdrada". Czy kościół to miejsce do szczucia na osoby o innej orientacji i poglądach? Czy nie nauczyliśmy się, do czego prowadzi nienawiść? - napisała na swoim profilu.

Jak się okazało Monika Niedźwiedzka, razem z Mateuszem Goździkowskim zamierzali dokonać swoistego manifestu podczas uroczystości święcenia pokarmów w Wielką Sobotę. Dlatego też włożyli w kwiaty dwie tęczowe flagi. Gdy zobaczył to proboszcz, natychmiast je podarł, twierdząc że kościół nie jest miejscem na manifestowanie ideologii, które są sprzeczne z chrześcijaństwem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na dodatek Goździkowski przyznał publicznie, ze jest gejem. Ksiądz miał odpowiedzieć, że "powinien to zacząć leczyć". Dyskusja zaczynała się rozgrzewać, tymczasem parafianie stali zdezorientowani. W końcu miał dość również sam ksiądz, stwierdzając że za przerwanie nabożeństwa w taki sposób grozi odpowiedzialność karna. Rozgorzała awantura, która w końcu zakończyła się wezwaniem przez duchownego policji.

Według funkcjonariuszy, konieczne będzie podjęcie działań, mających na celu ustalenie, czy w kościele nie doszło do złamania prawa przez którąś ze stron. Tymczasem uczestnicy tego wydarzenia nie mogą uwierzyć w to, jak zostali potraktowani. Niektórzy internauci wyrażają radość, że nie doszło tam do rękoczynów, na które w pewnym momencie stopniowo się zapowiadało. Pomimo okresu świątecznego, nie udało się całkiem uniknąć konfliktów ideologicznych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Głuchoniemy mężczyzna ma kota. To, jak jego pupil się z nim komunikuje, jest niesamowite! Pospadacie z krzeseł - i wasze koty też!
  2. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Takich warunków NIKT się po niej nie spodziewał. Jej córki wiedzą o tym?
  3. Porażająca wizja Jackowskiego zakłóciła wielkanocny spokój. Wstrząsające słowa o najbliższej przyszłości Polski
  4. Syn Małgorzaty Rozenek w centrum wielkanocnego skandalu. 9-latek powinien poczekać z tym do pełnoletności?
  5. Najtragiczniejsza Wielkanoc w Polsce od lat. Nie żyje 20 osób, wielu rannych
  6. Piekło na wielkanocnej libacji. 38-latek nie żyje, goście trzeźwieją

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News