Księża i Głódź atakują film Sekielskiego: "Żenujący gniot", "Nie oglądam byle czego"

Księża i Głódź atakują film Sekielskiego: "Żenujący gniot", "Nie oglądam byle czego" Źródło: Wikimedia Commons/Dudek1337

Ksiądz Leszek Sławoj Głódź nie będzie zadowolony z popularności filmu Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu". Jak się okazuje, nie jest osamotniony w swojej krytycznej ocenie filmu braci Sekielskich.

Wielu księży zdecydowało się wyrazić publicznie dezaprobatę na temat internetowej premiery dokumentu braci Sekielskich, który miał obnażyć skandale pedofilskie w kościele. Oczywiste było to, że nie wszystkim ze środowiska kościelnego film będzie odpowiadał.

Wojciech Polak, obecny prymas Polski oficjalnie przeprosił ofiary księży-pedofilów i wyraził ubolewanie nad przypadkami pedofilii w kościele. Podobnie zrobił arcybiskup Gądecki. Wypowiadali się także księża niżsi rangą, ale znani medialnie jak choćby ksiądz Grzegorz Kramer (który przyznał, że „jest mu wstyd”) czy ksiądz Wachowiak, który przyznał, że instytucje kościoła należy oczyścić z pedofilii. Przy atmosferze powszechnego bicia się w pierś, kilku duchownych postanowiło wyłamać się ze schematu.

Ksiądz Głódź krytykuje film

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź odciął się kompletnie od tematu filmu.

- Wczoraj miałem inne zajęcia, nie oglądam byle czego - uciął temat w rozmowie z dziennikarką.

Wspomniany arcybiskup pojawia się w filmie Sekielskiego, jak dziękuje Lechowi Wałęsie za bronienie księży przed atakami medialnymi. Sytuacja jest o tyle kontrowersyjna, że kapelan Lecha Wałęsy przyznał się do molestowania nieletniego.

Nie tylko niektórzy z kościelnych dygnitarzy krytykują film. Wspomniany na wstępie ksiądz ze Stanowic - Sławomir Marek, rozpętał niemałą wojnę na twitterze. Ksiądz zarzuca dokumentowi stronniczość i tendencyjność.

- I nie mam zamiaru bronić pedofilów tylko dlatego, że są księżmi. Problem, na który jasno wskazuję - w filmie WSZYSCY zboczeńcy to księża. W życiu 1 na 1000... nie będę oglądał tego gniota, bo nie ma tam dziennikarzy, lekarzy, sędziów itd. a zboczonych księży nie bronię - pisze na swoim Twitterze Sławomir Marek.

Na temat dokumentu wypowiedział się także ksiądz Krzysztof Januszkiewicz.

- Zwłaszcza że w gniocie Sekielskiego nie ma żadnego współczesnego przypadku. Same dziwne sprawy sprzed lat, gdzie ofiara wyznaje, że przez lata przychodziła do księdza i dopiero po 30 latach uświadomiła sobie, że to było złe. Ksiądz oczywiście nie żyje już, można więc fantazjować - pisze duchowny na swoim twitterze

Jak widać - film podzielił środowisko kościelne i nie tylko dygnitarzy, ale i zwyczajnych księży.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co się dzieje z Roksaną Węgiel? Fani są zdruzgotani. Tysiące Polaków boi się o jej karierę, a wszystko przez zatrważającą wiadomość
  2. Tak szczera Anna Jantar nigdy nie była! Tuż przed śmiercią wyznała bolesną prawdę o swojej córce, Natalii. Jej słowa zmrożą wam krew w żyłach
  3. Jackowski odleciał w najnowszej wizji? Jasnowidz zapowiedział tragedię, ma wybuchnąć wojna
  4. Tragiczny wypadek autokaru z weselnikami. Nie żyje mnóstwo osób, katastrofa na drodze
  5. Wstrząsająca afera w polskiej miejscowości. Ksiądz wyciąga od parafian astronomiczne sumy, ludzie się zbuntowali
  6. Stare zdjęcie księżnej Diany wielką sensacją. Dopiero teraz zauważyli na nim szczegół, który wszyscy przeoczyli

Źródło: natemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News