Atak w kościele na Woli. Ranny ksiądz, nie żyje jedna osoba

Atak w kościele na Woli. Ranny ksiądz, nie żyje jedna osoba Źródło: .

Ksiądz został ranny w ataku, o którym właśnie poinformowały media. Jak wynika z przekazanych informacji, do zdarzenia doszło w kościele na warszawskiej Woli. Potwierdzono, że jedna osoba nie żyje.

Ksiądz został ranny w ataku, do którego doszło w kościele na warszawskim Muranowie na Woli. Duchowny usiłował powstrzymać napastnika, niestety doszło do szarpaniny, w wyniku której został ranny. Jak wynika z najnowszych informacji podanych przez media, jedna osoba nie żyje. 

Atak w kościele na warszawskiej Woli

Jak podają media, do wydarzenia doszło dziś w późnych godzinach popołudniowych na plebanii kościoła pw. św. Augustyna, która znajduje się na warszawskim Muranowie w dzielnicy Wola. 

- Z wstępnych ustaleń wynika, że na plebanię kościoła wtargnął agresor i zaatakował znajdującego się tam mężczyznę - uderzył go - informuje w rozmowie z portalem "Metrowarszawa.pl" kom. Sylwester Marczak będący rzecznikiem KSP.

Zgodnie z przekazanymi informacjami, policja pojawiła się na miejscu zdarzenia już 3 minuty po całym zdarzeniu i funkcjonariuszom udało się obezwładnić napastnika. W trakcie całego zajścia stracił on przytomność i konieczne było przystąpienie do jego reanimacji. Ostatecznie mężczyzna trafił do szpitala, w którym przebywa pod nadzorem policji. 

W tym samym czasie również trwała akcja reanimacyjna poszkodowanego, który został zaatakowany jako pierwszy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ksiądz został ranny, jedna osoba nie żyje

Zgodnie z informacjami w mediach, poszkodowanego mężczyzny ostatecznie nie udało się uratować, mimo że został przewieziony do szpitala. W wyniku całego zajścia obrażenia odniósł również ksiądz, nie zagrażają one jednak życiu duchownego. 

- Poszkodowanemu chciał pomóc ksiądz, ale również został zaatakowany. Pierwsza z zaatakowanych osób nie żyje - dodaje kom. Sylwester Marczak. 

Zgodnie z informacjami przekazanymi w rozmowie z portalem "Wpolityce.pl", agresor zaatakować miał "szklanym narzędziem", którym uderzył poszkodowanego w głowę. Ksiądz miał otrzymać ciosy w twarz. Wiek napastnika określany jest na 35 lat, tych informacji jednak oficjalnie wciąż nie potwierdziła policja.

Podkreślmy, że nie jest to jedyny atak, do którego doszło dzisiaj w Warszawie. W mediach pojawiła się również informacja o ataku nożownika, który miał miejsce przy ulicy Sobieskiego. Tam zamaskowany sprawca zaatakował przechodnia, którego mimo reanimacji, niestety nie udało się uratować. Sprawy najprawdopodobniej nie są ze sobą powiązane. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 102-letnia polska aktorka zmarła i zostawiła ogromny majątek. Kwota wbije was w fotel. Taka fortuna to marzenie każdego Polaka!
  2. Tragedia w rodzinie gwiazdy TVP! Straszna choroba zaatakowała jej matkę. Choruje na nią 20 milionów Polaków
  3. Zapłakana nastolatka dla chorego na raka taty zrobiła co się tylko dało. Wstali wszyscy, jurorzy i publika
  4. Gwiazda Polsatu pozbierała się po nagłym pęknięciu tętniaka w mózgu. "Chce zostać mamą"
  5. Aneta z "Na Wspólnej" w szale! Wszystko przez Darka

Źródło: Metrowarszawa.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News