Ksiądz cmentarz
facebook.com Spotted : Ksawerów
Klaudia Bochenek - 31 Października 2020

Ksiądz znalazł sposób, jak obejść nakaz zamkniętych cmentarzy. Wywiesił na bramie zadziwiający napis

Ksiądz postanowił wpaść na pewien pomysł i przedstawić go wiernym. Według niego mogą już chodzić na cmentarz. Wystarczyło tylko wywieszenie tabliczki na bramie, czy to dobre rozwiązanie?

Ksiądz doskonale wie, że dziś, jutro oraz pojutrze cmentarze są zamknięte. Wierni ubolewają, że nie odwiedzą w ciągu tych kilku dni grobów swoich bliskich. Dla jednych to tradycja, dla innych obowiązek - niektórzy nierzadko pokonują setki kilometrów na nekropolie, gdzie spoczywa rodzina. Ksiądz postanowił wymyśleć proste rozwiązanie.

Ksiądz swoim rozwiązaniem zrobił furorę, jednak nie każdemu się to podoba

Jak się okazuje, niektórzy wierni odwiedzą dziś cmentarze i groby swoich ukochanych bliskich, a tym samym wypełnią tradycję. Tych, którzy położą znicz na grobie jest zaledwie garstka, a pomysł księdza dosłownie zwala z nóg. Czy za jego śladem pójdą inne parafie? Tego nie wiemy, jednak post, który pojawił się na Facebooku z informacją o działaniach parafii, w mgnieniu oka stał się hitem internetu.

Cmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikatCmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikatCzytaj dalej

- Witam, dla wszystkich zainteresowanych. Proboszcz Parafii w Ksawerowie utworzył komisję która Dekretem przemianowała Cmentarz w Ksawerowie na Park Cmentarny. Więc "Park" będzie otwarty - czytamy na facebookowej stronie "Spotted: Ksawerów".

W związku z taką, a nie inną decyzją, cmentarz jest traktowany jako park. Polacy są świadomi, że parki, zieleńce i lasy mogą być odwiedzane przez nich bez żadnych przeszkód. A skoro cmentarz stał się parkiem - to również im wolno. Co więcej, wierni z Ksawerowa poszli tym samym tokiem myślenia i zjawili się na cmentarzu.

Niektóre osoby nie brały na poważnie pomysłu księdza, jednak jak donosi portal EPA Info, cmentarz rzeczywiście funkcjonuje. Jeszcze dziś (w dzień, kiedy wchodzi zakaz wejścia na cmentarze w całej Polsce) nekropolię w Ksawerowie odwiedziło kilkanaście osób. Niestety, na miejscu szybko pojawiła się policja, która miała próbować namawiać księdza, żeby jednak zamknął cmentarną, lub też parkową bramę i dostosował się do przepisów. Jak zakończyło się zajście, na razie nie wiadomo.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Nie podano także do wiadomości, czy księdzu grozi mandat czy też zwykła nagana za złamanie przepisów. Nie wiadomo również, czy wiernym, którym udało "przemknąć się" na groby, również grozi kara. A te mogą być niemałe.

-  Nie dziwię się księdzu. Też bym tak zrobiła, bo decyzja o zamknięciu cmentarzu była ogłoszona zbyt późno. W piątek wieczorem były tutaj tłumy ludzi, co mają zrobić z kwiatami - mówiła redakcji EPA Info jedna z okolicznych mieszkanek.

Dzisiaj grzeje: 1. Za wejście na cmentarz grożą horrendalne kary. Wiele osób nie ma pojęcia, posypią się mandaty

2. Nagle podjęli decyzję, od wtorku całkowity lockdown. Klamka zapadła, władze europejskiego kraju nie miały wyjścia

3. Policja pokazała, co znalazła przy zatrzymanych na wczorajszym strajku. Można było stracić życie

- Według polskiego prawa jedynymi miejscami grzebalnymi w naszym kraju są cmentarze, nie żadne parki ani skwery. Jeżeli chowa się w danym miejscu zmarłych to jest to cmentarz i tyle. Nie uważam, że decyzja rządu była słuszna, powinni ogłosić to wcześniej, ale to co robi ksiądz z Ksawerowa doprowadzi tylko do awantur pod cmentarzem między ludźmi, proboszczem, a policją i tyle - czytamy w jednym z komentarzy pod postem na Facebooku.

- Żeby w mojej parafii ksiądz wpadł na ten pomysł. Przecież stare cmentarze to też tereny parkowe - komentowała inna internautka.

Nie da się ukryć, że wiele osób przyklasnęło decyzji księdza i mają nadzieję, że podobnie będzie w innych parafiach, z kolei niektórzy woleliby, aby dostosował się do przepisów. A wy jakie macie zdanie o pomyśle księdza z Ksawerowa?

park

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dziewczynka trzyma w ramionach umierającego kotka. Nagrano, jak żegna go we wzruszający sposób, aż łza kręci się w oku
  2. Agnieszka Radwańska pokazała swój luksusowy dom. Żyje jak w bajce, posiadłość za miliony złotych
  3. Krzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla Polaków
  4. Agnieszka Woźniak-Starak w żałobie, zalała się łzami. Opublikowała poruszający wpis: "Dziękuję, że byłeś przy mnie"
  5. Trwa walka o życie, sytuacja jest krytyczna. Widzowie TVN wstrzymali oddech, Anna Dymna poinformowała
  6. Ubisoft sprawcą ogromnego zamieszania. Fani PlayStation wściekli, Xbox wygrywa starcie tytanów
  7. 3 minuty nie wystarczy na zrobienie ciasta? Nic bardziej mylnego, przepis na błyskawiczny wypiek zwala z nóg
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Facebook, epainfo

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News