Ksiądz oskarżony o pedofilię wyjdzie wcześniej z aresztu. Miał skrzywdzić dziecko poniżej 15 roku życia

Ksiądz oskarżony o pedofilię wyjdzie wcześniej z aresztu. Miał skrzywdzić dziecko poniżej 15 roku życia Źródło: Pixabay/kisistvan77

Ksiądz, który został oskarżony o skrzywdzenie dziecka poniżej 15 roku życia, wyjdzie wcześniej z aresztu. Te szokujące doniesienia na pewno oburzą wiele osób.

Ksiądz, któremu postawiono zarzuty związane z wykorzystywaniem seksualnym nieletnich, wyjdzie wcześniej z aresztu. Duchowny został oskarżony o skrzywdzenie dziecka poniżej 15 roku życia. Według wielu Polaków ta informacja jest świadectwem lekceważącego stosunku Kościoła Katolickiego wobec przestępców seksualnych w sutannach. 

Ksiądz oskarżony o pedofilię wyjdzie wcześniej z aresztu 

Ksiądz z Pawonkowa w czerwcu tego roku trafił do aresztu w związku z oskarżeniami o przestępstwa o charakterze seksualnym, których miał dopuścić się na nieletnich. Waldemar C. służył w tym czasie w parafii pw. św. Katarzyny.

Do zatrzymania duchownego doszło 13 czerwca. Odbyło się ono na podstawie przeanalizowania materiałów znajdujących się w jego komputerze. Najnowsze doniesienia głoszą, że podejrzany zostanie wypuszczony z aresztu miesiąc wcześniej. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Kulisy sprawy 

Sąd Rejonowy w Lublińcu zdecydował o trzech miesiącach aresztu dla księdza. Później sędzia dodał kolejne 3 miesiące pozbawienia wolności. Teraz sytuacja uległa jednak zmianie w związku z zażaleniem złożonym przez adwokata Waldemara C.

W wakacje postawiono księdzu bardzo poważne zarzuty dotyczące pedofilii, takie jak doprowadzenie osoby w wieku poniżej 15 lat do innej czynności seksualnej, doprowadzenie do czynności seksualnej z wykorzystaniem stosunku zależności oraz prezentowanie treści pornograficznych osobom w wieku poniżej 15 lat.

- Policjanci przeszukali należące do niego pomieszczenia i zabezpieczyli sprzęt komputerowy, który zbada biegły z zakresu informatyki. Mężczyzna został zatrzymany i przedstawiono mu zarzuty dotyczące przestępstw o charakterze seksualnym - tłumaczył w czerwcu prok. Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej.

Duchowny miał pozostać w areszcie do połowy grudnia. Dzięki wnioskowi swojego adwokata wyjdzie z niego miesiąc wcześniej. Nie wiadomo czym motywowana jest decyzja Sądy Okręgowego w Częstochowie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ojciec piątki dzieci zrobił badania DNA. Był ZSZOKOWANY ich wynikami, szybko pożałował
2. Pyrkosz miał 17-letnią żonę. Jej losy po jego śmierci są smutne

Wiele osób jest z pewnością rozczarowana takim obrotem sprawy. Po raz kolejny można bowiem zdaniem wielu odnieść wrażenie, że sprawa przemocy seksualnej wobec dzieci zostaje potraktowany w zaskakująco łagodny sposób. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dostaną 252,38 zł zamiast 500 plus. Setki ludzi NABRAŁO SIĘ na haczyk!
  2. „Żona to wizytówka męża. Zadbana, grzeczna, rodząca synów i milcząca, kiedy trzeba” - wyznanie polskiego mężczyzny
  3. Dlaczego Katarzyna Dowbor spisała testament? Prawda jest bolesna
  4. Przez 63 lata była żoną Kobuszewskiego. Jest źle
  5. Królowa polskiej mafii właśnie ujawniła wielką tajemnicę. Piotr Woźniak-Starak miał co do niej poważne plany

Źródło: Nasze miasto 

Następny artykuł