Ksiądz zakażony, kościół zamknięty w trybie natychmiastowym. Niepokój wśród mieszkańców dużego polskiego miasta

Ksiądz zakażony, kościół zamknięty w trybie natychmiastowym. Niepokój wśród mieszkańców dużego polskiego miasta Źródło: Senlay Pixabay

Ksiądz, który pracuje w jednej z dużych parafii na terenie województwa śląskiego jest zarażony koronawirusem. Informacja o chorobie duchownego została udostępniona na stronie internetowej kościoła. Mieszkańcy miasta, którzy w ostatnich dniach uczęszczali na nabożeństwa, są zaniepokojeni. Boją się, że mogli się zarazić. Placówka została zamknięta w trybie natychmiastowym.

Ksiądz z katowickiego kościoła pod wezwaniem świętych Jana i Pawła Męczenników został zarażony koronawirusem. Informacja przedostała się wczoraj do mediów po opublikowaniu jej na stronie internetowej parafii. Podjęto decyzję o zamknięciu kościoła, który prawdopodobnie zostanie otwarty już w najbliższą niedzielę. Jutro budynek przejdzie dokładną dezynfekcję. Do tej pory kontakt z kapłanami możliwy jest tylko w formie telefonicznej lub internetowej. Budynek plebanii pozostaje w stanie ścisłej kwarantanny.

Ksiądz został zarażony koronawirusem

Sanepid zdecydował, że nie będzie poszukiwał wiernych, którzy brali udział w mszach odprawianych przez zarażonego księdza. Kapłani uważają, że decyzja motywowana jest tym, że kontakt z księżmi jest zbyt krótki, by mogło dojść do transmisji wirusa. Według nich zdrowiu nie zagraża nawet moment przyjmowania komunii. Choroba została wykryta tylko u jednego z duchownych. Inni, jak przekazuje ksiądz Sebastian Mazur, sprawujący posługę w katowickiej parafii, przebywali poza plebanią.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Moment udzielania Komunii Św. przez księdza jest zbyt krótki, żeby doszło do transferu wirusa w relacji ksiądz-wierny. Dodatkowo ręce księdza były dezynfekowane przed rozdawaniem komunii wiernym, a także po przyjęciu komunii św. przez księdza. Jeśli jednak ktoś poczuje się źle i wystąpią objawy, które towarzyszą zakażeniu (temp. 38° C, duszności, utrata smaku i węchu) proszony jest najpierw o telefoniczny kontakt z lekarzem pierwszego kontaktu. Do sanepidu zostały zgłoszone osoby, które brały udział w nauce przed chrztem i w chrzcie. Odwołany jest obchód chorych - napisano na stronie parafii.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Rząd podjął pilne działania. Właśnie podano do wiadomości
2. Tragiczne doniesienia z Polski. Wśród rannych są dzieci
3. Ponad 800 osób trafiło do szpitala po zjedzeniu kebaba. Niestety 5-latek nie przeżył

Mieszkańcy Katowic, którzy zauważą u siebie objawy choroby COVID-19, proszeni są o przestrzeganie procedur sanitarnych. Pierwszym krokiem powinien być telefon do odpowiedniej stacji epidemiologicznej lub do lekarza rodzinnego. Specjalista zdecyduje, jakie kroki powinno się podjąć w związku z dolegliwościami zdrowotnymi. W województwie śląskim zanotowano najwięcej zakażeń w Polsce. Koronawirusa wykryto w sumie u 15 940 osób. Dotychczas zmarło aż 390 osób.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Już wszystko jasne. Rzecznik rządu właśnie przekazał co z obostrzeniami
  2. Interweniowali w FIFA w sprawie Roberta Lewandowskiego. Szef Bayernu: powiedziałem, że jestem zaskoczony
  3. Emeryci dostaną nawet po 33 tys. złotych? Wszystko gotowe, projekt w Senacie
  4. Niepokojąca informacja dla seniorów. Są zagrożeni, mogą stracić wiele
  5. Zapadła decyzja ws. powrotu dzieci do szkół. Pada konkretny termin
  6. 90% gospodyń psuje mizerię przez 1 błąd. Wystarczy dodać sekretny składnik naszych babek, smak rozpieszcza podniebienie
  7. Seniorze, emerytura i dodatki to nie wszystko, na co możesz liczyć. 5 najważniejszych ulg i zniżek dla emeryta
  8. Córka Zbigniewa Wodeckiego przerwała milczenie. Prawda o jej relacji ze znanym tatą porusza
  9. Europa znowu się zamyka. Kolejne kraje wprowadzają obostrzenia

Źródło: Polsat News

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News