Ksiądz wyszedł z aresztu
Pixabay.com RobertCheaib
Monika Majko - 30 Listopada 2020

Ksiądz miał wykorzystać 22 ministrantów. Sąd właśnie zwolnił go z aresztu

Ksiądz marian W. został właśnie zwolniony z aresztu choć usłyszał zarzut molestowania seksualnego 11 małoletnich ministrantów. Sąd podjął decyzję o wypuszczeniu na wolność duchownego, wobec którego śledztwo wykazało, że na sumieniu ma prawdopodobnie co najmniej dwa razy więcej ofiar.

Ksiądz miał dopuścić się przestępstw seksualnych wobec 11 osób małoletnich, choć jak podają lokalne media, prawdopodobnie na sumieniu ma co najmniej dwa razy tyle ofiar. Sprawę duchownego od lutego br. prowadzi Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu.

Katastrofalna wiadomość z rodziny Bogumiły Wander. Informację o śmierci przekazała córka brata prezenterkiKatastrofalna wiadomość z rodziny Bogumiły Wander. Informację o śmierci przekazała córka brata prezenterkiCzytaj dalej

- Zarzucamy mu, że w okresie od 2003 r. do 2012 roku dopuścił się 12 przestępstw, chodzi o seksualne wykorzystanie małoletniego na szkodę 11 małoletnich, w tym 7 osób poniżej 15 lat, mieszkających na terenie parafii, w których był proboszczem. Wszyscy oni byli lektorami lub ministrantami służącymi mu do mszy - przekazał w rozmowie z nowytarg.naszemiasto.pl Leszek Karp, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

Dalsza część tekstu pod galerią:

Pilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąPilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąCzytaj dalej

Marian W. miał doprowadzać swoje ofiary do poddania się inne czynności seksualnej, które przynajmniej u trzech z nich spowodowało wieloletnią traumę. W toku śledztwa wyszło również na jaw, że duchowny wykorzystał seksualnie jeszcze kolejnych 11 ministrantów, podczas gdy sprawował posługę jako proboszcz w czterech małopolskich parafiach: w Grywałdzie (pow. nowotarski), Grobli (pow. bocheński), Kiczni (pow. nowosądecki) i Szalowej(pow. gorlicki).

Te sprawy uległy jednak przedawnieniu, ponieważ pokrzywdzeni nie zgłosili się na policję przed ukończeniem 30. roku życia i nie mogą trafić do aktu oskarżenia. Portal nowytarg.naszemiasto.pl poinformował również, że Sąd Rejonowy w Nowym Targu na ostatniej rozprawie zdecydował, że ksiądz Marian W. zostanie zwolniony z aresztu, w którym przebywał od sierpnia.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Proces decyzją sądu kierowaną dobrem ofiar toczy się za zamkniętymi drzwiami, dlatego nie zostały ujawnione powody, dla których zadecydowano o zwolnieniu oskarżonego o molestowanie duchownego z aresztu. Wiadomo, że Marian W. pozostaje obecnie od nadzorem kuratora i dwa razy w tygodniu musi meldować się na komendzie policji.

Zobacz także w naszych serwisach:

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News