Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Zakażonych 5 księży, jeden udzielał komunii świętej

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Zakażonych 5 księży, jeden udzielał komunii świętej Źródło: Zdjęcie ilustracyjne/ Unsplash.com/ Shalone Cason

Ksiądz otrzymał wyniki przeprowadzonych testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 w organizmie i niestety potwierdziły się najgorsze obawy. Dodatkowo ustalono, że to nie jedyny duchowny stanowiący niebezpieczeństwo dla wiernych. Parafia apeluje do wszystkich obecnych na mszy w konkretnych dniach o zgłaszanie się do sanepidu. Sprawa jest naprawdę poważna, na kontakt z wirusem narażonych było wiele osób.

Ksiądz sprawujący posługę w jednym z kościołów w Polsce znów stał się przyczyną apelu skierowanego do wiernych pojawiających się w świątyniach mimo panującej epidemii. Parafia wystosowała długi post, w którym wyjaśnia całą sytuację i prosi wszystkich, którzy mieli kontakt z duchownymi o niezwłoczny kontakt z sanepidem. Niestety nieświadomy zakażenia ksiądz udzielał komunii świętej.

Ksiądz z potwierdzonym wynikiem zakażenia, szukają wiernych

Ksiądz został poddany testom na obecność koronawirusa i w ich wyniku potwierdzeniu uległy najgorsze obawy wszystkich. Łącznie stwierdzono SARS-CoV-2 aż u 5 duchownych, więc ilość osób, którzy mogli zarazić się wirusem w trakcie wypełnianych przez nich obowiązków wynikających z posługi kapłańskiej. Parafia rzymskokatolicka pw. Świętej Rodziny w Pile wystosowała długi apel do wszystkich mogących mieć kontakt z duchownymi. Niestety 2 z nich odprawiło kilka mszy, w czasie których udzielali komunii świętej. Pozostała 3 duszpasterzy nie miała kontaktu z osobami przychodzącymi na modlitwy, więc szukani są tylko ci mający kontakt z pozostałą dwójką.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wierni z konkretnych mszy powinni zgłosić się do sanepidu

Zarażony ksiądz udzielający komunii świętej to najgorsza z możliwych opcji, jednocześnie najbardziej korzystna dla wirusa szukającego drogi do kolejnych organizmów. od 26 do 30 lipca zakażeni księża odprawiali msze, w tym niedzielne, gdzie gromadzi się sporo osób. Teraz parafia apeluje o zgłaszanie się do lokalnego oddziału sanepidu i podaje informacje co do godzin nabożeństw, w których uczestniczyli zakażeni.

Sanepid podaje do wiadomości, iż osoby uczestniczące w mszach o godzinie 6 rano w dniach od 27 do 30 lipca oraz wszyscy wierni, którzy 26 lipca byli obecni w kościele w godzinach: 6:30, 9:30, 12:30, 15:00, 18:00 powinny jak najszybciej skontaktować się z urzędnikami. Należy to zrobić telefonicznie, lub przy pomocy poczty elektronicznej.

Dzisiaj grzeje: 1.Nie żyje aktorka znana z hitowego serialu Polsatu. Przegrała z okropną chorobą w wieku 56 lat

2. Minister Szumowski podjął nagłą decyzję. Pilna wiadomość

3. Łukasz Szumowski podjął ważną decyzję. Wszystko przez zwiększoną ilość zakażeń koronawirusem

Niestety dziś odnotowaliśmy rekordową liczbę zakażeń

Możliwe, że w tym przypadku mamy do czynienia z nowym ogniskiem koronawirusa w Polsce. To bardzo niepokojąca sytuacja, gdyż liczba zakażeń wciąż wzrasta. W czwartek 30 lipca Polska odnotowała rekordową liczbę potwierdzonych zakażeń od początku wybuchu epidemii. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zakochaną parę poniosło na wieży widokowej. Kamera wszystko nagrała, sprawę bada prokuratura
  2. Kolejna fala zachorowań na COVID-19 w Polsce. Wiemy, czy kibice wejdą na stadiony
  3. Córka Kaczyńskiej nie wytrzymała. Wyjawiła długo skrywaną prawdę, nikt nie mógł wiedzieć
  4. Śmierć uderzyła nagle, nic nie można było zrobić. Joanna Kurowska pogrążona w rozpaczy, bardzo współczujemy
  5. Morawiecki potwierdził. Wszyscy liczyli, że da się uniknąć jednego rozwiązania, niestety
  6. Wszystko uchwycili z ukrycia na zdjęciu. Zdumiewające sceny z wnętrza pokoju Kaczyńskiego
  7. Nad morzem groźny nie tylko koronawirus. Wielu Polaków wciąż nie zdaje sobie sprawy
  8. Teresa Lipowska znacznie różni się od postaci z serialu. Teraz narzeka na wysokość emerytury, brakuje jej na leki
  9. Wizz Air odwołuje loty do Polski. Chodzi o kolejne trzy kraje, wszystko potrwa na pewno do 11 sierpnia

Źródło: Radio Zet

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News