Ksiądz jeździł autem po parafii i błogosławił mieszkańców przez szyberdach. Został zgłoszony na policję

Ksiądz jeździł autem po parafii i błogosławił mieszkańców przez szyberdach. Został zgłoszony na policję Źródło: youtube LCAPortal

Ksiądz, który jeździł po mieście autem i błogosławił mieszkańców przez szyberdach, może odpowiedzieć za swoje zachowanie. Okazuje się, że duchowny został zgłoszony na policję.

Ksiądz w obecnej sytuacji ma ograniczony zasięg działania. Ze względu na zakaz gromadzenia się msze odbywają się bez wiernych. Duchowni robią, co mogą, by wyjść do wiernych. Pewien ksiądz postanowił, że będzie przemierzać autem miasto i błogosławić wszystkich mieszkańców. Nie wszystkim spodobały się te praktyki i duchowny został zgłoszony na policję. 

Ksiądz jeździł po mieście i błogosławił mieszkańców

Duchowni z Legnicy poinformowali za pośrednictwem sieci, że odbędzie się błogosławieństwo mieszkańców. Księża postanowili, że będą przemierzać miasto w aucie. 

 - Kapłani będą udzielać błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na ulicach naszej parafii. Pragniemy dotrzeć do wszystkich mieszkańców, dlatego przemieszczać będziemy się samochodem. Trasę przejazdu przedstawiamy poniżej. Możemy przyozdobić na ten czas nasze okna i balkony i sami w nich przebywać, oczekując błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Niech Pan Jezus wszystkim nam błogosławi i strzeże. Niech nam okaże miłosierdzie i wspomoże w tym niełatwym czasie - pojawiła się wiadomość w sieci. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W sieci zamieszczona została dokładna mapa, która pokazywała, jak duchowni będą przemierzać miasto. Ksiądz, tak jak zapowiedzieli, jeździł autem i błogosławił mieszkańców. Nie wszystkim przypadło to jednak do gustu. 

Ksiądz został zgłoszony na policję 

Mieszkańcy miasta szybko zauważyli, że ksiądz, który jeździ samochodem, wystając z szyberdachu, nie ma zapiętych pasów. Osobom, którym się nie spodobało, że duchowny łamie zasady ruchu drogowego, zgłosiły go na policję

- Zgłoszenie dotyczyło dwóch księży, zostali wezwani na komendę. Tłumaczyli, że chcieli w ten sposób dotrzeć do mieszkańców. Zrozumieli swój błąd i wyrazili skruchę. W obu przypadkach zastosowano pouczenie. Policjanci przestrzegli ich, że takie zdarzenie nie może mieć więcej miejsca - tłumaczy Jagoda Ekiert, oficer prasowy legnickiej policji.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe informacje o córce Kasi Kowalskiej budzą lęk. Sytuacja jest dramatyczna

2. Tony Halik zostawił żonie kopertę, którą miała spalić po jego śmierci. Zajrzała jednak do środka i zamarła, nie wierzyła

Wiadomo, że ksiądz z Legnicy nie będzie już mógł jeździć po mieście i błogosławić mieszkańców, tak jak robił to do tej pory. Duchowni, którzy znajdowali się w samochodach, nie otrzymali kary, a jedynie upomnienie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Narodowa kwarantanna została przedłużona. Psycholog radzi, jak ją wytrzymać
  2. lle zarobili polscy skoczkowie za występy w Pucharze Świata? Polacy otrzymali prawdziwą fortunę
  3. Padł smutny rekord. Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze informacje o ofiarach koronawirusa
  4. Oryginalny przepis z czasów PRL-u. Galaretkowiec na mleku jest bardzo prosty, a smakuje niebiańsko
  5. Znalazłeś u siebie taką monetę? Tylko pozornie jest zwyczajna, można dostać za nią fortunę
  6. Nie chciało jej się iść do fryzjera, więc wylała na pasemka kilka puszek Coli. Efekty ścinają z nóg

źródło: tvn24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News