Znany ksiądz bez skrupułów zaatakował Rydzyka i Kaczyńskiego. Najbardziej zaskoczyły jednak słowa o Janie Pawle II

Znany ksiądz bez skrupułów zaatakował Rydzyka i Kaczyńskiego. Najbardziej zaskoczyły jednak słowa o Janie Pawle II Źródło: Facebook.com Stanisław Walczak

Popularny w internecie ksiądz, zdecydował się wyrazić swoją opinię o Tadeuszu Rydzyku i Jarosławie Kaczyńskim. Nie były to pochlebne słowa, ale najbardziej zaskoczyło nawiązanie do Jana Pawła II.

Ksiądz Stanisław Walczak jest postacią niewątpliwie kontrowersyjną. Nie stroni od tematów politycznych i wzbudza mieszane emocje wśród wiernych. W ostatnim swoim wpisie zaatakował obecną władzę, Tadeusza Rydzyka i nawiązał jeszcze do papieża Polaka.

Znany ksiądz w niepochlebnych słowach o Rydzyku i Kaczyńskim

- To polscy biskupi, bez jednego słowa sprzeciwu sprawili, że populiści prawicowi mają większość parlamentarną. I w większości są z tego dumni. To oni ponoszą winę za wszelkie łamanie Konstytucji, prawa, za podziały, nienawiść i za drwiny z prawdy. A jednak oddali przyszłość państwa i Kościoła w Polsce w ręce Jarosława Kaczyńskiego - atakował ks. Stanisław Walczak na Instagramie.

Księdzu nie podoba się, że biskupi mieszają się w politykę. Przyznał, że hierarchowie, nie mogąc samodzielnie zostać senatorami, czy posłami, szukają innych sposobów na uzyskanie wpływów w polityce. Przytoczył przy tym postać Tadeusza Rydzyka, która jego zdaniem odgrywa w tej sprawie kluczową rolę.

- To oni, rękoma o. Rydzyka, wpędzili Polaków w zasadzkę i umożliwili biskupom nieograniczony, niekontrolowany wpływ na politykę oraz na rządy w kraju - pisał Stanisław Walczak.

Zaskakujące słowa ks. Stanisława Walczaka o papieżu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niewątpliwie Jan Paweł II jest w Polsce postacią ważną, o której najmniejsze wspomnienie może wywołać ogromne emocje. Zdaniem księdza Walczaka, postać polskiego papieża jest wykorzystywana do celów politycznych.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe informacje o córce Kasi Kowalskiej budzą lęk. Sytuacja jest dramatyczna
2. Nie żyje uwielbiany muzyk. Zmarł z powodu komplikacji z koronawirusem

- Drugim elementem, który zniszczył morale biskupów, było wyniesienie Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Dla nich był to znak do ataku. Cały Kościół na świecie musi teraz wpatrywać się w polskich biskupów i księży, ich słuchać i naśladować. Ta mentalność została zraniona w dniu śmierci św. Jana Pawła II. Stąd próba odcięcia się polskich katolików od reszty Kościoła [...] Wielkość, świętość i zasługi Jana Pawła II przywłaszczyli sobie polscy biskupi i uczynili z jego osoby narzędzie walki o władzę polityczną w Polsce - pisał duchowny na swoim profilu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta zwróciła uwagę 27-latkowi, że nie przestrzega kwarantanny. Od razu się na niej zemścił
  2. lle zarobili polscy skoczkowie za występy w Pucharze Świata? Polacy otrzymali prawdziwą fortunę
  3. Na pogrzebie doszło do tragicznych wydarzeń. W ciągu kilku dni zmarła kolejna osoba, a 16 walczy o życie
  4. Nie żyje autor hitu, który znają wszyscy Polacy. Jego córka przekazała tragiczne informacje
  5. Ważny apel Ministerstwa Zdrowia do wszystkich Polaków. Chodzi o zakupy, trzeba wiedzieć
  6. Nie chciało jej się iść do fryzjera, więc wylała na pasemka kilka puszek Coli. Efekty ścinają z nóg

Źródło: Super-Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News