Ksiądz w ciągu kilku dni wydał małą fortunę
Unsplash Nikola Knezevic
Agata Jaroszewska - 28 Maja 2020

Znany ksiądz w kilka tygodni przepuścił 60 tysięcy złotych. Ciężko uwierzyć, na co roztrwonił pieniądze

Ksiądz pełnił funkcję prezesa zaledwie kilka tygodni, nie przeszkodziło mu to jednak śmiało zarządzać budżetem i wydać lekką ręką 60 tysięcy złotych. Znany duchowny przez krótki okres kierował organizacją, którą kojarzy chyba większość Polaków, gdyż zaraz po Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka jest to druga tak popularna forma pomocy najbardziej potrzebującym. Ciężko uwierzyć, na co ksiądz roztrwonił pieniądze.

Ksiądz w zaledwie kilka tygodni swojej prezesury wydał kilkadziesiąt tysięcy na swoje zachcianki. Całą sprawą zajęła się prokuratura, a ustalone przez nią fakty są naprawdę oburzające. Dookoła całej sprawy pojawia się coraz więcej obciążających szczegółów.

fryzjer zarażony koronawirusemPolska fryzjerka zakażona koronawirusem. Miała kontakt z ponad 60 klientamiCzytaj dalej

Znany ksiądz w kilka tygodni wydał 60 tysięcy złotych

Ksiądz, który zasłynął swoją gospodarnością to znany wielu duchowny Grzegorz Babiarz. To właśnie on ogłosił się prezesem Stowarzyszenia Wiosna tuż po wymuszeniu przez opinię publiczną odejścia księdza Jacka Stryczka, pomysłodawcy Szlachetnej Paczki oraz Akademii Przyszłości. Prywatnie panowie są dobrymi znajomymi, więc wybór ks. Babiarza jako następcę oskarżonego o mobbing poprzedniego prezesa nie wygląda na najlepszą decyzję. Niepokojącemu rozdysponowaniu środków pieniężnych przez księdza Babiarza w czasie kilku tygodni dowodzenia Stowarzyszeniem przyjrzała się Gazeta Wyborcza, ciężko uwierzyć na co poszły pieniądze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

WiadomościW lesie pojawił się okropny stwór, widok może wywołać koszmary. Wiadomo, czym jestCzytaj dalej

"Gazeta Wyborcza" poinformowała o krokach podjętych przez prokuraturę

Według informacji przekazywanych przez Polsat News, "Gazeta Wybrocza" dowiedziała się, że śledztwo trwające od października 2018 roku nie dotyczy już tylko sprawy mobbingu, którego na pracownikach dopuścić miał się ksiądz Stryczek.

- Śledczy ruszyli też tropem decyzji i działań podejmowanych przez księdza Grzegorza Babiarza, [...] który w kwietniu ubiegłego roku wraz z wynajętymi ochroniarzami i byłym funkcjonariuszem GROM wdarł się do biura Wiosny, próbował dostać się do serwerów, przejąć dokumenty stowarzyszania, a na koniec ogłosił się jego prezesem - przeczytać można w artykule cytowanym przez Polsat News. Dołączono także wyliczenia wydatków w okresie panowania księdza Babiarza.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd wprowadzi specjalny zakaz na najbliższe miesiące? Część Polaków się cieszy, reszta będzie bardzo niezadowolona

2. Tysiące wiernych zagrożonych. Wszystko przez księży, to niewiarygodne

Lekką ręką wydał 60 tysięcy

Przedsiębiorczy ksiądz nie martwił się budżetem i jak podaje Polsat News, chętnie przelewał kolejne pieniądze. Najbardziej bulwersujący wydaje się przelew na 18 tys. złotych, który pojawił się na koncie firmy istniejącej zaledwie kilka dni. Firma należała do Wiesława Brzykcego, a tego sam ksiądz Babiarz włączył do zarządu Stowarzyszenia Wiosna. Dodatkowo wydał 26 tys. na "ochronę wizerunku" oraz 10 tys. na prawników organizacji. Rzecznik, twierdzący, że pracuje w formie wolontariatu otrzymał jednak decyzją księdza 4 tys. złotych wynagrodzenia. Pieniądze trafiły także do członków zarządu. Chociaż sąd orzekł, iż decyzje podejmowane przez księdza nie są ważne nie wiadomo czy Wiosna otrzyma bezprawnie wydane pieniądze.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Piękny gest Martyny Wojciechowskiej. Podróżniczka chce pomóc nastoletnim matkom
  2. Wielkie zmiany w polskiej telewizji. Ceniony dziennikarz stanie na czele redakcji. Jego nazwisko budzi szacunek
  3. Znany ksiądz w kilka tygodni przepuścił 60 tysięcy złotych. Ciężko uwierzyć, na co roztrwonił pieniądze
  4. Gwiazdor "Gogglebox" trafił do szpitala. Konieczna była operacja
  5. Czy woda w basenach jest bezpieczna? Trzeba spełnić jeden warunek
  6. W szklance pod którym numerem jest najzdrowsze jajko? Mnóstwo osób się myli

Chociaż trudno w to uwierzyć Arat Hosseini ma zaledwie 6 latW wieku 3 lat zadziwił cały świat. Niesamowite jak dzisiaj wygląda, pozazdrościć może mu 95% mężczyznCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News