Zabójstwo sprzed 25 lat. Dowody wskazują na duchownych

Zabójstwo sprzed 25 lat. Dowody wskazują na duchownych

Ksiądz dopuścił się morderstwa? Światło dzienne ujrzały nowe fakty związane ze śmiercią mężczyzny, do której doszło 25 lat temu. Dowody, które właśnie wyszły na jaw, wskazują na winę duchownego.

Ksiądz może okazać się sprawcą morderstwa Roberta Wójtowicza? Chłopak 25 lat temu wyszedł z domu i nigdy do niego nie wrócił. Głośna sprawa z Krakowa właśnie doczekała się nieoczekiwanego zwrotu. Okazuje się, że może nastąpić przełom. 

Ksiądz jest zamieszany w sprawę zabójstwa?

Dopiero po 25 latach od zaginięcia Roberta Wójtowicza, księża z Kurii Metropolitalnej w Krakowie zgodzili się ponowić współpracę w sprawie. Dotychczas ich jedyny udział w dochodzeniu do prawdy polegał na przebadaniu wariografem trójki księży. Niestety po badaniu okazało się, że najprawdopodobniej doszło do sfałszowania wyników, tak by prawda nie wyszła na jaw. Możliwe, że tym razem prawda ujrzy światło dzienne. Jednak duchowni z kurii podkreślają, że od zawsze chętnie współpracowali i nigdy nie chcieli utrudniać śledztwa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Wszelkie kompetencje do wyjaśnienia sprawy Roberta Wójtowicza mają organy państwa - szczególnie policja i prokuratura. Kuria Metropolitalna w Krakowie zdaje się w tym zakresie na instytucje państwowe i - jeśli taka będzie potrzeba - jest gotowa do współpracy z nimi - napisała archidiecezja. 

Dowody wskazują, że zbrodnię mógł popełnić ksiądz

- Czytając prokuratorskie akta, wiele wskazuje na to, że za zabójstwem mojego syna stać może osoba duchowna. Powiem jednak raz jeszcze, nie zależy mi na zemście - powiedział w wywiadzie ojciec zaginionego. 

Tata Roberta Wójtowicza od 25 lat nie może pochować swojego ukochanego syna. Śledczy nie są w stanie zlokalizować, gdzie znajdują się zwłoki chłopaka. Nawet udział Krakowskiego Archiwum X nie przyniósł odpowiedzi na pytanie, kto zabił Roberta.

- Jestem w stanie wybaczyć. Zemsta nie przywróci mi syna. Wciąż mam nadzieję, że ten, kto to zrobił, przeczyta naszą rozmowę i wskaże, gdzie ukrył ciało Roberta. Na pewno mu to ciąży i nie pozwala spać spokojnie. Pozbawił on młodego człowieka życia, ale nie jest za późno, aby choć trochę naprawić to zło - podkreślił tata Roberta.

Dzisiaj grzeje: 1. Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje słynny aktor. Tragiczny wypadek, miał 35 lat
2. Media obiegły wiadomości o nagłej śmierci. Nie żyje uwielbiany dziennikarz, miał zaledwie 51 lat

Mężczyzna ma nadzieję, że w końcu, po 25 latach od zaginięcia syna, znajdzie się osoba, która popełniła przestępstwa. Podkreśla, że nie interesuje go zemsta, chce tylko dotrzeć do ciała zmarłego syna. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dagmara z "Królowych Życia" zostanie gwiazdą "Rancza"? Jednym zdjęciem zelektryzowała fanów
  2. Syn Katarzyny Dowbor jest zaniepokojony. Chodzi o jego małe córki
  3. Największy gwiazdor "Tańca z gwiazdami" zostanie tatą! Radosną nowinę przekazał wzruszającym zdjęciem
  4. Decyzja sądu ws. Jurka Owsiaka. Kwota i okoliczności powalają
  5. Emerytura jeszcze WCZEŚNIEJ! Przejdziesz na nią przed 60. urodzinami

źródło: gazeta wyborcza

Następny artykuł