Skandal w sądzie. Ksiądz uderzył kobietę, która stała w obronie dzieci skrzywdzonych przez duchownego

Skandal w sądzie. Ksiądz uderzył kobietę, która stała w obronie dzieci skrzywdzonych przez duchownego Źródło: facebook

Ksiądz przed rozprawą sądową uderzył kobietę, która stoi w obronie ofiar. Duchowny, który przyszedł wspierać swojego kolegę, haniebnym czynem wywołał prawdziwy skandal.

Ksiądz Piotr M. oskarżony jest o molestowanie dwóch niepełnosprawnych dziewczynek. Duchowny z Ruszowa kolejny raz pojawił się na sali sądowej, by wziąć udział w sprawie, która budzi niezwykle skrajne emocje wśród opinii publicznej. Przed salą, na której trwa proces, każdorazowo pojawia się grupa obrońców księdza i obrońców jego ofiar. Tak też było tym razem.

Ksiądz uderzył kobietę, która broni jego ofiar

W piątek 22 listopada odbyła się kolejna sprawa sądowa w procesie Piotra M.. Ksiądz Stanisław Szupieńko, który pojawił się pod salą, by wspierać oskarżonego, uderzył Katarzynę Wójtowicz. Kobieta należy do stowarzyszenia "Dość Milczenia", które wspiera ofiary duchownego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Panowie zaczęli mówić, że nie można ich filmować. Ja stałam daleko i odpowiedziałam, że wolno, bo jesteśmy w miejscu publicznym. Potem powiedziałam: 'Dobrze, to będę filmować nogi'. Pan do mnie podszedł i najpierw nałożył mi czapkę na telefon - przekazała Wójtowicz.

Po tym zdarzeniu kobieta poprosiła, by tego nie robił, a ksiądz uderzył ją w głowę telefonem i czapką. 

Czy ksiądz zostanie ukarany?

Kuria jednoznacznie podkreśla, że pojawiający się w sądzie ksiądz Stanisław Szupieńko nie występuje tam w roli przedstawiciela Kościoła, a znajduje się tam z własnej inicjatywy. Ks. Waldemar Wesołowski, rzecznik kurii legnickiej, ma żal do księdza Szupieńko, że do takiej sytuacji doprowadził. Rzecznik kurii zdradził również, czy ksiądz zostanie ukarany za uderzenie kobiety.

Dzisiaj grzeje: 1. Kazała jeść synkowi z psiej miski. Wszystko nagrała i wysłała teściowej z obrzydliwym komentarzem
2. Zwłoki przed siedzibą Polsatu! Nie żyje młoda kobieta

- Najpierw musi odbyć się rozmowa biskupa z tym księdzem. Na pewno zostanie zadane zasadnicze pytanie o to, co on tam robił i w jakim celu się pojawił w sądzie. Chcę mocno podkreślić, że to była jego prywatna wizyta. Diecezja nie jest stroną w sprawie księdza Piotra M. - tłumaczył rzecznik kurii. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dagmara z "Królowych Życia" zostanie gwiazdą "Rancza"? Jednym zdjęciem zelektryzowała fanów
  2. Syn Katarzyny Dowbor jest zaniepokojony. Chodzi o jego małe córki
  3. Największy gwiazdor "Tańca z gwiazdami" zostanie tatą! Radosną nowinę przekazał wzruszającym zdjęciem
  4. Decyzja sądu ws. Jurka Owsiaka. Kwota i okoliczności powalają
  5. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła

źródło: natemat

Następny artykuł