Opiekun Koła Przyjaciół Radia Maryja miał wykorzystywać dzieci. Ujawniono, jak bardzo skrzywdził młodych chłopców

Opiekun Koła Przyjaciół Radia Maryja miał wykorzystywać dzieci. Ujawniono, jak bardzo skrzywdził młodych chłopców Źródło: unsplash/Shalone Cason

Ksiądz powiązany ze środowiskiem Radia Maryja został zatrzymany przez policję. Wszystko w związku z odkryciem, że duchowny ma skłonności pedofilskie i w trakcie swojej posługi wykorzystywał dzieci. Ta sprawa wzburzyła mieszkańcami Opola Lubelskiego, gdzie ksiądz miał się dopuścić przemocy seksualnej względem dwóch chłopców.

Ksiądz Tomasz F., który przez lata był opiekunem Koła Przyjaciół Radia Maryja, został zatrzymany przez policję. Zdaniem funkcjonariusza, duchowny od 2018 roku dopuszczał się przestępstw na tle seksualnym względem małych dzieci. Zarzuty względem księdza pełniącego posługę na parafii w Opolu Lubelskim są bardzo poważne.

Ksiądz związany z Radiem Maryja podejrzewany o akty pedofilskie

Tomasz F., który pracuje na parafii w Opolu Lubelskim od 2018 roku, miał od czasu zaczęcia pracy dopuszczać się przestępstw seksualnych na dwóch chłopcach zamieszkujących miejscowość. Według policji chodzi o dwóch chłopców poniżej 15 roku życia.

- Duchowny z Opola Lubelskiego ma odpowiedzieć za seksualne wykorzystywanie dzieci. Jego ofiarą padło co najmniej dwóch chłopców [...] Wobec jednego z nich podejrzany przynajmniej kilkukrotnie dopuścił się obcowania płciowego oraz innych czynności seksualnych – powiedziała Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Współpracownicy księdza z parafii są zszokowani zachowaniem Tomasza F. i jak sami mówią, nie spodziewali się, że duchowny przejawia zainteresowanie pedofilią.

- Jeśli jest winny, to powinien dostać odpowiednią karę, ale jeśli zarzuty się nie potwierdzą, to powinien usłyszeć słowo "przepraszam". […] Pracował u nas od niedawna, od 1,5 roku. Nie zauważyłem niczego niepokojącego - mówi jeden z księży znających Tomasza F.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tomasz F. nie wzbudzał zaufania wiernych

Postać księdza od czasu, kiedy pojawił się na parafii, wzbudzała wielkie podejrzenia wśród ludności lokalnej. Duchowny kilkukrotnie był przenoszony z różnych miejscowości, więc pojawiły się obawy, że duchowny ma na swoim sumieniu bardzo dużo złych rzeczy.

Dzisiaj grzeje: 1. Znany polski aktor ZABIŁ swoją matkę. Ta obrzydliwa zbrodnia do dziś mrozi krew w żyłach
2. 72-letni Karol Strasburger został właśnie ojcem! Znamy płeć i imię dziecka

– Wiedzieliśmy, że jest rezydentem, że był wiele razy przenoszony. Podejrzewaliśmy, że to może być kara za coś - mówi jedna z anonimowych parafianek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 6 osób nie żyje, ponad 360 jest rannych, bilans ofiar cały czas rośnie. Media obiegły informacje o zagranicznej tragedii
  2. Ciężarna kobieta wrzuciła do sieci zdjęcie USG. Internauci zwrócili uwagę na jeden szczegół, chodzi o jej nieżyjącego ojca
  3. Korzystasz w domu z odświeżacza tego typu? Koniecznie się go pozbądź, chodzi o zdrowie twoje i twoich najbliższych
  4. Biedronka: nagranie nastoletnich złodziei podbija sieć
  5. FATALNE prognozy ZUS dotyczące emerytur. "Kto ma słabe nerwy, niech nie czyta"

Źródło: Na Temat 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News