Protestowali przeciwko bezkarności księży pedofilów. Zaatakował ich polityk PiS

Protestowali przeciwko bezkarności księży pedofilów. Zaatakował ich polityk PiS Źródło: Facebook - Waldemar Andrzej Jóźwiak

Ksiądz jeszcze kilka lat temu cieszył się w naszym kraju ogromnym szacunkiem, jednak obecnie duchowni w naszym kraju mają wiele problemów z powodu licznych afer związanych z przemocą seksualną. Teraz dowiedzieliśmy się, że polityk przerwał protest przeciwko bezkarności księży.

Ksiądz nie może obecnie cieszyć się powszechnym szacunkiem ze strony społeczeństwa wobec licznych przestępstw, o których słyszymy w mediach. Duchowni w obecnej Polsce mają sporo problemów, bo organizowane są liczne protesty oraz akcje przeciwko ich działaniom. Teraz jedno ze zgromadzeń zostało zaatakowane przez jednego z polityków partii rządzącej.

Prawo i Sprawiedliwość znane jest z tego, że często stara się bronić księży, nie patrząc na to, czy rzeczywiście dopuścili się oni konkretnych przestępstw. Z tego powodu partia bywa krytykowana przez wiele osób. Jeden z jej członków dopuścił się czynu, za który z pewnością na ugrupowanie znów posypią się gromy.

Ksiądz często spotyka się z krytyką

W tym roku w Polsce odbyła się druga w historii akcja Baby Shoes Remember, która polega na zawieszeniu dziecięcych butów w okolicach świątyń. Miało to symbolizować wszystkie ofiary aktów pedofilii w naszym kraju, które przeżyły w przeszłości prywatny dramat związany z molestowaniem seksualnym przez księży. Tego typu akcja odbyła się po raz drugi w największych miastach w Polsce.

Organizatorów wesprzeć postanowiła wesprzeć posłanka związana z opozycją, czyli Joanna Scheuring-Wielgus. Stwierdziła, że nie boi się ani księży, ani policji i postanowiła ogłosić, że popiera akcję. Nie każdy z polityków ma jednak identyczne zdanie. Dowiedzieliśmy się bowiem, że jeden z polityków PiS postanowił interweniować w tej wyjątkowo skandalicznej dla niego sytuacji.

Ksiądz nie cieszy się dziś zbyt wielkim szacunkiem

Dariusz Matecki, znany polityk związany z Prawem i Sprawiedliwością, pojawił się na akcji w Szczecinie, gdzie głośno manifestował swój sprzeciw. Głośno twierdził, że każdy ksiądz wstydzi się przestępstw dokonywanych przez innych i sam chce ich unikać i przestrzegać innych przed powtarzaniem ich. Akcja radnego nie spotkała się ze zrozumieniem organizatorów.

Dzisiaj grzeje: 1. Piękna gwiazda TVN, przyjaciółka Agnieszki Woźniak-Starak zamieściła wpis. Poruszające słowa
2. Nie 500 plus, a 600 plus i 400 plus. Jest nowy pomysł na program

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- To jest akcja wymierzona w kościół katolicki, tylko i wyłączne robiona po to, żeby uderzyć w księży kościoła, którzy są w tej chwili ostoją polskości, ostoją polskich wartości. Jeśli chcą robić tego typu manifestacje, to niech robią także pod siedzibami adwokatury, pod siedzibami Związku Nauczycielstwa Polskiego, ponieważ również w tych zawodach przydarzają się pedofile, równie często, co w kościele katolickim - stwierdził Dariusz Matecki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Piotr Woźniak-Starak najpiękniej opowiadał o miłości do żony. Jego słowa w obliczu tragedii rozrywają serce dwa razy mocniej
  2. Tragedia na weselu. Nie żyje pan młody. Został zamordowany, reszta osób w szpitalu
  3. Ujawniono największe sekrety Tadeusza Rydzyka! Duchownemu pali się grunt pod nogami
  4. Pilne informacje TVP. Samolot zderzył się z helikopterem, 5 osób nie żyje, tragedia za granicą
  5. TVN: Pod dziećmi w parku zapadła się ziemia. Znalazły się wśród trumien

źródło: naTemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News