Katecheta powiedział, co myśli o dzieciach świętujących Halloween: "Sakramentalne dz****", rodzice oburzeni

Katecheta powiedział, co myśli o dzieciach świętujących Halloween: "Sakramentalne dz****", rodzice oburzeni Źródło: unsplash.com/Feliphe Schiarolli

To nie ksiądz, a właśnie świecki katecheta w trakcie lekcji religii w jednej z polskich szkół nie przebierał w słowach. Odniósł się do dzieci, które świętują Halloween. Rodzice uczniów, którzy uczestniczyli w jego zajęciach, są zszokowani i oburzeni.

Mimo że nie jest księdzem, umoralniał uczniów niczym duchowny z czasów Świętej Inkwizycji. Katecheta podczas zajęć w szkole podstawowej w Rokietnicy w województwie wielkopolskim nazwał dzieci, które obchodzą Halloween, "sakramentalnymi dziw*ami". Oburzeni rodzice od razu złożyli skargę do dyrekcji, nie wiadomo jednak, czy będą zadowoleni z decyzji władz szkoły.

Niejeden ksiądz był zdumiony jego słowami 

31 października jeden z uczniów wrócił do domu i zacytował mamie słowa, jakie usłyszał od katechety na lekcji religii.

- Dzieci, które chodzą po domach i zbierają tego dnia cukierki, zachowują się jak sakramentalne dziw*i - miał powiedzieć katecheta. To zdanie oburzyło rodziców, jednak nie są oni zdumieni. Twierdzą, że już nieraz nauczyciel przeinaczał w podobny sposób nauki Kościoła. Nie dziwi fakt, że po kolejnym tego typu incydencie złożyli skargę na ręce dyrektora podstawówki. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Stanowczo sprzeciwiamy się tak niedopuszczalnemu i oburzającemu zachowaniu oraz wulgarnemu słownictwu używanemu w stosunku do naszych dzieci. Uważamy, że katecheta ten przekroczył wszelkie granice i nie powinien mieć kontaktu z dziećmi. Taka postawa zamiast uczyć miłości i szacunku do ludzi oraz do innych kultur i tradycji, uczy wrogości i nienawiści - napisali rodzice w piśmie, domagając się usunięcia nauczyciela ze szkoły. Jej dyrektorka, Karolina Nawrocka, zapewnia, że przeprowadziła już rozmowę z katechetą.

Mężczyzna zapewniał, że jego słowa nie były skierowane personalnie do dzieci. Następnego dnia przeprosił uczniów. Zrezygnował też z prowadzenia lekcji w tej konkretnej klasie i ma "zastanowić się nad dalszymi krokami zawodowymi" - pisze "Gazeta Wyborcza". 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje słynna modelka. Jej zmasakrowane ciało znaleziono pod mostem
2. IMGW pilnie alarmuje, już dzisiaj sytuacja będzie fatalna. 5 województw zagrożonych

W sprawie zabrał głos rzecznik kurii

Ksiądz Maciej Szczepaniak, rzecznik poznańskiej kurii, mówi, że jeśli skarga rodziców wpłynie także do nich, zajmie się nią wydział katechetyczny.

- Należy jednak podkreślić, że zarówno reakcja dyrekcji, czyli upomnienie, jak i katechety - przeprosiny - są właściwe i w procesie wychowania dzieci i młodzieży dużo więcej znaczą niż dalsza eskalacja napięcia i żądanie odwetu - uważa. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Afera na wizji "MasterChefa", uczestnik w szpitalu. Wielki skandal za kulisami
  2. Mężczyzna nie chciał wstać z łóżka, ale szczeniak znalazł genialny sposób, żeby go obudzić. Metoda jest lepsza niż każdy budzik
  3. Trudno uwierzyć, ale to będą najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2020 roku. Podium ścina z nóg, kiedyś każdy by je wyśmiał
  4. Odkopano niezwykłe zdjęcie Rydzyka z młodości, nie wygląda jak ksiądz. Tajemnicza historia redemptorysty
  5. 5 tys. zł mandatu za spacer z psem. Wystarczy zapomnieć o JEDNYM

Źródło: FAKT

Następny artykuł