Zmarł drugi polski ksiądz zarażony koronawirusem. Mieszkańcy coraz bardziej się obawiają

Zmarł drugi polski ksiądz zarażony koronawirusem. Mieszkańcy coraz bardziej się obawiają Źródło: pixabay.com xaam-fotografiert

Drugi ksiądz zakażony koronawirusem nie żyje, przykre wieści z południa Polski. Mieszkańcy parafii coraz bardziej obawiają się, że i oni mogą być zakażeni. Każdy, kto w ostatnim czasie miał kontakt z księdzem, bacznie obserwuje siebie i swoich bliskich, w związku z objawami, mogącymi pokazać się w każdej chwili.

Ksiądz był proboszczem jednej z parafii w Małopolsce. Pełnił normalnie swoje obowiązki, widywał się z wiernymi - mieszkańcy zaczynają żyć w wielkim niepokoju.

Nie żyje już drugi ksiądz zakażony koronawirusem

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że w szpitalu w Puławach zmarł nad ranem 68-letni ksiądz, proboszcz parafii Białopole, Henryk Borzęcki. Jego stan był ciężki, miał też choroby współistniejące. Dziś dowiadujemy się o śmierci kolejnego księdza. To 59-letni proboszcz parafii Drwinia w Małopolsce, Roman Kopacz. Nie wiadomo, czy do jego śmierci bezpośrednio przyczynił się koronawirus. Duchowny od jakiegoś czasu przebywał na domowej kwarantannie, o wynikach testu na COVID-19 dowiedział się w poniedziałek, 23 marca. Były pozytywne.

Na drugi dzień, 24 marca, konieczne było już wezwanie karetki. Ksiądz poczuł się o wiele gorzej niż dotychczas, niestety nie udało się go uratować. Gazeta Krakowska informuje, że pomimo podjętej natychmiast reanimacji, zmarł.

- Z informacji od służb sanitarnych wynika, że zmarły kapłan był zarażony koronawirusem, natomiast nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną jego śmierci - powiedział Gościowi Niedzielnemu ksiądz Ryszard Nowak, rzecznik biskupa tarnowskiego.

Zanim zmarł, odprawił dwie msze i spotkał się z wieloma innymi duchownymi

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nie da się ukryć, że po śmierci księdza, dziesiątki, jeśli nie setki osób, żyją w strachu. Natychmiast prześledzono, gdzie, kiedy i z kim widział się zmarły, aby ostrzec potencjalnie zakażonych i wysłać ich na kwarantannę. Wiadomo, że 14 marca ksiądz Kopacz spotkał się z innymi duchownymi z dekanatu Uście Solne, na spotkaniu uczestniczyli księża z parafii: Cerekiew, Drwinia, Grobla, Niedzieliska, Okulice, Strzelce Wielkie, Szczurowa i Uście Solne. Zostali już objęci kwarantanną, a mieszkańcy zostali poinformowani, że mogą mieć z nimi kontakt jedynie telefoniczny.

Dzisiaj grzeje: 1. Duży wzrost zachorowań, kolejne ofiary śmiertelne. Sytuacja w jednym województwie coraz bardziej się komplikuje

2. Córka i ciężarna żona ministra środowiska mają koronawirusa. Wiadomo, w jakim są stanie

Mieszkańcy kilku parafii dobrowolnie poddali się kwarantannie, nie mogą mieć pewności, czy koronawirus przeszedł również na nich.

- Byłem na mszach w dwie kolejne niedziele: 15 i 22 marca, więc miałem dwie okazje do kontaktu z księdzem, ponieważ przyjmowałem komunię. Nie mam żadnych objawów, ale pozostanę w kwarantannie domowej, żeby nikogo nie zarazić - mówił Gazecie Krakowskiej sołtys Cerekwi. Inna wierna, mieszkanka parafii Szczurowa, poważnie obawia się zakażenia. Chodziła do kościoła często, nie tylko w niedzielę, komunię przyjmowała na rękę. Teraz boi się o swoje dzieci - mimo, że one mają zakaz wychodzenia z domu, to kobieta sama mogła zostać nosicielką wirusa.

  1. Pilne ostrzeżenie GIS. Każdy powinien się z nim zapoznać
  2. Nie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomość
  3. Test na koronawirusa. Wiadomo, ile kosztuje. Kwota jest zakakująca
  4. Zachodnia Polska: 4-latek zarażony koronawirusem, babcia zataiła najważniejszą informację. Podjęto dramatyczną decyzję
  5. GIS pilnie wycofuje z obrotu popularny produkt, który Polacy masowo kupowali na zapas. Lepiej nie jeść, konsekwencje mogą być opłakane
  6. Przed Wielkanocą KIRDiP ostrzega Polaków, chodzi o jajka. Włochy były 1 z największych producentów jaj w Europie

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News