Ksiądz otrzymał od parafian niezwykłą niespodziankę
Facebook Parafia pw. św. Michała Archanioła w Lublinie
Agata Jaroszewska - 24 Kwietnia 2020

Ksiądz już miał zacząć głosić liturgię, nagle oniemiał. Zobaczył w kościele rzecz, jakiej nie mógł przewidzieć

Ksiądz pełniący służbę w parafii pw. św. Michała Archanioła w Lublinie nie spodziewał się, że niespodzianki przygotowanej przez swoich parafian. Arkadiusz Paśnik, proboszcz, miał urodziny, które wypadły w czasie kwarantanny. Mógł więc zapomnieć o hucznych imprezach i spotkaniach ze znajomymi, ale nie mógł uwierzyć własnym oczom, kiedy spojrzał na ławki swojego kościoła. Epidemia koronawirusa nie przeszkodziła "zgromadzić się" wiernym i wspólnie ze swoim księdzem uczcić jego święto. Po raz kolejny okazuje się, że każdy zakaz można obejść w twórczy sposób.

Ksiądz nie spodziewał się, że kościół wypełni się wiernymi. Co prawda nadal obowiązują regulacje dotyczące ilości wiernych w świątyniach, lecz parafianie wymyślili sposób, jak spędzić ten wyjątkowy czas z księdzem Arkadiuszem.

Epidemia koronawirusa daje niezwykły efektNiezwykły efekt epidemii koronawirusa pojawia się podczas snu. Cierpią nie tylko zarażeniCzytaj dalej

Ksiądz w ławach kościelnych zobaczył zdjęcia swoich parafian

Ksiądz może być dumny z pomysłowości swoich parafian. 21 kwietnia wypadają urodziny proboszcza parafii pw. św. Michała Archanioła w Lublinie, księdza Arkadiusza Paśnika. Pomimo panującej epidemii koronawirusa jego wierni postanowili zrobić mu niespodziankę i pokazać, jak ważny jest dla lokalnej społeczności. W ławach kościoła przyczepili swoje zdjęcia z życzeniami dla duchownego, wszystko było do samego końca niespodzianką dla solenizanta. Wierni zorganizowali się poprzez Facebooka, całość koordynował jeden z młodszych członków wspólnoty, a efekt widoczny na zdjęciach profilu parafii w mediach społecznościowych jest naprawdę wzruszający.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Koronawirus w Polsce, kolejne epicentrumSytuacja jest coraz gorsza. Kolejne epicentrum wirusa w Polsce?Czytaj dalej

To bardzo nietypowe urodziny

Wszyscy urodzeni w marcu i kwietniu wiedzą, jakie to uczucie spędzać ten czas samotnie. Okazuje się jednak, że przy odrobinie wyobraźni można zdziałać cuda i sprawić wielką przyjemność wszystkim obchodzącym swoje święto w czasie kwarantanny. Do lamusa przechodzi świętowanie przez wideokonferencje. Ksiądz Arkadiusz nie miał pojęcia o całej akcji, ale przyznaje, że to faktycznie bardzo nietypowe urodziny.

- Takich urodzin jeszcze nie miałem. Jestem szczerze wzruszony. Dziękuję wszystkim parafianom za ten piękny prezent. To wspaniałe, że w tych trudnych czasach ciągle czujemy się wspólnotą - mówi w rozmowie z Faktem duszpasterz. Pomysł młodego chłopaka był bardzo pozytywnie oceniony i wielu wiernych wysłało swoje zdjęcia z najlepszymi życzeniami dla swojego proboszcza.

Dzisiaj grzeje: 1. Rząd potwierdził. Pieniądze zostaną wstrzymane, rodzice załamują ręce

2. Mąż zaraz po ślubie przestał odzywać się do żony. Dopiero po 20 latach wyjawił swój powód

Msza była na żywo transmitowana 

Wszyscy biorący udział w niespodziance mogli zobaczyć minę zaskoczonego księdza. Tak jak wiele innych kościołów, także ten zdecydował się na transmitowanie swoich mszy dla tych, którzy nie mogą pojawić się w świątyni. 

- Nigdy wcześniej nie urządzałem publicznych urodzin. Ale te zapamiętam do końca życia. Super to wszystko wyszło - przyznaje solenizant i trzeba przyznać, że tak silna więź wśród wspólnoty w dobie kryzysu jest naprawdę godna pozazdroszczenia. Dołączamy się do najlepszych życzeń dla księdza Paśnika.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje Bohdan Krzywicki. Aktor, znany między innymi z kultowego "Misia", odszedł w wieku 85 lat
  2. Z ostatniej chwili: reprezentacja Polski nie jedzie na mistrzostwa świata
  3. Teściowa wyjawiła całą prawdę o Natalii Kukulskiej. W telewizji ani na koncertach nie widać, jaka jest naprawdę
  4. Ksiądz już miał zacząć głosić liturgię, nagle oniemiał. Zobaczył w kościele rzecz, jakiej nie mógł przewidzieć
  5. Polacy mogą dostać ogromne kary pieniężne, nawet 230 tys. złotych. Wszystko przez wybory prezydenckie, złe wieści dla rodaków za granicą
  6. Nakarmiła bezdomnego. Najedzony wcisnął jej w rękę kartkę, pobladła czytając treść

Justyna Żyła pokazała dom otrzymany po rozwodzie z mężemPo rozwodzie z Piotrem Justyna Żyła dostała obłędną posiadłość. Mamy zdjęcia, można paść z wrażeniaCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News