Polski ksiądz zaapelował do wszystkich wiernych. Chodzi o msze święte, takich słów nikt się nie spodziewał

Polski ksiądz zaapelował do wszystkich wiernych. Chodzi o msze święte, takich słów nikt się nie spodziewał Źródło: Facebook.com Roman Adam Kneblewski

Polski ksiądz, znany z wielu kontrowersyjnych wypowiedz, tym razem skierował apel do wszystkich wiernych. Jego ostatnia wypowiedź dotyczyła uczestnictwa na mszach świętych, nikt się nie spodziewał takich słów.

Ksiądz Roman Adam Kneblewski ma na swoim koncie wiele wypowiedzi, o których było głośno w mediach. Komentarze były na tyle kontrowersyjne, że w 2017 roku biskup Jan Tyrawa nałożył na duchownego zakaz wypowiedzi na tematy polityczne. Teraz ks. Kneblewski wypowiedział się na temat uczestnictwa w mszach świętych.

Kontrowersyjny ksiądz zaapelował do wiernych, nikt tego się nie spodziewał

- Uczestnikom dzisiejszej Mszy Świętej Wszechczasów w bydgoskim Sacre-Coeur pragnę z serca podziękować. Kochani, nie zawiedliście. Nie daliście się ogłupić, zastraszyć, nie poddaliście się psychozie i nie popadliście w histerię. Jak zwykle licznie i po katolicku przyjęliście Komunię św. Jestem z Was dumny - pisał na swoim Facebooku ks. Kneblewski.

Choć Konferencja Episkopatu Polski nie zamknęła kościołów ani nie odwołała mszy, arcybiskup Stanisław Gądecki zalecał, aby skorzystać z dyspensy od niedzielnej mszy i uczestniczyć w nabożeństwie w domu, dzięki relacjom z mszy w radiu czy w telewizji. Wygląda jednak na to, że ks. Kneblewski nie przejmuje się zaleceniami KEP.

Duchowny jest już na emeryturze, ale dalej sprawuje posługę kapłańską w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy. Ks. Kneblewski uważa, że panika związana z koronawirusem jest przesadnie wyolbrzymiana.

Ksiądz Kneblewski już nieraz burzył opinię publiczną

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ksiądz Kneblewski wzbudził niedawno kontrowersje wpisem na temat Włoch zatytułowanym "Włoski cyrk". Duchowny zasugerował, że statystyki dotyczące zgonów z powodu koronawirusa są zawyżane, a w rzeczywistości do śmierci pacjentów mogło dojść z innych względów (choćby z uwagi na ich zaawansowany wiek). Wpis wywołał wiele emocji wśród internautów.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Jest prognoza liczby zakażeń dla Polski. Podano możliwą datę zahamowania epidemii
2. Ogromne zmiany dla seniorów. Biedronka wprowadziła dla niech specjalną zmianę, inni sieci zrobią to samo?

Wokół księdza Kneblewskiego krąży wiele kontrowersji. Duchowny był krytykowany za wspieranie środowisk narodowych, ataki na WOŚP i Jurka Owsiaka, a także za kontrowersyjny wpis z małym chłopcem przyjmujący komunię opatrzony opisem "Po katolicku: na kolanach i do ust, a na rękę co najwyżej trzciną". Wygląda na to, że to nie ostatnia wywołująca emocje wypowiedź księdza.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy zawału serca u kobiet mogą być nietypowe. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Kamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesienia
  3. Dziecko nie zaśnie bez pomocy dwóch ogromnych husky. Nagranie zwala z nóg, internauci oglądają je na okrągło
  4. Matka Teresa miała proroctwo dla Szumowskiego i jego żony. Tuż po wygłoszeniu jego słów umarła
  5. Była żona Wiśniewskiego przeżyła prawdziwy dramat. Teraz wyjawiła, co dzieje się z jej synem
  6. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci

Źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News