Okrutne odkrycie. Księża przez 100 lat regularnie wykorzystywali dzieci

Okrutne odkrycie. Księża przez 100 lat regularnie wykorzystywali dzieci Źródło: Wikimedia Commons Baltmedia CC4.0

Ksiądz w kościele jest darzony przez wiernych swego rodzaju zaufaniem, dlatego też skandale z księżmi-pedofilami budzą tak ogromne kontrowersje. Odkryto, że w pewnych parafiach proceder trwa od 100 lat.

Ksiądz oskarżony publicznie o pedofilię to już ogromny skandal, a co dopiero zarzuty o działania podobne do grupy przestępczej i pedofilskie "tradycje" sięgające nawet 100 lat. Badaczka przez 3 lata dokładnych studiów nad pedofilią w duchowieństwie doszła do przerażających wniosków.

Ksiądz oskarżony o pedofilię. Okazało się, że stoi za nim cała grupa

Sally Muytjens z Queensland University of Technology badała przypadki pedofilii w kościele w Australii. Swoje wyniki zaprezentowała pod koniec 2019 roku i wywołała ogromny wstrząs i oburzenie opinii publicznej. Okazało się, że arcybiskupi "po cichu" przyzwalali na funkcjonowanie przestępców seksualnych w kościele aż od 1917 roku. Głównymi celami działań księży-pedofilów były sierocińce oraz szkoły.

Dzięki metodzie analizy sieci społecznościowych udało jej się ujawnić więzi między członkami wewnętrznych grup. Dzięki temu ustaliła, że w kościele istnieje seksualne podziemie, które działało podobnie jak grupa przestępcza.

- Członkowie podziemnego świata seksualnego wspierają się nawzajem, chwaląc się i potępiając krytyków… te sieci są tak wszechobecne, że uznanie ich i zajęcie się nimi może zniszczyć diecezję - poinformowała badaczka.

Działanie kościelnego seksualnego podziemia wyglądało jak grupa przestępcza

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W seksualnym podziemiu w Kościele panowała zmowa milczenia, która nakazywała członkom kryć się wzajemnie przed służbami. Ponadto, jeśli jakiś skandal wyszedł na jaw, zamiatało się go pod dywan, wysyłając podejrzanych księży i zakonników do prowadzenia szkół lub na misję do Afryki. Ten proceder miał trwać ponad 100 lat.

Dzisiaj grzeje: 1. Przeszedł poważny udar, ostatecznie przegrał walkę o życie. Kibicowało mu wielu Polaków, nie żyje znany polski dziennikarz
2. Wracając z toalety, usłyszał, jak dziewczyna rozmawia przez telefon. Natychmiast opuścił budynek

- W pełni współpracowaliśmy zarówno z komisją, jak i w dochodzeniu parlamentarnym, w którym podjęto wyczerpujące prace nad niepowodzeniami naszej instytucji i niezliczonych innych instytucji, które dokonywały tragicznego i niedopuszczalnego znęcania się nad dziećmi, oraz faktu, iż na takie wykorzystywanie nie zareagowano właściwie. Ponawiamy nasze wytrwałe przeprosiny wobec osób, które zostały w wyniku tego skrzywdzone - tłumaczył rzecznik oskarżonej diecezji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ciężarnej dwukrotnie odmówiono przyjęcia do szpitala. Kiedy dziecko przyszło na świat było już za późno
  2. Smutna wiadomość. Zmarł jeden z najbardziej utytułowanych polskich piłkarzy w historii
  3. Małe dziecko chciało wybudzić pitbulla. Kiedy się obudził, wydarzyło się niespodziewane
  4. Narzeczony zmarł tuż przed ślubem w wypadku. Przyszła żona nie odwołała sesji ślubnej, ich "wspólne" zdjęcie odbiera mowę
  5. Koroniewska pokazała za dużo, dopatrzyli się "szczegółu" w okolicach bikini. Reakcja jej męża wbija w fotel
  6. Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc spektakularne efekty

Źródło: O2

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News