ksiądz nie żyje trzech duchownych
Unsplash Zoran Kokanovic
Joanna Szwalikowska - 23 Listopada 2020

Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje trzech księży, wszyscy zmarli w niedzielę

Tragiczna wiadomość z diecezji opolskiej. Rzecznik kurii, ksiądz Joachim Kobienia potwierdził dramatyczne doniesienia dotyczące śmierci trzech tamtejszych duchownych. Wszyscy odeszli w niedzielę. Wszyscy byli zakażeni koronawirusem.

Ksiądz Joachim Kobienia, rzecznik kurii, potwierdził dramatyczną wiadomość. W niedzielę trzech księży z diecezji opolskiej zmarło z powodu zakażenia koronawirusem. Wszyscy trzej odeszli tego samego dnia.

Pacjentka bez spodni i bielizny na podłodze w polskim szpitalu, przykry widok. Jest oświadczenie szpitalaPacjentka bez spodni i bielizny na podłodze w polskim szpitalu, przykry widok. Jest oświadczenie szpitalaCzytaj dalej

Ksiądz Joachim potwierdził, trzech duchownych z diecezji opolskiej zmarło, wszyscy chorowali na Covid-19

W niedzielę koronawirus zabił trzech księży z diecezji opolskiej. Byli to: ks. Ryszard Michalik (57 lat), ks, Józef Wojtasek (67 lat) oraz ks. dr Zygmunt Nabzdyk (90 lat). Wszyscy zmarli w niedzielę. Wiadomość o ich odejściu została potwierdzona przez rzecznika kurii.

- W tym miesiącu, tylko w naszej diecezji, zmarło dziewięciu księży. W większości byli to księża emeryci, chorujący też na inne choroby, które osłabiały ich organizmy. Wszystkich znałem doskonale osobiście. Epidemia zbiera u nas bardzo bolesne żniwo - mówił ks. Joachim Kobienia.

Każdego dnia epidemia koronawirusa zbiera w Polsce okrutne żniwo. Jak informował TVN24, diecezja opolska przekazała informację o tym, że tylko w niedzielę zmarło aż trzech księży. U wszystkich potwierdzono zakażenie Covid-19. Ksiądz Ryszard Michalik miał zachorować jeszcze w październiku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

- Przez miesiąc ksiądz Michalik był w szpitalu, podłączony do respiratora. Długo walczył z chorobą - mówił rzecznik kurii. Pogrzeb duchownego odbędzie się 27 listopada (piątek). Ksiądz Michalik był proboszczem parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Chróścinie Opolskiej. Posługę kapłańską pełnił od 1991 roku.

Ksiądz Józef Wojtasek miał z kolei trafić do szpitala w sobotę 21 listopada. Niestety, jego stan był już na tyle poważny, że lekarze nie zdołali uratować mu życia. Zmarł kolejnego dnia. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 26 listopada.

Dzisiaj grzeje:

  1. Księżna Kate i książę William przekazali smutną wiadomość. "Będziemy za nim bardzo tęsknić", pies nie żyje
  2. Ciągle przesuwano jej wizytę. Gdy lekarz w końcu zobaczył jej policzek, usłyszała wyrok – 6 miesięcy życia
  3. Młodsza siostra powiedziała Julii, jaką dostała pracę domową z religii. Kobieta wpadła w szał

Ks. dr Zygmunt Nabzdyk zmarł w wieku 90 lat. Był on emerytowanym wykładowcą oraz prefektem Wyższego Seminarium Duchownego. Był również seminaryjnym ojcem duchownym, sędzią Sądu Diecezji Opolskiej, diecezjalnym ojcem duchownym i dyrektorem Domu Studiów w Opolu.

W 1981 roku nadano mu tytuł honorowego kapelana Jego Świątobliwości. Jak informowało TVN24, miał on cierpieć na choroby współtowarzyszące. Jego uroczyste pożegnanie odbędzie się w sobotę 28 listopada.

Smutne doniesienia o odejściu aż trzech księży z diecezji opolskiej, niestety okazały się prawdą. Rzecznik kurii ks. Joachim Kobienia potwierdził, że wszyscy trzej odeszli w niedzielę. Dodatkowo, każdy z nich był zakażony koronawirusem.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Rada Ministrów wydała nowe rozporządzenie. Dotyczy świąt Bożego Narodzenia, wielu Polaków się wścieknie
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Matylda Damięcka przekazała najsmutniejszą wiadomość. Jego serce nie wytrzymało, kondolencje docierają z każdej strony
  4. Niezbędna pomoc, śmiertelna choroba postępuje. Andrzej Duda apeluje w imieniu rodziny mężczyzny
  5. 24-latka z Sosnowca zostawiła na ulicy 3-letniego synka, teraz się tłumaczy. Przerażające słowa, ręce opadają
  6. Sto razy lepsze niż zwykłe frytki, zdrowsze niż chipsy. Talarki ziemniaczane zrobisz banalnie łatwo, a smak pokochasz od razu
  7. Decyzja ws. nieuczciwych praktyk pośredników handlu żywnością. Szykują się zmiany
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TVN24, Gazeta PL, Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News