Ksiądz nagle przerwał mszę
pixabay.com Inactive account – ID 12019
Weronika Wasiak - 23 Października 2020

Ksiądz nagle przerwał mszę i wyszedł. Gdy wrócił, wierni zamarli, chwilę później wszyscy szybko opuścili kościół

Ksiądz jak gdyby nigdy nic przerwał mszę i wyszedł z kościoła. Po chwili wrócił i przekazał porażającą wiadomość. Wierni natychmiast opuścili kaplicę.

Ksiądz proboszcz z polskiej parafii nie przypuszczał, że w taki sposób potoczy się sobotnia, wieczorna msza. W najmniej spodziewanym momencie został zmuszony przerwać kazanie i zniknąć na kilka minut. Nie minęło wiele czasu, a znów stał przy ołtarzu, niestety, przekazując zgromadzonym fatalne informacje. 

Wierni nie dowierzali własnym oczom. Ksiądz wyszedł w trakcie mszy, a gdy wrócił, wszyscy musieli opuścić kościół 

Wszystko miało miejsce w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie. Proboszcz Mirosław Ładniak akurat odprawiał sobotnie, wieczorne nabożeństwo, gdy nagle zorientował się, że stale ktoś próbuje się do niego dodzwonić. Telefon wibrował nieprzerwanie, a ponieważ czekał na ważną wiadomość, jak przytacza serwis Webniusy, poinformował wiernych, że musi ich opuścić na kilka minut. Nie minęło wiele czas i znów stał przy ołtarzu, ale bez alby, a za to w maseczce. 

Okazało się, że duchowny jest zarażony koronawirusem i musi natychmiast poddać się kwarantannie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

- W takim wypadku nie miałem innego wyjścia, jak tylko zdjąć ornat, zdjąć albę. Już w masce wyszedłem do ołtarza. Oznajmiłem wiernym, że mam pozytywny test i od razu idę do domu na kwarantannę - mówi proboszcz. 

Wierni natychmiast opuścili kaplicę. Kapłan zwrócił się również do nich z prośbą, by i oni poddali się izolacji. Z doniesień serwisu Webniusy wynika, że o żadnego innego księdza tej parafii nie potwierdzono zarażenia. Z kolei wielu parafian twierdziło, że w ostatnim czasie miało bliski kontakt z duchownym, a niektórzy byli nawet zdania, że ten już od dawna nie powinien prowadzić nabożeństw. 

Ksiądz Ładniak nie pozostał obojętny na poruszenie, jakie zapanowało w parafii. Natychmiast opublikował w sieci film, w którym postanowił wyjaśnić całą sytuację. Jak przyznał, nie miał żadnych objawów wskazujących na koronawirusa, a badaniu poddał się czysto profilaktycznie.

- Nie miałem żadnych objawów. Nie miałem żadnego kontaktu z osobą chorą na koronawirusa. Tylko przyszła sobota, pomyślałem, że nie badałem się miesiąc czy półtora to zrobię test, by mieć pewność, że wychodzę do wiernych i nikomu nie zrobię krzywdy - wyjaśniał.

Dzisiaj grzeje: 1. Pielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć

2. Kolejny kraj podjął nagłą decyzję w sprawie Polski. Wszystko stanie się już w weekend

3. Lekarze biją na alarm, pilny apel. Sytuacja jest fatalna, liczy się każda pomoc

Dotychczas nie pojawiły się żadne informacje, czy COVID-19 potwierdzono również u kogoś z wiernych. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dramat. 12-latek stanął oko w oko z niedźwiedziem. Nagle owczarek rzucił się na ratunek, nie pozwolił skrzywdzić dziecka
  2. Tragiczna wiadomość obiegła świat. Młody gwiazdor doznał bolesnego upadku, jest sparaliżowany (FOTO)
  3. Szef WHO nie pozostawił wątpliwości. Bardzo złe wieści dot. koronawirusa w Polsce
  4. Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorów
  5. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych
  6. Facebook jak Tinder. W Polsce oficjalnie uruchomiono możliwość randkowania
  7. Nie istnieje lepsza panierka do kotletów schabowych. Wystarczyła zmiana jednej czynność i wyszły jak marzenie
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Webniusy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News