Na komputerze księdza znaleziono haniebne nagrania. Były na nich dzieci, które robiły okropne rzeczy

Na komputerze księdza znaleziono haniebne nagrania. Były na nich dzieci, które robiły okropne rzeczy Źródło: pixabay/senlay

Ksiądz posiadał na swoim komputerze potworne nagrania z nielegalną treścią. Można było na nich zobaczyć dzieci. Jego sprawa trafi do sądu, grozi mu kara więzienia.

Ksiądz z Białegostoku został złapany na posiadaniu pornografii dziecięcej na nośnikach danych. Postawione mu zarzuty dotyczą nie tylko posiadania, ale i rozpowszechniania nielegalnych materiałów. Rzecznik Archidiecezji Białostockiej zapewnia, że sprawa nie zostanie zamieciona przez Kościół pod dywan.

Ksiądz miał na dysku haniebne nagrania. Teraz poniesie za nie odpowiedzialność karną

O sprawie poinformował białostocki prokurator, Wojciech Zalesko. Nie zdradził jednak głośno, o którego dokładnie kapłana chodzi i z której parafii. Nie wiadomo też, czy oskarżony przyznał się do winy.

- Na obecnym etapie nie ujawniamy szczegółów dotyczących postępowania z uwagi na fakt, że trwają czynności procesowe zmierzające do wszechstronnego wyjaśnienia okoliczności sprawy - informował szef prokuratury.

Ponadto ksiądz został objęty policyjnym dozorem i regularnie ma się stawiać na komisariacie policji. Duchownemu zakazano kontaktu z określonymi osobami w konkretnych miejscach oraz wykonywania pewnych czynności. Prokuratura twierdzi, że sprawa ma zostać rozstrzygnięta do końca tego roku.

Reakcja Kościoła na przyłapanie duchownego

Ponadto jak informuje rzecznik białostockiej diecezji, ksiądz dr Andrzej Dębski, kuria została poinformowana o zarzutach wobec kapłana.  W sprawie oskarżonego kapłana mają zostać podjęte odpowiednie kroki. Są zapewniania, że nie ominie go kara nie tylko prawna, ale i kościelna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Ksiądz arcybiskup Tadeusz Wojda natychmiast zastosował wobec niego środki przewidziane w Instrukcji Stolicy Apostolskiej oraz Konferencji Episkopatu Polski. Dalsze decyzje w tej sprawie zostaną podjęte po zakończeniu śledztwa prokuratorskiego - powiedział ksiądz Dębski w rozmowie z mediami.

Dzisiaj grzeje: 1. Udawali śmierć własnego dziecka, by wzbudzić współczucie. Zapomnieli o jednym ważnym szczególe
2. Ślad po niej zaginął po wybuchu wielkiej afery. Są doniesienia o Jolancie Pieńkowskiej

Dziennikarze "Kuriera Porannego" próbowali dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie konkretnie środki mają być podjęte wobec oskarżonego kapłana. Rzecznik białostockiej diecezji zapewnia, że Kościół nie zamierza zamiatać sprawy pod dywan, ale obecnie nie może zdradzić więcej szczegółów. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anna German przeżyła prawdziwy dramat. Przez długi czas żyła w "niewoli": "Widziałam tylko ścianę i drzewo"
  2. Sałatka zrobiona według tej receptury znika ze stołu w kilka chwil. Połączenie niepozornych składników daje wyśmienity efekt
  3. Matka uderzyła dziecko w knajpie, bo nie chciało jeść. Psycholog: "Wtrącajmy się w takie sytuacje. Trzeba bronić dzieci"
  4. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe  
  5. TRAGICZNE wieści dla kierowców. Fiskus zabierze wielką część wypłaty z polisy

Źródło: Kurier Poranny

Następny artykuł