Ksiądz opublikował skandaliczny cennik
pixabay.com norbert47
Weronika Wasiak - 21 Października 2020

Jawne kpiny z ludzi, wierni są oburzeni. Ksiądz opublikował skandaliczny cennik na Wszystkich Świętych

Ksiądz nagle opublikował cennik specjalnie na Wszystkich Świętych. Wierni nie dowierzają własnym oczom, czegoś tak skandalicznego jeszcze nie widzieli.

Ksiądz proboszcz parafii na poznańskiej Wildze wywołał niemałe zamieszanie wokół swojego nowego pomysłu. Mieszkańcy, do których dotarł jego nowy cennik, zaczęli wątpić, aby w Kościele funkcjonował jeszcze termin "co łaska". Ceny duchownego zwalają z nóg.

Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorówKlamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorówCzytaj dalej

W niewielkiej miejscowości ksiądz wystawił cennik na Wszystkich Świętych. Szczęka opada z wrażenia

W mediach już niejednokrotnie pojawiały się informacje o kapłanach, którzy mają jasno sprecyzowane, ile liczą sobie za udzielenie ślubu, pogrzeb czy inne nabożeństwa. Zdarza się również, że dokładna kwota jest podawana w czasie kolędy. Mieszkańcy poznańskiej Wilgi zaniemówili, że ich proboszcz cennik wystawił nawet na Wszystkich Świętych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Duchowny wprost zaznaczył, jaką ofiarę liczy sobie za... odczytanie nazwisk zmarłych w czasie mszy świętej oraz modlitwę. Taka "usługa", jak donosi Wirtualna Polska, kosztuje u proboszcza aż 50 złotych za każdą wspominaną osobę. Wierni nie potrafią ukryć, że taki cennik wzbudził w nich niemałą frustrację.

- Wiadomo, że w czasach koronawirusa Kościół też ma problemy finansowe. Ale podawanie kwot na ambonie to nieporozumienie. Naprawdę duchowni nie mogą mieć wyczucia? Czy jeśli nie zapłacimy "pięciu dych", to nikt się za zmarłych nie pomodli? - zastanawia się w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" jeden z parafian.

Okazuje się, że wspominany cennik pojawił się na stronie parafii już w roku 2019. Wówczas "Wyborcza" skontaktowała się z duchownym, a ten tłumaczył, że "inne parafie również mają swoje cenniki".

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych

2. Lekarze biją na alarm. RMF właśnie przekazało pilny apel, wstrząsająca prawda wyszła na jaw

3. Naukowcy apelują do Polaków: zacznie się już 3 grudnia. Czarny scenariusz może spełnić się na naszych oczach

- Z punktu widzenia duszpasterskiego podawanie konkretnych kwot za wymienianki, zwane też wypominkami, czyli modlitwę za zmarłych, nie powinno mieć miejsca. Podstawą utrzymania Kościoła są przecież dobrowolne ofiary składane np. przy okazji wymienianek, a nie za nie. Nie może być tutaj mowy o jakichkolwiek pozorach transakcji. Wierni zazwyczaj rozumieją zresztą, że obowiązek materialnego wspierania Kościoła powinien być proporcjonalny do ich zamożności – mówił "Wyborczej" rok temu Ks. Maciej Szczepaniak.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Rysia i Krysia miały umrzeć na futra. Cudem je uratowano, ich oczy mówią wszystko
  3. Adam Małysz zdradził tajemnicę mediom. Powiedział o sytuacji polskich skoczków, ważne informacje przed Pucharem Świata
  4. Kim jest żona Dariusza Gnatowskiego? Zdradziła, jaki był naprawdę
  5. Sąsiedzi przerwali milczenie ws. ojca małej Madzi. Niewiarygodne, co zrobił po jej śmierci
  6. Z ostatniej chwili: Nie żyje Dariusz Gnatowski, "Boczek" z Kiepskich
  7. Facebook jak Tinder. W Polsce oficjalnie uruchomiono możliwość randkowania
  8. Lekki i puszysty, po prostu ideał. Najlepszy przepis na biszkopt, który zawsze się udaje
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News