Bezczelny ksiądz twierdzi, że bicie ludzi przez kiboli w Białymstoku to ustawka. Żąda przeprosin

Bezczelny ksiądz twierdzi, że bicie ludzi przez kiboli w Białymstoku to ustawka. Żąda przeprosin Źródło: fot. facebook.com/Tomasz Brussy screen youtube.com/www.radio.bialystok.pl

Ksiądz Tomasz Brussy znany jest w mediach społecznościowych ze swojego niezbyt przyjacielskiego podejścia do marszów równości, jak i całej społeczności LGBT. W jednym ze swoich wpisów stwierdza, że sytuacja, która miała miejsce ostatnio w Białymstoku była ustawką i domaga się przeprosin dla Kościoła.

Ksiądz Tomasz Brussy jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych zarówno na portalu Facebook, jak i Twitter. Na jego profilach można znaleźć liczne teksty krytykujące społeczność LGBT i pochwalające jej przeciwników. Nie da się ukryć, że duchowny przyjmuje w tej kwestii bardzo jednostronną retorykę, a jego wpisy często okraszone są setkami komentarzy, z czego wiele z nich w mocny sposób krytykuje jego działalność w Internecie.

Wpis duchownego odnoszący się do ostatnich wydarzeń, które miały miejsce w Białymstoku wywołał duży odzew zarówno ze strony zwykłych internautów, jak i polskich dziennikarzy. Ksiądz Brussy twierdzi w nim, że podczas marszu równości doszło do ustawki.

Ksiądz chce przeprosin wobec Kościoła za wydarzenia z Białegostoku

W sobotę w Białymstoku odbył się pierwszy marsz równości w historii tego miasta. Osoby biorące w nim udział spotkały się z bezpośrednią przemocą ze strony kontrmanifestacji, co zostało nawet uwiecznione na nagraniu. Widzimy na nim, jak chłopak idący w marszu równości jest bity przez kilku mężczyzn.

Jednak zastępca szefa publicystyki TVP INFO w mediach społecznościowych stwierdził, że nagranie jest dowodem na to, że wszystko było ustawione. Na swoim profilu zamieścił film w zwolnionym tempie, który ma ukazywać, że napastnicy tak naprawdę wcale nie bili swojej ofiary, a jedynie markowali ciosy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ksiądz Tomasz Brussy odniósł się właśnie do tego nagrania w swoim wpisie, gdzie dodatkowo domaga się przeprosin od osób, które twierdziły, że wydarzenia w Białymstoku są wywołane przez Kościół, a także akcję z naklejkami "Strefa wolna od LGBT". Oczywiście wpis został okraszony hasztagiem "stop homopropagandzie".

 - Wiele wskazuje, że to była ustawka... Ciekawe czyja? Ciekawe czy Ci co krzyczeli, że winny Kościół i naklejki przeproszą? Szczerze wątpię - czytamy we wpisie księdza.

Nie da się ukryć, że częścią winy za przemoc, jak i nienawiść względem społeczności LGBT obwinia się Kościół. Jednak wielu księży nawet podczas kazań, czy wystąpień publicznych wprost krytykuje jej członków, oczernia ich i traktuje niemalże jak chorobę społeczeństwa, z którą trzeba walczyć. W końcu nie raz usłyszeć można było, że homoseksualizm jest niczym innym, jak właśnie chorobą, którą trzeba leczyć.

ksiądz screen twitter.com/ks. Tomasz Brussy

  1. Znany polski aktor wyjawił donosił na kolegów po fachu do SB! Mroczny sekret wyjawił dopiero po latach
  2. Kobieta urodziła dziecko WŁASNEMU bratu. Powód rozwścieczy tysiące Polaków
  3. Odtworzono ostatnie chwile Dawidka. To wtedy ojciec go zabił?
  4. Prokuratura sprawdziła, czy to na pewno ciało Dawidka. Właśnie wydali komunikat
  5. Małgorzata Rozenek przekazała przykrą wiadomość od swojego lekarza. Nie wystąpi w uwielbianym przez Polaków programie
  6. Właśnie podano jakie rany znajdowały się na ciele Dawidka. Ogrom krzywdy chłopca ściska za gardło

 

źródło: Polityczek

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu