ksiądz skandaliczny apel
Twitter ks. Janusz Chyła
Joanna Szwalikowska - 20 Listopada 2020

Skandaliczny apel księdza do strajkujących kobiet i mężczyzn. Wpis wywołał ogromne kontrowersje

Ksiądz Janusz Chyła jest jednym z duchownych, którzy dość aktywnie udzielają się w mediach społecznościowych. Tym razem postanowił opublikować wpis dotyczący Strajku Kobiet. Jego zdaniem, wszystkie osoby popierające tę inicjatywę, nie powinny przyjmować Komunii Świętej. Wpis wywołał ogrom kontrowersji.

Ksiądz Janusz Chyła jest proboszczem parafii w Chojnicach, doktorem teologii, wykładowcą teologii dogmatycznej w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Pelplińskiej oraz autorem 4 książek, m.in. "Ewangelii na Twitterze". Duchowny jest bardzo aktywnym użytkownikiem mediów społecznościowych.

Nie żyje wielki Polak, zmarł w nocy. Tragiczna wiadomość nagle obiegła media w całym krajuNie żyje wielki Polak, zmarł w nocy. Tragiczna wiadomość nagle obiegła media w całym krajuCzytaj dalej

Ksiądz wypowiedział się na temat osób popierających Strajk Kobiet. Jego zdaniem, nie powinni oni przyjmować komunii świętej

Proboszcz z Chojnic bardzo często udziela się na Twitterze, gdzie obserwuje go niemal 30 tysięcy użytkowników. Tam też w ostatnim czasie skupia się na wpisach dotyczących tematyki strajków, które niemal od miesiąca trwają w Polsce, a także aborcji czy kontrowersjach, jakie w ostatnim czasie narosły wokół Kościoła.

Jeden z jego ostatnich wpisów dotyczył katolików, którzy deklarują poparcie dla Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Jego zdaniem, mają oni obowiązek zmiany zdania w tej kwestii oraz podążania za naukami, przedstawianymi przez Kościół. Jak dodał, do momentu, w którym nie zmienią decyzji, nie powinni przyjmować Komunii Świętej.

- Wzywam wszystkich katolików, którzy poprali (także w internecie) hasła #StrajkKobiet do uznania nauczania Kościoła w kwestii ochrony ludzkiego życia. Proszę Was, abyście nie przystępowali do Komunii Świętej zanim to się stanie - pisał ksiądz na Twitterze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

To nie pierwszy wpis duchownego w tego typu tonie. Regularnie krytykuje on osoby popierające Strajk Kobiet, twierdząc, iż brak im człowieczeństwa. Cytowany wyżej wpis wywołał ogromne oburzenie internautów, którzy nie omieszkali wyrazić swojego oburzenia w komentarzach pod wpisem.

- Jasne, ale pedofile mogą przyjmować komunie, a nawet odprawiać msze - pisał jeden z użytkowników. Zdaniem wielu internautów, księża nie powinni wypowiadać się w tej kwestii, ponieważ nie są rodzicami i nie mają pojęcia o tym, jak trudnym zadaniem jest wychowanie niepełnosprawnego dziecka czy patrzenie na to, jak umierają w cierpieniach.

- Wzywam wszystkich księży pedofilów oraz tych którzy ich chronią o zaprzestanie sprawowania sakramentów - pisał inny z użytkowników. Nawiązał tym samym do głośnych ostatnio spraw dotyczących tuszowania pedofilii w kościele.

Dzisiaj grzeje:

  1. Z ostatniej chwili: tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje b. poseł, burmistrz i prezydent miasta
  2. Świerzyński o niskich zarobkach w służbie zdrowia: ”Dla mnie to jest bardzo dużo, bo nie zarabiam nic, jestem na bezrobociu”. Kiedyś myślał inaczej
  3. TVN pilnie ostrzega, zacznie się już w weekend. Duże utrudnienia dla milionów Polaków

- Wzywam wszystkich katolików do nieprzystępowania do komunii dopóki nie będą pewni, czy ksiądz, który jej udziela nie krzywdził polskich dzieci lub nie ukrywał innego zwyrodnialca - skomentował kolejny internauta.

Wpisy duchownego regularne utrzymywane są w tonie pełnym zarzutów wobec osób, które popierają protesty kobiet. Jego wpisy są pełne słów usiłujących wywrzeć na innych osobach szantaż emocjonalny, a także poczucie winy wobec zajmowanego zdania. Jego zdaniem, jedyną słuszną opinią, jest ta kościoła, z czym nie zgadza się bardzo wiele osób.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Zapadła decyzja w sprawie szkoły. Rząd podał termin powrotu uczniów oraz nowe ustalenia w sprawie ferii
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  4. Świerzyński najpierw miał dziecko z 16-latką, potem porwali mu syna. Młody chłopak mógł umrzeć
  5. Otworzyli testament Gulbinowicza. Niewiarygodne, co stanie się z częścią jego majątku
  6. Najszybsza sałatka z najzdrowszym produktem świata. Wzmacnia organizm i smakuje nieziemsko
  7. Przewoził jabłka, zapomniał o jednym. Teraz kara może wynieść 2 tysiące złotych
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: o2, Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News