Ksiądz molestował dzieci przez 10 lat
Pixbay.com / kollynlund
- 18 Grudnia 2019

Jak można było tego nie dostrzec. Ksiądz w polskiej parafii przez 10 lat miał molestować dzieci

Kolejny ksiądz w tym tygodniu został podejrzany o pedofilię. Leszek S. z dolnośląskiej parafii miał molestować dzieci przez 10 lat. O swoich podejrzeniach prokuraturę zawiadomiła kuria.

Ksiądz Leszek S. pełniący posługę duszpasterską w parafii Boguszów-Gorce decyzją wałbrzyskiego sądu został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące w związku z podejrzeniem o pedofilię. Zawiadomienie w tej sprawie złożyła do prokuratury Świdnicka Kuria Biskupia. 61-letni duchowny został zatrzymany w ubiegły czwartek.

Noworodek i odmowa pogrzebu przez księdzaKsiądz odmówił pogrzebu noworodka. Jego tłumaczenie jest skandaliczneCzytaj dalej

Ksiądz miał molestować dzieci w latach 2002-2012

Marcin Witkowski - Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu - poinformował w środę, że ksiądz Leszek S. został zatrzymany przez 12 grudnia i najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym. Śledztwo w jego sprawie zostało wszczęte po wpłynięciu do prokuratury zawiadomienia złożonego przed Świdnicką Kurię Biskupią.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mąż pokazał zdjęciaMąż oszalał z rozpaczy po wielkiej tragedii. Wrzucił do internetu zdjęcia martwej żony i córki, powód jest przerażającyCzytaj dalej

W zawiadomieniu wskazano trzy osoby pokrzywdzone. Dwie potencjalne ofiary księdza zostały już przesłuchane, co dało prokuraturze podstawy do postawienia duchownemu zarzutów utrzymywania kontaktów seksualnych z nieletnimi. Według zeznań ofiar, ksiądz miał popełniać wobec nich czyny zabronione przez 10 lat, od roku 2002 do 2012. To skandal, że tej tragedii nie zauważył nikt przez tyle lat. Prokuratura nie poinformowała, czy ksiądz Leszek przyznał się do postawionych mu zarzutów.

Kościół reaguje w sprawie zachowania duchownego

W środę na stronie internetowej Diecezji Świdnickiej pojawiło się oświadczenie w sprawie księdza Leszka S. Jego autorem jest rzecznik prasowy Świdnickiej Kurii Biskupiej ks dr Daniel Marcinkiewicz. Poinformował on, że w sprawie duchownego podejrzanego o pedofilię toczy się postępowanie kanoniczne.

Dzisiaj grzeje:

1. Zwycięzca Eurowizji walczy o życie. Lekarze dają mu maksymalnie 4 lata

2. Będzie niebezpiecznie. Ogłoszono alerty dla aż 10 województw, zacznie się już za kilka godzin

- Duchowny został odsunięty od posługi duszpasterskiej, a pokrzywdzonych wsparto pomocą specjalistyczną. Diecezja świdnicka zawiadomiła też organy ścigania o powzięciu wiadomości, mogących uzasadniać podejrzenie popełnienia przez tego duchownego czynów wykorzystania seksualnego małoletnich - napisał w oficjalnym komunikacie rzecznik prasowy świdnickiej kurii.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda "Klanu" doznała śmierci klinicznej. Dziś opowiada o przerażającym przeżyciu
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Poruszające informacje dot. Ewy Drzyzgi. Nie mieli litości
  4. Marzą wam się świąteczne przysmaki od Gessler? Lepiej od razu wziąć kredyt, ceny są nie do przełknięcia
  5. Lekarze ostrzegają, 64% Polaków ma tę przypadłość. Mało kto wie, że prowadzi do groźnego nowotworu

PolsatŚmierć zabrała największe gwiazdy Polsatu, TVN i TVP. Niepowetowane straty w 2019 roku, ich braku nie da się wypełnićCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News