Ksiądz zaprosił przepiękną 20-latkę na plebanię. Gdy z niej wyszła, jej życie było już zdruzgotane

Ksiądz zaprosił przepiękną 20-latkę na plebanię. Gdy z niej wyszła, jej życie było już zdruzgotane Źródło: fot. pixabay.com/kisistvan77

Ksiądz wikariusz z Kartuz został oskarżony przez 20-latkę o molestowanie. Wszystko miało mieć miejsce na miejscowej plebanii. Sam duchowny zaprzecza wszelkim oskarżeniom.

Ksiądz wikariusz z Kartuz, Wojciech Cz. został oskarżony przez 20-latkę o molestowanie, a cała sprawa trafiła już do odpowiednich służb. Duchownemu grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności, jednak ten wszystkiemu zaprzecza twierdząc, że kobieta źle zrozumiała jego intencje i do niczego pomiędzy nimi nie doszło.

Śledczy o tej sprawie zostali poinformowani przez 20-latkę, która miała się stać ofiarą duchownego. Co ciekawe, nie jest to pierwsza rysa na wizerunku Wojciecha Cz., ponieważ wcześniej odpowiadał przed swoimi przełożonymi za to, że dopuścił do rekolekcji księdza, który był oskarżony o molestowanie ministrantów.

Ksiądz Wojciech Cz. oskarżony o molestowanie

Jak na razie prokuratura nie chce zdradzać szczegółów całego zajścia, jednak wiadomo, że podczas spotkania duchownego z 20-latką ten miał wykonywać wobec niej czynności o charakterze seksualnym. Po tym, jak oskarżony został przesłuchany, został mu postawiony zarzut molestowania, za co grozi mu nawet 8 lat pozbawienia wolności.

 - W trakcie spotkania miał wykonywać wobec niej czynności o charakterze seksualnym - mówi Wirtualnej Polsce Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Duchowny został objęty dozorem policyjnym, a także nie może się kontaktować z pokrzywdzoną 20-latką. Musiał również wpłacić kaucję w wysokości 2 tysięcy złotych. Jednocześnie Wojciech Ch. nie przyznaje się do popełnienia tego przestępstwa i utrzymuje, że jest to wyłącznie nieporozumienie.

 - Twierdzi, że został źle zrozumiany i młoda kobieta niewłaściwie odczytała jego intencje - dodaje Wawryniuk.

W ostatnim czasie bardzo dużo się mówiło o pedofilii wśród księży w Polsce, a ogromny szum mediowy wywołał dokument braci Sekielskich. Jednak sprawy taka jak ta, która spotkała 20-latkę, znacznie rzadziej są poruszane w przestrzeni publicznej.

W Internecie pojawiło się wiele komentarzy, w których ludzie wskazują na problem, jakim jest przymus celibatu w Kościele katolickim. To on ma prowadzić do różnych dewiacji i przestępstw na tle seksualnym wśród osób duchownych.

 - Ponoć kandydat na kapłana musi być zdrowym mężczyzną, a zdrowy mężczyzna kopuluje, lub w inny sposób ... Tym bardziej powinien być zniesiony celibat. Wszystko byłoby jasne, czyste i klarowne, a i liczba dewiacji wśród duchownych by spadła. To nie jest zgodne z naturą, no i jest, co jest - opiniują internauci.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oficjalne: Właśnie ogłoszono niespodziewaną dymisję w rządzie PiS!
  2. TVN: Publiczna egzekucja w Kostrzynie, mordowali na oczach tłumu. Zatrzymano już podejrzanych
  3. Dawno zapomniane, obrzydliwe słowa ojca Rydzyka nt. Kaczyńskiej znowu obiegają polskie media. Wszystko przypomniał znany senator
  4. Polsat ujawnił prawdę, od której chce się wymiotować. Oto jak ohydnie wykorzystali śmierć Szymonka
  5. TVP poinformowało o tragedii na Ukrainie. Polityk, który miał ściśle tajne informacje znaleziony martwy

 

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News