Ksiądz oskarżony o molestowanie 11 nieletnich, zrujnował im życie. Ofiar było jednak o wiele więcej, wstrząsające szczegóły

Ksiądz oskarżony o molestowanie 11 nieletnich, zrujnował im życie. Ofiar było jednak o wiele więcej, wstrząsające szczegóły Źródło: .

Ksiądz, a zarazem były proboszcz w kilku parafiach diecezji tarnowskiej, został oskarżony o molestowanie 11 małoletnich. Zdaniem śledczych ofiar mogło być znacznie więcej. Dzieci mają zrujnowaną psychikę. W sieci pojawiły się nowe, wstrząsające informacje na temat tej sprawy.

Ksiądz Marian W., były proboszcz w kilku parafiach diecezji krakowskiej, został oskarżony przez prokuraturę o molestowanie 11 małoletnich. Zdaniem śledczych, ofiar duchownego mogło być znacznie więcej. Część dzieci wykorzystywanych seksualnie przez duchownego cierpi na przewlekły zespół stresu pourazowego. 

Ksiądz miał molestować nieletnich przez co najmniej 8 lat

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Marianowi W., który w latach 2003-2011 miał dopuścić się molestowania ministrantów i lektorów. Został zatrzymany w Domu Księży Emerytów, gdzie do tej pory przebywał. Z ustaleń śledczych wynika, że ofiary duchownego w większości miały poniżej 15 lat i mieszkały na terenie parafii, w których pracował. Poza zarzutem na tle seksualnym, Marian W. ma odpowiedzieć także za spowodowanie wśród części molestowanych chłopców uszczerbku na zdrowiu psychicznym.

- W przypadku trzech pokrzywdzonych działania oskarżonego doprowadziły do powstania u nich przewlekłego zespołu stresu pourazowego, co skutkowało rozstrojem ich zdrowia na okres powyżej 7 dni - napisał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu w piśmie przesłanym do Onetu. 

Ofiar prawdopodobnie jest więcej

Śledczy ustalili, że ksiądz powinien odpowiedzieć za molestowanie jeszcze 11 innych małoletnich, ale ich sprawy uległy przedawnieniu. Wciąż trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia słuszności i ewentualnych okoliczności tych zarzutów.

Dzisiaj grzeje: 1. Każdego dnia słyszała krzyki z garażu. Gdy odkryła tajemnicę męża, nie mogła powstrzymać łez
2. Emeryci muszą się pospieszyć, jeśli chcą dostać trzynastą emeryturę. Zostało już niewiele czasu, by złożyć konieczny wniosek

O możliwości wystąpienia przestępstwa sprawę odpowiednim służbom zgłosił delegat biskupa tarnowskiego ds. wykorzystywania seksualnego małoletnich. Marian W. został zatrzymany przez policję w Domu Księży Emerytów dopiero po ponad roku od zgłoszenia tej informacji. Za popełnione przestępstwa grozi mu 12 lat więzienia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Takiej promocji w Rossmannie jeszcze nie było. Dwa produkty za darmo
  2. Dopłaty do remontów obejmą cały kraj. Zyska nawet 12 milionów Polaków
  3. Dopadł 8-latka w łazience i brutalnie zgwałcił. Najgorsze stało się dopiero potem, wszystko pod nosem zrozpaczonej mamy
  4. Zdrowa 14-latka umarła we śnie. Przyczyna wstrząsnęła całą rodziną, teraz ostrzegają wszystkich rodziców
  5. Przeprowadzili na niej operację bez znieczulenia. Cierpiała straszne męczarnie, ale nikt nie słyszał jej krzyków

Źródło: gazeta.pl 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News