ksiądz kościół bunt wierni
Twitter Annamanchester8
Joanna Szwalikowska - 18 Listopada 2020

Oburzeni wierni nagle wstali podczas mszy i zaczęli krzyczeć w stronę księdza. Miarka się przebrała, wiemy, co stało się później

Ksiądz Piotr Siołkowski w ostatnim czasie stał się kontrowersyjnym obiektem zainteresowania mediów. Duchowny podczas jednego z protestów w ramach Strajku Kobiet wyszedł z bronią do protestujących, w związku z czym ma problemy z policją. Został on przeniesiony do innej parafii, jednak wierni sprzeciwiają się nowemu księdzu. Podejmują kolejne kroki w celu pozbycia się go z parafii.

Ksiądz Siołkowski został odwołany ze stanowiska proboszcza parafii św. Bartłomieja w Czernikowie, niedługo po tym, jak wyszedł z bronią do protestujących kobiet oraz groził im. Jak się okazało, duchowny niedawno został przeniesiony do innej parafii. Wierni postanowili jednak stanowczo pokazać niezadowolenie z tej decyzji, czego efektem było ostentacyjne opuszczenie przez nich nabożeństwa.

Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjamiWłaśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjamiCzytaj dalej

Ksiądz Siołkowski groził bronią kobietom. Przeniesiono go do innej parafii

Duchowny został przeniesiony do parafii w Korczewie koło Zduńskiej Woli, zastąpił on poprzedniego proboszcza, który miał przegrać walkę z zakażeniem koronawirusem. Parafianie nie są jednak zadowoleni z takiej decyzji, w związku z czym podejmują radykalne kroki, by pozbyć się niechcianego księdza.

Wierni z Korczewa wyraźnie nie są zadowoleni po wprowadzeniu do ich parafii księdza, którego niedawno odsunięto od posługi w parafii w Czernikowie koło Torunia. Jest to kapłan, który ma problemy z policją. Postawiono mu zarzut stosowania gróźb karalnych, zarówno w stronę protestujących kobiet, jak i funkcjonariuszy policji.

Przypomnijmy: ksiądz Siołkowski, 28 października, podczas jednego z protestów w ramach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, wyszedł do demonstrujących z bronią. Nie reagował również na polecenia policjantów, którzy nakazywali mu jej odłożenie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Duchownemu postawiono zarzuty, odwołano także z funkcji proboszcza, jak się jednak okazało, bardzo szybko został przeniesiony do innej parafii. W niedzielę 15 listopada podczas nabożeństwa o godz. 11.30 nastąpiło wprowadzenie księdza na urząd proboszcza w parafii św. Katarzyny w Korczewie.

Parafianie nie kryli swojego oburzenia sytuacją. Przybyli na mszę, jednak w momencie gdy ks. dziekan Dariusz Kaliński ogłosił przybycie nowego kapłana, wszyscy ostentacyjnie wyszli ze świątyni. Wierni domagają się, aby proboszczem został wikary ich niedawno zmarłego proboszcza ks. Janusz Gozdalika - ks. Paweł Szudzik.

Wyjście ze świątyni było tylko jednym z kroków, jakich podejmują się parafianie w celu okazania swojego niezadowolenia. Planowano zebranie podpisów pod specjalną petycją do biskupa apelującą o odwołanie nowego duchownego. Finalnie zdecydowano jednak, iż lepiej będzie osobiście załatwić tę sprawę.

- Pismo to jeszcze gdzieś zaginie, albo nie dotrze. Samemu jechać jest najpewniej - mówił oburzeni wierni przed świątynią, cytowani przez portal zdunskawola.naszemiasto.pl.

Dzisiaj grzeje:

1. Z samego rana pojawił się komunikat Ministerstwa Zdrowia. Wiadomość dla wszystkich Polaków

2. Żona znalazła dowód zdrady męża w jego telefonie. Odpisała jego kochance w mistrzowski sposób

3. Właśnie ujawniono, ile zarabiał miesięcznie Gulbinowicz. "Gdyby wierni dowiedzieli się, doznaliby wstrząsu i niesmaku"

16 listopada (poniedziałek) do wrocławskiego biskupa miała udać się delegacja kilkorga niezadowolonych parafian. Apelowali oni przede wszystkim o zmianę decyzji, która dotyczy osadzenia w ich parafii kontrowersyjnego księdza. Liczą również na to, że proboszczem zostanie ksiądz wikary ich poprzedniego, zmarłego proboszcza. Do momentu kiedy sprawa nie zostanie rozstrzygnięta po ich myśli, zamierzają protestować.

- Proboszcz Gozdalik nam zawsze mówił, że to my jesteśmy parafią, to jest nasz kościół, że kościół jest ludzi, a on jest tylko sługą naszym - przypominał jeden z parafian. Inni natomiast zapowiedzieli, iż nie mają zamiaru składania ofiar na tacę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje legendarny muzyk, hitów jego zespołu słuchali chyba wszyscy
  3. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  4. Najczęściej pojawiający się objaw Covid-19. Ma go nawet 86% zakażonych, trzeba wiedzieć
  5. Ujawniono, co czeka Polaków już 10 grudnia. Fantastyczna wiadomość ws. koronawirusa, trzeba trzymać kciuki
  6. Widmo ogromnego strajku zawisło nad całą Polską. Konsekwencje mogą być katastrofalne
  7. Umieść w słoiczku chrzan, czosnek i imbir, a stworzysz przepotężny, naturalny antybiotyk. Zabija wirusy i bakterie w mgnieniu oka
  8. Józef z "Rolnik szuka żony" publicznie upomniał Apolonię: "o czym Ty piszesz?". Bitwa na słowa w sieci

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Zduńska Wola Nasze Miasto PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News