Ksiądz organizował rekolekcje w czasie epidemii. Parafianie stanęli za nim murem i bronią go

Ksiądz organizował rekolekcje w czasie epidemii. Parafianie stanęli za nim murem i bronią go Źródło: pixabay.com RobertCheaib

Ksiądz, nie zważając na szalejącą epidemię, organizował rekolekcje w swojej parafii. Mieszkańcy bronią duchownego.

Ksiądz ochoczo zapraszał mieszkańców do kościoła na rekolekcje. Niektórzy są tym faktem rozgoryczeni i nie potrafią zrozumieć lekkomyślności duchownego. Sytuacja z każdym dniem stawała się coraz napięta, a po tłumaczeniach księdza, pojawił się również sprzeciw parafian, którzy zaciekle go bronią. 

W czasie epidemii ksiądz organizował rekolekcje 

Skandal wokół rekolekcji wybuchł w Zawadce Osieckiej, gdzie ksiądz Bogdan Hahn zapraszał mieszkańców na rekolekcje do kościoła. Rozgoryczeni  jego zachowaniem mieszkańcy miejscowości postanowili napisać do redakcji "Jasło. Nasze miasto", by nagłośnić absurdalne zachowanie duchownego. Portal nagłośnił sprawę, upubliczniając korespondencje mieszkańców. 

- Ksiądz proboszcz na Facebooku nawołuje do tego, by przychodzili do kościoła w czasie zagrożenia epidemią, organizuje rekolekcje. Ludzie chodzą, bo boją się mu postawić i boją się opinii innych - co ludzie powiedzą, jak nie pójdziemy do Kościoła. Jesteśmy małą wioską, każdy każdego zna. Najnowsze zalecenie tego Księdza to: "Zachęcam, by jedne osoby z domu przyszły w poniedziałek, inne we wtorek". Przecież to jest skrajnie nieodpowiedzialne! - napisano w mailu. 

Niedługo potem głos zabrał sam zainteresowany, wyjaśniając, że nikogo nie zmuszał do uczestnictwa we mszy, a także, że miał na uwadze rozprzestrzeniającego się koronawirusa. Wytłumaczył także, że do przybycia na rekolekcję zachęcał osoby będące poza grupą ryzyka, a także w pełni zdrowe, jednocześnie dodając, że nikt "nie zostanie wyrzucony" ze świątyni, nawet mimo wyraźnych objawów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Zachęcam do udziału we mszy. św. osoby, które nie są w grupie ryzyka. Proszę, by starsi i dzieci pomodlili się w domu. Bardzo proszę, by do kościoła nie przychodziły osoby z objawami przeziębienia. Oczywiście nikt kościoła nie zostanie wyproszony, a niech to będzie przejaw naszej odpowiedzialności za innych- napisał na facebookowym profilu ksiądz Hahn. 

Parafianie murem za duchownym 

W odwecie na obrazę księdza ruszyli wierni, zaciekle go broniąc. Chwilę po nagłośnieniu sprawy redakcja otrzymała mnóstwo telefonów od parafian, stojących murem za duchownym. Ich zdaniem ktoś chce zaszkodzić kapłanowi. 

Dzisiaj grzeje: 1. Chiny mają propozycję dla Polski, chodzi o koronawirusa. Niebywałe, może okazać się kluczowa w walce z epidemią

2. Dziewczyna polizała deskę w publicznej toalecie. Blogerka uznała, że jest „zbyt piękna i bogata”, by się zarazić

- Ktoś chciał wbić szpilę księdzu proboszczowi, dobrze wiemy kto. To jedna i ta sama osoba. Ciągle walczy z naszym księdzem, nikt nie wie po co i dlaczego - przyznał jeden z mieszkańców. 

- Jak ktoś nie chce chodzić do kościoła, to nie chodzi, nie ma przymusu, a na pewno takiego przymusu nie stosuje nasz ksiądz proboszcz. Zawsze jest po naszej stronie, zawsze z nami - wyjaśnia wierna. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z bronią w ręku ukradli 100 tys. maseczek. Przez koronawirusa dochodzi do strasznych wydarzeń
  2. Jerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPN
  3. Kierowca wziął pod swój dach bezdomnego kota. Niesamowite, jak kilka dni później zwierzak się "odwdzięczył"
  4. Największa wpadka TVN, jak mogli puścić coś podobnego? Widzowie nigdy jej nie zapomną
  5. Mężczyzna miał minutę, żeby zrobić dowolne darmowe zakupy. Nie mieści się w głowie, jak się zachował
  6. Decyzja rządu z ostatniej chwili: handel w niedzielę zostanie częściowo przywrócony

Źródło: jaslo.naszemiasto

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News