Umawiali się na seksualne sesje z uczniami, wyjeżdżali na orgie do Niemiec. Polski supergwiazdor zdradził prawdę o znajomych księżach

Umawiali się na seksualne sesje z uczniami, wyjeżdżali na orgie do Niemiec. Polski supergwiazdor zdradził prawdę o znajomych księżach Źródło: unsplash/Karl Fredrickson

Ksiądz był w Polsce jedną z najbardziej szanowanych profesji. Niestety im więcej wychodzi na jaw informacji na temat pedofilii wśród duchownych, tym ludzie patrzą na nich mniej przychylnym okiem. Nie ma się czemu dziwić, zwłaszcza że nawet największe polskie gwiazdy ujawniają takie historie.

Ksiądz prowadzi msze, uczestniczy w świętach kościelnych, udziela sakramentów, spowiada wiernych, dodatkowo może także być nauczycielem w szkole i prowadzić zajęcia religii. Tak wygląda zwyczajny dzień duchownego w Polsce. Niestety zdarzają się księża, którzy swój wolny czas postanawiają przeznaczyć na inny rodzaj czynności - niezgodny z prawem i jakimikolwiek normami społecznymi. Właśnie o takich księżach opowiedział jeden z największych gwiazdorów w kraju. 

Ksiądz stanowił zagrożenie dla dzieci

Pierwszy raz o swojej historii związanej z przemocą na tle seksualnym wspomniał na Instagramie, gdy największą popularność zyskał ruch #metoo. Tak oznaczone posty zawierały opisy najstraszniejszych rzeczy, które dotknęły ludzi molestowanych w dowolnym momencie życia. Wśród nich były także ofiary księży. 

Dawid Ogrodnik nie poprzestał na tym. W jednym z ostatnich wywiadów opowiedział całą historię swojego dzieciństwa. Jak sam stwierdził, nadszedł w końcu czas, aby wszyscy usłyszeli o tym, co działo się w jego rodzinnym mieście, w którym dzieci stawały się ofiarami księży pedofilii. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wspomnienia z dzieciństwa Dawida Ogrodnika

- Byłem świadkiem sytuacji, kiedy księża pod pretekstem urlopu wyjeżdżali na seksualne orgie do Niemiec. Mieszkałem wtedy z kapitalnym księdzem. Dzięki niemu zdałem maturę, opiekował się mną i nigdy żadna krzywda mnie od niego nie spotkała - wyznał Ogrodnik.

Sam miał szczęście, że trafił na przyzwoitego księdza z którym mieszkał. Jednak nie każdy duchowny był tak dobrym człowiekiem. Gdy Dawid miał miał 17 lat, inny ksiądz próbował go molestować seksualnie. 

- Ten ksiądz wykonał gest, który miał sprawdzić moje potencjalne zainteresowanie seksem. Miałem wtedy 17 lat i dałem mu jasno do zrozumienia, że nie. To się więcej nie powtórzyło. Gdybym czuł się ofiarą, nie miałbym skrupułów, żeby podać jego imię i nazwisko - wspominał to zdarzenie.

Dzisiaj grzeje: 1. Danuta Wałęsa tym razem przesadziła. Jednym zdaniem rozwścieczyła miliony Polaków. To zabolało
2. Mężczyzna chciał zgwałcić 10-latkę. Załatwiła go tak, że do końca życia będzie odczuwał ból

Oczywiście jak to zwykle bywa w takich sytuacjach wszyscy na parafii wiedzieli, co się dzieje. Gdy sprawa wyszła na jaw, duchowny w szybkim tempie został przeniesiony do innego kościoła.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy mamy ją w kuchni. Słynna przyprawa wywołuje ZATRUCIE
  2. Jolanta Kwaśniewska pokazała dom. Takich luksusów nie ma żadna Pierwsza Dama, jak u arystokracji
  3. Przełomowe wiadomości o zdrowiu Kaczyńskiego. Jest gorzej niż wszyscy myśleli
  4. Sekret urody Grażyny Torbickiej? Jest prosty i na wyciągnięcie ręki dla każdego
  5. Więzień wziął rozbieg i wyskoczył przez okno. Odległość od ziemi była zbyt duża, koszmarny widok

źródła: wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News