Ksiądz porównał kobietę do szklanki
Tik Tok Jakub Piątkowski
Irmina Jach - 16 Listopada 2020

Tysiące internautów oburzonych nagraniem księdza. Porównał kobiety do brudnych naczyń

Ksiądz Jakub Piątkowski jest bardzo aktywnym użytkownikiem portalu młodzieżowego TikTok. Duchowny, korzystając z zainteresowania młodych ludzi, regularnie nagrywa filmy, których celem jest ewangelizacja. Jeden z ostatnich materiałów duchownego wzbudził duże zbulwersowanie wśród internautów. Nic dziwnego.

Ksiądz Jakub Piątkowski na TikToku cieszy się dużą popularnością. Jego profil obserwowany jest przez prawie 40 tysięcy użytkowników. Po ostatniej publikacji wielu rodziców ma wątpliwości, czy kapłan jest odpowiednim wzorem dla ich dzieci. Trudno się dziwić.

Od dzisiaj nowe zasady kwarantanny w całej Polsce. Mamy potwierdzenie, sanepid rezygnujeOd dzisiaj nowe zasady kwarantanny w całej Polsce. Mamy potwierdzenie, sanepid rezygnujeCzytaj dalej

Ksiądz porównał kobiety do brudnych szklanek

Platforma TikTok szybko wzbudziła także zainteresowanie licznych specjalistów, nauczycieli i księży, którzy - wykorzystując narzędzia, z których korzysta młodzież - starają się zainteresować użytkowników treściami edukacyjnymi i religijnymi. Swoje konto ma tam nawet prezydent Andrzej Duda.

Jednym z moralizatorów jest ksiądz Jakub Piątkowski, który występuje pod pseudonimem "jakubsdb", który w żartobliwy sposób ewangelizuje najmłodszych, wykonując choreografie do popularnych utworów muzycznych. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie poglądy samego duchownego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Ostatnio na profilu salezjanina pojawiło się nagranie, które wzbudziło ogromne emocje wśród odbiorców. W materiale, w którym opowiadał o zachowaniu wstrzemięźliwości seksualnej przed ślubem, zdecydował się na użycie bardzo nietypowego porównania. Kobiety poczuły się głęboko dotknięte.

- Szklanka. Kiedyś była pełna, teraz już jest pusta, troszkę brudna. Wiele osób z niej piło. Chcesz się napić? Prawdopodobnie nie. Mówię to dlatego, gdyż pod ostatnim filmikiem niektóre osoby pytały mnie, co sądzę o tej dziewczynie, która na TikToku chwali się swoją czystością przed ślubem - zaczął ksiądz.

Duchowny nawiązał do treści publikowanych przez użytkowniczkę platformy o pseudonimie "najjjka", która w dość obraźliwy i poniżający sposób wypowiada się na temat koleżanek i kolegów, którzy nie podzielają jej poglądów religijnych. Dziewczyna często oskarżana jest o fanatyzm i tworzenie szkodliwych treści.

- Ona też jest szklanką, ale czystą i pełną. Z tej szklanki piło wielu, zostawili coś po sobie i jest pusta. A ta dziewczyna jest pełną szklanką, czystą, a co lepsze - może dać siebie w pełni drugiej osobie, do której będzie miała pewność, że to jest ta jedyna. Modlę się za ciebie, jesteś wzorem dla wszystkich. Szanujcie się i bądźcie czyści. Pozdrawiam i szczęść Boże - kontynuował kapłan.

Pod filmem błyskawicznie pojawiły się negatywne komentarze użytkowników portalu TikTok. Kobiety nie mogą uwierzyć w wypowiedzi, które padły z ust duchownego. Uważają, że jego wypowiedź była przesadzona i dzieli ludzi na dwie kategorie - lepszych i gorszych.

Dzisiaj grzeje:

1.Od dzisiaj obowiązkowe testy na koronawirusa dla grupy Polaków. Niespodziewana wiadomość

2. IMGW właśnie przekazał, śnieg i mróz już wkrótce w Polsce. Znamy konkretną datę, mieszkanki kraju mogą szykować ciepłe kurtki

3. Śmierć przyszła nagle. Nie żyje aktor znany z "M jak miłość", "Na wspólnej", "Barw szczęścia" i wielu innych serialów

- Dlaczego ksiądz porównuje kobiety, które współżyły przed ślubem do kogoś pustego i brudnego? Prędzej zostaną zbawione niż ktoś, kto je obraża - skomentowała jedna z internautek.

- Jeśli ktoś nie zachował czystości do ślubu nie czyni to kogoś gorszym i nie ujmuje wartości. Jest tak samo wartościowym człowiekiem - dodała inna.

W odpowiedzi na zarzuty salezjanin stwierdził, że jego słowa nie miały na celu obrażenia nikogo i jedynie "ukazują prawdę". Zaapelował także, by kochać i szanować także osoby, które uważa za "brudne i puste szklanki". Zgadzacie się z kontrowersyjnymi słowami księdza? A może uważacie, że racja leży po stronie zbulwersowanych jego wypowiedzią internautek?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najnowsze wyniki badań. Ozdrowieńcy powinni nosić maseczki?
  2. Dwa jamniki wkradły się do zagrody lwa. Dziki kot zareagował natychmiast
  3. Lekarz z SOR-u zdradził, co wyrabia się za zamkniętymi drzwiami. Polacy nie mieli pojęcia
  4. Zacznie się 18 listopada dokładnie o 18:00, mamy potwierdzenie. Ogromne utrudnienia, pojawią się tłumy
  5. Jerzy Owsiak usłyszał wyrok. "Świat się zmienia na naszych oczach"
  6. Makłowicz w końcu zdradził najlepszy przepis na tradycyjne pierogi z kapustą i grzybami. Lepszego farszu nie można sobie wymarzyć
  7. Nadchodzą zmiany. Podczas konferencji MRiRW zapowiedziano wzmocnienie rodzinnych gospodarstw

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Pudelek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News