Ksiądz Łukasz przyznał się, że jest gejem. Nie widzi dla siebie miejsca w Kościele

Ksiądz Łukasz przyznał się, że jest gejem. Nie widzi dla siebie miejsca w Kościele Źródło: Unsplash - Josh Applegate

Ksiądz Łukasz postanowił wypowiedzieć się na temat swoich trudnych relacji z Kościołem. Okazuje się, że postanowił opuścić wspólnotę, ponieważ jest gejem. Czuje, że nie ma dla niego miejsca.

Ksiądz zdecydował się na bardzo odważne wyznanie, za sprawą którego mógł być przekonany o tym, że spotka go kara. Duchowny stwierdził jednak, że nie będzie zważał na konsekwencje swoich słów w momencie, gdy wypowiedzi innych bardzo go ranią. Postanowił, że wypowie przełomowe zdanie, które może być bardzo ważne w historii polskiego Kościoła.

Łukasz Kachnowicz, ksiądz z Lublina, postanowił opowiedzieć publicznie o tym, że jest homoseksualistą, a ludzi takich jak on w Kościele jest znacznie więcej. Każdy z nich boi się jednak ujawnić w obawie przed reakcją przełożonych, którzy mogą w związku z tym nakładać kary. O księdzu Łukaszu zrobiło się w pewnym momencie bardzo głośno.

Ksiądz Łukasz zdecydował się na przełomowe wyznanie

- Napisałem o tym, że życie w wielkiej tajemnicy i wypieranie prawdy o sobie prowadziło mnie coraz bardziej do narastania wewnętrznego napięcia, z którym coraz bardziej sobie nie radziłem. To rozdarcie dewastowało mnie coraz bardziej i prowadziło do patologizacji mojego życia. Życie w ciągłym wyparciu prowadzi do opłakanych skutków, które mogą krzywdzić także ludzi dookoła - pisze w swoim oświadczeniu Łukasz Kachnowicz.

Dowiedzieliśmy się już, że ksiądz Łukasz został oficjalnie ukarany koniecznością pokuty, jednak sam mężczyzna nie zamierza wykonać kary. Okazuje się, że Kachnowicz zamierza w najbliższym czasie wystąpić z duchowieństwa, bo nie jest w stanie pogodzić się z narracją prowadzoną obecnie przez Kościół.

Ksiądz wystąpił z duchowieństwa

- Pasterze Kościoła w Polsce w ostatnim czasie opuścili swoje owce, które mają nieheteronormatywną tożsamość i nie przejmują się tym, jak trudno jest im obecnie w Kościele. Coraz trudniej było mi być księdzem i to księdzem-gejem i tak po prostu przyglądać się temu, samemu żyjąc w ukryciu - dodał Łukasz Kachnowicz.

Dzisiaj grzeje: 1. Po 13 dniach od urodzenia Antoś umarł, nigdy nie zapłakał. "Położna rzuciła go na mnie. Był siny"
2. Nie będzie emerytury obywatelskiej. Ale są też dobre informacje - emeryci i tak dostaną kolejne pieniądze

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kuria lubelska potwierdziła, że ksiądz został ukarany i dodała, że pozostanie on w stanie duchowieństwa jedynie z prawnego punktu widzenia. Rzecznik kurii dodał, że Łukasz Kachnowicz spowodował "zgorszenie spowodowane popieraniem ideologii wrogiej Kościołowi".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Prezent ślubny czekał na otwarcie aż 9 lat! Młoda para prawie zemdlała, gdy w końcu zajrzeli do środka
  2. Wszyscy mówią o Agacie Dudzie i jej ostatnim wystąpieniu. Wielu Polaków przecierało oczy ze zdziwienia
  3. TVN: Kataklizm w Japonii. 1 osoba nie żyje, 40 jest rannych
  4. Wszyscy liczyli, że uda się ją uratować. Niestety, kobieta zmarła porzucona na pastwę losu
  5. Znalazł drzwi w leśnej skarpie. Uchylił je, a gdy zobaczył kto tam się kryje, zamarł z przerażenia

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News