Ksiądz wywołał skandal
youtube.com Parafia Świętej Katarzyny w Korczewie
Monika Majko - 15 Listopada 2020

Oburzeni wierni wyszli z kościoła, nie chcą mieć nic wspólnego z księdzem. Zapowiadają dalsze działania

Ksiądz spotkał się z ogromnym oburzeniem wiernych, wielu z nich opuściło kościół w trakcie nabożeństwa. Zapowiedzieli, że nie zostawią tej sprawy bez rozwiązania. W poniedziałek do biskupa włocławskiego wybiera się kilkuosobowa delegacja.

Ksiądz Piotr Siołkowski stał się w ostatnim czasie znany w całej Polsce. Duchowny został odwołany ze stanowiska proboszcza parafii św. Bartłomieja w Czernikowie po tym, jak groził bronią protestującym w ramach strajku kobiet. Okazało się, że został on przeniesiony do nowej parafii. Wierni stanowczo okazali swoje niezadowolenie z tej decyzji.

Ksiądz, który groził protestującym bronią, został przeniesiony do innej parafii

Pod koniec października kraj obiegły informacje o księdzu, który groził bronią osobom biorącym udział w trwającym w kraju strajku kobiet przeciwko kontrowersyjnemu wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce.

Wszyscy zamarli podczas kazania abp Jędraszewskiego. Wszyscy zamarli podczas kazania abp Jędraszewskiego. "Będziemy sądzeni", internauci oburzeniCzytaj dalej

Jak donosił portal ddtorun.pl były już proboszcz parafii św. Bartłomieja w Czernikowie powiedział: "Powystrzelałbym je wszystkie", a na miejsce wezwano policję. Duchowny został zatrzymany i dzień później usłyszał zarzuty dotyczące stosowania gróźb karalnych wobec funkcjonariuszy, do czego się przyznał.

W domu księdza Piotra Siołkowskiego znaleziono pięć sztuk broni palnej oraz wiatrówkę. Duchowny jest myśliwym, dlatego posiadał stosowne uprawnienia. Wkrótce biskup włocławski Wiesław Mering zawiesił proboszcza, a następnie przeniósł go do innej parafii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Wierni nie chcą, by kontrowersyjny ksiądz objął władzę nad ich parafią

Biskup włocławski ustanowił księdza Siołkowskiego proboszczem w parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Korczewie pod Zduńską Wolą, gdzie ma on zająć miejsce zmarłego ks. Janusza Gozdalika. Decyzja ta spotkała się jednak z ogromnym sprzeciwem wśród okolicznych wiernych.

Podczas mszy, na której parafianie zostali poinformowani o nominacji księdza Siołkowskiego na stanowisko miejscowego proboszcza, wierni podnieśli apel o wycofanie tej decyzji. uczestnicy nabożeństwa skandowali "chcemy Pawła" oznajmiając duchownym, że w ich opinii na proboszcza powinien zostać mianowany dotychczasowy wikariusz parafii, ksiądz Paweł Szudzik.

Dzisiaj grzeje:

1. Już jutro Polacy szturmem wparują do Lidla. Sklep oferuje maseczki za bezcen, bezkonkurencyjna oferta

2. Sprzed chwili: Ministerstwo właśnie podało do wiadomości, zacznie się dziś o 17:00. Wiele Polek będzie zadowolonych, skorzystają ich dzieci

3. Lekarz z SOR-u zdradził, co wyrabia się za zamkniętymi drzwiami. Polacy nie mieli pojęcia

Zapis mszy dostępny jest na platformie YouTube. Około 23 minuty nagrania słychać reakcję wiernych na informację o nowym proboszczu. Po chwili słychać, jak parafianie tłumnie opuszczają kościół. Mieszkańcy Korczewa zapowiadają, że nie mają zamiaru godzić się na to, by w ich parafii władze objął kontrowersyjny duchowny. W poniedziałek do biskupa włocławskiego Wiesława Meringa wybiera kilkuosobowa delegacja.

- Gdyby miał trochę honoru, to by poczekał na wyrok i by się nie pchał na funkcję proboszcza - powiedziała o księdzu Siołkowskim jedna z parafianek z Korczewa.

Ksiądz Piotr Siołkowski znany jest z licznych skandali. W trakcie jego rządów w poprzedniej parafii wierni skarżyli się m.in. na to, że musieli składać ofiary podczas mszy w podpisanych kopertach. Proboszcz miał też prowadzić ankiety wśród parafian, wypytując ich o to, ile mszy w roku zamawiają i ile dają na tacę oraz czy słuchają Radia Maryja i czytają katolicką prasę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gdy się pojawią, lepiej nie tracić czasu. Objawy niedoboru magnezu nie powinny być lekceważone
  2. Dwa jamniki wkradły się do zagrody lwa. Dziki kot zareagował natychmiast
  3. Zrobiła z pozoru zwykłe zdjęcie grobu. Kiedy w domu przyjrzała się bliżej, zamarła, przerażający szczegół
  4. Zacznie się 18 listopada dokładnie o 18:00, mamy potwierdzenie. Ogromne utrudnienia, pojawią się tłumy
  5. Jerzy Owsiak usłyszał wyrok. "Świat się zmienia na naszych oczach"
  6. Banalnie proste i pyszne rogaliki z ciasta francuskiego, wystarczą zaledwie 4 składniki. Idealne na podwieczorek i do popołudniowej kawy
  7. Marta Manowska pokazała się na planie i uchyliła rąbka tajemnicy. Fani zachwyceni
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Gazeta

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News