ksiądz z Czernikowa dalsze losy
Pixabay Tama66
Joanna Szwalikowska - 15 Listopada 2020

Zatrważające. Wiemy, co ma się stać z księdzem, który straszył bronią protestujące kobiety

Ksiądz z Czernikowa pod koniec października wyszedł z bronią do protestujących, którzy demonstrowały w ramach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, sprzeciwiając się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Po tym wydarzeniu księdza zawieszono oraz usunięto z tamtejszej parafii. Właśnie pojawiły się najnowsze, oburzające doniesienia w jego sprawie.

Ksiądz z Czernikowa stał się znany całej Polsce z końcem października, kiedy to zdecydował się wyjść z bronią do manifestujących kobiet oraz im grozić. Duchowny później tłumaczył się, iż chciał bronić świątyni. Został wówczas zatrzymany przez policję.

Jerzy Owsiak usłyszał wyrok. Jerzy Owsiak usłyszał wyrok. "Świat się zmienia na naszych oczach"Czytaj dalej

Ksiądz z Czernikowa "za karę" trafi do kolejnej parafii? Skandaliczne doniesienia lokalnych mediów

Do zdarzenia doszło 29 października. Trwał kolejny dzień protestów kobiet, które są wyrazem sprzeciwu wobec skandalicznej decyzji Trybunału Konstytucyjnego, zakazującej aborcji w przypadku ciężkich i nieodwracalnych wad płodu. Ksiądz z Czernikowa wykazał się tamtego dnia ogromną agresją - wyszedł do protestujących z bronią.

Na szczęście, nikomu nic się nie stało, a jeszcze tego samego dnia duchowny został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji. 53-latek zarzekał się, że chciał jedynie bronić świątyni. Obecnie prokuratura prowadzi przeciwko niemu postępowanie.

Sprawa przeciwko duchownemu będzie dotyczyła przestępstwa kierowania gróźb karalnych wobec funkcjonariuszy oraz członków demonstracji. Oskarżonemu grożą nawet 2 lata pozbawienia wolności.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

To skandaliczne wydarzenie spowodowało, że księdza zawieszono oraz usunięto z parafii pod wezwaniem świętego Bartłomieja. Teraz jednak "Dziennik Łódzki" ujawnił najnowsze informacje w sprawie. Nieoficjalne doniesienia są oburzające.

Jak udało się ustalić dziennikowi, ksiądz ma trafić z województwa kujawsko-pomorskiego pod Zduńską Wolę w woj. łódzkim. Duchowny miałby zostać nowym proboszczem w parafii pod wezwaniem świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Korczewie.

Skompromitowany kapłan miałby zająć miejsce księdza Janusza Gozdalika. Duchowny niedawno zmarł z powodu zakażenia koronawirusem. Ksiądz Siołkowski tamtejszym proboszczem miałby zostać od niedzieli 15 listopada (dziś). Jego instalacja miała nastąpić w trakcie niedzielnej mszy.

Parafianie są bardzo poruszeni i zaniepokojeni tym faktem. Ich zdaniem, wrocławski biskup "podrzucił im kłopot". Członkowie korczewskiej wspólnoty chcą zbierać podpisy pod petycję do biskupa, w której pojawiłaby się prośba o o to, by nie przysyłać 53-letniego księdza.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, koronawirus w kościele. Sanepid pilnie szuka wiernych

2. Prawdziwy hit w Lidlu. Zapłacisz 10 złotych i wyjdziesz z produktem od projektanta mody

3. Zrobiła z pozoru zwykłe zdjęcie grobu. Kiedy w domu przyjrzała się bliżej, zamarła, przerażający szczegół

Przenoszenie księży z parafii do parafii to praktyka, która jest powszechnie znana w polskim Kościele. Nieustannie mamy do czynienia z odsyłaniem duchownych, którzy pełnili posługę w jakimś miejscu przez pewien czas, a następnie przenoszeniem ich w nowe miejsce, co nie jest niczym zaskakującym. Niestety, często wykorzystuje się to w celu wyciszenia afer, jakie powstały wokół duchownych.

Tego typu praktyka niejednokrotnie była stosowana nie tylko dla zachowania pewnej rotacji, a również w celu uniknięcia atmosfery skandalu wokół duchownego. Do takiej sytuacji właśnie, według nieoficjalnych informacji Dziennika Łódzkiego, w przypadku księdza z Czernikowa. Członkowie nowej wspólnoty nie chcą jednak w swojej parafii kontrowersyjnego księdza, dlatego zbierają podpisy, które mają zostać następnie przekazane biskupowi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Poważne oskarżenie wobec polskiego rządu. Chodzi o testy na koronawirusa, opozycja domaga się pilnej narady
  3. Pitbull zauważył w okolicy ciężarną kotkę. Zrobił dla niej niewiarygodną rzecz, właściciel wszystko uwiecznił
  4. Nagłe, niewyobrażalnie smutne wiadomości. Nie żyje zasłużona Polka, odeszła na wieczną służbę
  5. Agata Duda wprawiła wszystkich w osłupienie. Ciężko uwierzyć, co zrobiła podczas uroczystości
  6. Mama przyszła odwiedzić grób 4-letniego synka, nie zastała nagrobka. Bulwersujące, do czego doszło
  7. Chcesz uniknąć zawału, udaru i chorób serca? Pij go na zdrowie, najlepiej codziennie i żyj pełnią życia
  8. Robicie jesienią szarlotkę? Z własnych jabłek jest najlepsza
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Dziennika Łódzki, Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News