Ksiądz wywiesił na drzwiach kościoła oburzający plakat. Reakcja władz kościelnych przechodzi ludzkie pojęcie

Ksiądz wywiesił na drzwiach kościoła oburzający plakat. Reakcja władz kościelnych przechodzi ludzkie pojęcie Źródło: Unsplash Karl Fredrickson

Ksiądz wywiesił oburzający plakat na drzwiach kościoła, co spotkało się z natychmiastową reakcją mieszkańców. Kartka miała być osobliwym komentarzem odnośnie ostatnich wyborów prezydenckich. Niewiarygodna reakcja władz kościelnych na ten oburzający incydent.

Ksiądz wywiesił na drzwiach kościoła oburzającą kartkę. Zdarzenie miało miejsce tuż po wyborach prezydenckich w lipcu. Na drzwiach świątyni w Kościanie w województwie wielkopolskim zawisł plakat, na którym wyborcy Rafała Trzaskowskiego zostali porównani do śmierci, nieszczęścia czy przekleństwa. Mieszkańcy byli oburzeni sytuacją, dlatego zdecydowali się napisać list otwarty do abp. Stanisława Gądeckiego, w którym poprosili o reakcję na ten oburzający incydent. 

Ksiądz wywiesił oburzający plakat przed kościołem. Niewiarygodna reakcja władz 

Ksiądz Paweł Skrzypczak, proboszcz parafii Najświętszej  Maryi Panny Wniebowziętej, nie był w stanie pogodzić się z wynikiem wyborów prezydenckich w Kościanie. Jak się okazało, ogromną przewagę zdobył tam Rafał Trzaskowski, co nie spodobało się proboszczowi. Na drzwiach kościoła zawiesił więc plakat, piętnujący wyborców kandydata KO. 

Plakat był podzielony na dwie części: z jednej strony przy wartości procentowej głosów, jakie zdobył Rafał Trzaskowski, pojawiły się hasła takie jak: śmierć, nieszczęście, przekleństwo, bluźnierstwa i profanacje czy aborcja i eutanazja. Po przeciwnej stronie przy wyniku, jaki zdobył Andrzej Duda znalazły się już przychylniejsze hasła: życie, szczęście, błogosławieństwo, Bóg, Maryja czy prawo do życia każdego. Na samym dole znalazło się również pytanie - ile warta jest twoja dusza?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Mieszkańcy Kościana byli oburzeni sytuacją, dlatego skierowali list otwarty z prośbą o reakcję polskiego Kościoła na oburzające poczynania ks. Skrzypczaka. Został podpisany przez 1300 osób, list trafił do Prymasa Wojciecha Polaka oraz abp. Stanisława Gądeckiego. Jak donosi portal elka.pl, pierwszy adresat miał odpowiedzieć błyskawicznie. 

- Prymas odpowiedział, że to nie leży w jego kompetencji i wszystko przekazuje do abp. Gądeckiego - przekazał Patryk Piasecki w rozmowie z portalem elka.pl. Odpowiedź od abp. Sądeckiego nadeszła znacznie później, w dodatku konieczne było kilkukrotne upomnienie. Mieszkańcy Kościana dostali list kilka dni temu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mieszkańcy są zdruzgotani, śmierć nadeszła tak nagle. Media właśnie przekazały wiadomość o śmierci Arkadiusza Tymoszuka

2. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku

3. Śmierć nadeszła nagle, 3 córki osierocone. Aktorka uwielbiana z "M jak miłość" i "BrzydUli" pogrążona w żałobie

- Pracownicy arcybiskupa oświadczyli, że nie ma on w zwyczaju odpowiadać na listy otwarte obywateli - przekazał Piasecki. Mieszkańcy miasta są zawiedzeni oraz zniesmaczeni reakcją kościoła, a raczej jej brakiem. Przyznali jednak, że fakt mobilizacji przeciwko działaniom proboszcza zasługuje na uznanie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rząd rozda kolejne pieniądze, można dostać nawet 1,5 tys. zł. Jest jeden warunek
  2. Niemieckiego U-Boota zatopił kaloryfer czy morski potwór? Nieprawdopodobna relacja kapitana
  3. Marian Opania wspólnie z żoną po 53 latach od ślubu ciągle obchodzą rocznicę pierwszego pocałunku. Piękna miłość
  4. Śmierć nadeszła nagle, 3 córki osierocone. Aktorka uwielbiana z "M jak miłość" i "BrzydUli" pogrążona w żałobie
  5. Popularne leki wycofane z aptek w całej Polsce. Jeśli je masz, natychmiast je wyrzuć
  6. Przy następnej wizycie w McDonald's zamów niestandardowe frytki. Wystarczy poprosić o 1 rzecz, niebywała różnica w smaku

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News