Ksiądz Mariusz W. przyznał się do molestowania dzieci. Ofiary miały od 9 do 12 lat

Ksiądz Mariusz W. przyznał się do molestowania dzieci. Ofiary miały od 9 do 12 lat Źródło: YouTube/Telewizja Podhale

Ksiądz Mariusz W. z Nowego Targu w końcu przyznał się do molestowania swoich uczennic. Przez pewien czas nauczał religii w szkole - w końcu historie opowiadane wychowawczyni przez uczennice przybrały tak niepokojący odcień, że postanowiła zainterweniować. Duchowny w końcu przyznał się do seksualnego wykorzystywania dziewczynek.

Ksiądz Mariusz W. od dawna znajdował się "na celowniku" wymiaru sprawiedliwości, ale do tej pory twardo zaprzeczał zarzutom, jakoby miał seksualnie wykorzystywać swoje uczennice ze szkoły podstawowej w Nowym Targu. Podejrzenia o to, że na lekcjach czy podczas wycieczek miały dziać się niepokojące rzeczy, pojawiły się po pewnej rozmowie na godzinie wychowawczej.

Ksiądz wzbudził wątpliwości nauczycielki

Prawda o tym, co robił swoim uczennicom ksiądz Mariusz W., wyszła na jaw jakby zupełnie przypadkiem. Na godzinie wychowawczej nauczycielka postanowiła przygotować dzieci do dość poważnych problemów, które mogą pojawić się w ich życiu. Opowiedziała im o tym, jak zachowują się w stosunku do swoich ofiar pedofile. Kiedy skończyła wykład, kilka uczennic podniosło rękę do góry. Powiedziały swojej nauczycielce, że właśnie tak zachowywał się wobec nich ksiądz Mariusz W. Kobieta nie mogła uwierzyć własnym uszom, ale postanowiła zaufać dzieciom i zainterweniowała. Jak się okazało, bardzo słusznie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Do molestowania nieletnich uczennic - w sumie miało ich być dziewięć, w wieku od 9 do 12 lat - miało dość między innymi podczas szkolnych wypraw na basen i wycieczek w góry. Ksiądz miał korzystać z tego, że znajduje się z dziećmi na osobności.

Szkoła zawiadomiła prokuraturę

Sprawa prędko trafiła do sądu. Ksiądz Mariusz W. natomiast został błyskawicznie przeniesiony przez władze kościelne z Nowego Targu do Krakowa. Zgodnie z doniesieniami mediów, parafia w Nowym Targu miała żegnać księdza mówiąc o tym, jak łatwo przychodziło mu zbliżenie się do "zwykłych ludzi".

Chociaż na samym początku ksiądz zaprzeczał oskarżeniom, w końcu przyznał się do winy.

- Przyznaję się, zrobiłem to - miał powiedzieć w minionym tygodniu duchowny.

Molestowanie miało dotknąć aż dziewięciu dziewczynek.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiany aktor "M jak Miłość" zmarł na raka trzustki. Wiadomość o jego śmierci zszokowała fanów
2. Przerażający widok. Ludzie aż przystawali, widząc, jak teraz wygląda "Walduś z Kiepskich"

- To jednak nie kończy całego procesu. Dalej do przesłuchania są m.in. biegli. Wyrok jeszcze nie zapadł - przypomniał śledzącym sprawę sędzia Bogdan Kijak.

Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polacy TRACĄ 500 plus na każde dziecko. Sytuacja będzie się tylko pogarszać
  2. 13. emerytury nie zostaną wypłacone? Przykre doniesienia
  3. Najbardziej soczyste i najzdrowsze kotlety mielone na świecie. Z piekarnika, rewolucyjny przepis
  4. Odkrył tajemne drzwi w piwnicy. Jego ciało zaczęło drżeć na widok sceny jak z horroru, od razu złapał za kamerę
  5. Chińskie znaki zodiaku deklasują tradycyjne. Ujawniają całą prawdę o przyszłości każdego

źródło: na temat

Następny artykuł