Umarł tak młodo, wielka tragedia. Trudno powstrzymać łzy, do sieci wyciekł film z ostatnich chwil trzydziestoczteroletniego księdza

Umarł tak młodo, wielka tragedia. Trudno powstrzymać łzy, do sieci wyciekł film z ostatnich chwil trzydziestoczteroletniego księdza Źródło: Youtube.com

Zaledwie 34-letni ksiądz nie mógł przewidzieć, że ta wakacyjna przeprawa będzie ostatnim, czego doświadczy w życiu. Informacja o jego tragicznym losie wstrząsnęła krajem. Jeszcze więcej emocji wywołał film, ukazujący jego ostatnie chwile. Ciężko powstrzymać łzy.

Ksiądz z z Trzciany był szanowanym i uwielbianym duchownym, a sympatyków znajdował zarówno wśród młodszych i starszych parafian. Ciężko uwierzyć, że zginął w takich okolicznościach. Niestety, ratownicy okazali się bezradni i dziś cały kraj opłakuje śmierć 34-letniego Jaromira Buczaka. Zaledwie dwa dni po tragedii w sieci opublikowano wstrząsający film. 

Młody ksiądz spadł w przepaść i zginął na miejscu. Jak wyglądały jego ostatnie chwile? 

Portal o2.pl przypomina, że 12 sierpnia, w trakcie przeprawy na Rysy, ksiądz Jaromir Buczak stracił równowagę i spadł do żlebu. Towarzyszący mu przyjaciele nie mogli nic zrobić. Dotarcie do poszkodowanego było utrudnione, dlatego wszystkim pozostało jedynie niecierpliwie czekać na przybycie śmigłowca TOPR. Gdy służby przybyły na miejsce stwierdzono zgon.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Schodziliśmy już około 30 min. ze szczytu. Szedłem jakiś odcinek za Jaromirem, między nami schodziło kilku turystów. [...] W pewnym momencie, na skutek osunięcia się kamienia lub poślizgnięcia zaczął spadać do żlebu. [...] Nie było szans pójścia z pomocą, ponieważ teren był zbyt trudny - mówił dla Tygodnika Podhalańskiego uczestnik wyprawy na Rysy. 

Tymczasem na Facebooku "Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Oddział w Trzcianie" pojawił się krótki film, nagrany zaledwie kilka chwil przed tragedią. Widać na nim uśmiechniętego duchownego. Nie mieści się w głowie, że krótko po tym bezładnie spadał w przepaść, a dziś opłakują go krewni, przyjaciele i parafianie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, nie będzie bezpiecznie w najbliższych dniach. Zacznie się już jutro wieczorem

2. Nowe powiaty objęte obostrzeniami. Ministerstwo Zdrowia wprowadza poważne zmiany

3. Naprawdę przykre, wszyscy modlili się by się udało. Niestety, nie żyje Oleńka

- Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem. Może zamiast płakać i rozpaczać czas zacząć dziękować? No przecież jest za co... nie, nie za co, za Kogo - czytamy pod nagraniem. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Od dziś zmiany obostrzeń. Ministerstwo Zdrowia zabrało głos
  2. Radio Maryja podało smutną informację. Nie żyje, pożegnały go tłumy
  3. Premier zdecydował, Kancelaria ogłosiła. Będzie obowiązywał już od jutra
  4. Zła informacja dla posiadaczy kont w bankach. Pilnie wprowadzono obostrzenia
  5. Kolejna manipulacja TVP, aż ciężko uwierzyć. Reporterzy zostali przyłapani na gorącym uczynku, sytuacja, jakiej jeszcze nie było

Źródło: Facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News