"On po prostu lubił dzieci". Parafianie bronią księdza, który miał molestować dziewczynkę po Komunii

"On po prostu lubił dzieci". Parafianie bronią księdza, który miał molestować dziewczynkę po Komunii Źródło: .

Ksiądz Piotr M. został oskarżony o pedofilię. Matka pokrzywdzonej dziewczynki zdecydowała się na zawiadomienie policji po obejrzeniu filmu "Tylko nie mów nikomu". We wsi zawrzało - nikt wierzy poszkodowanej rodzinie, mieszkańcy bronią kapłana.

Ksiądz z Ruszowa trafił niedawno do aresztu - to efekt filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu", po którego premierze pedofilia w Kościele przestała być tematem tabu. Co chwila słychać o kolejnych przypadkach przestępstw seksualnych, jakich dopuszczali się duchowni. Oskarżony został także ks. Piotr M., proboszcz parafii pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego. Mieszkańcy są wstrząśnięci, jednak nie zachowaniem księdza. Nie wierzą w jego winę.

Ksiądz molestował dziewczynkę. Ma jednak poparcie parafian: "Po prostu lubił dzieci"

Matka ofiary przyznała w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", że po wsi rozeszła się wieść, że córka - dziewczynka przygotowująca się do Pierwszej Komunii - zmyśliła całe zdarzenie. Dziecko przebywa teraz pod opieką psychologa i nie wychodzi z domu. Mieszkańcy Ruszowa trzymają stronę oskarżonego księdza. 

- Dzieci go uwielbiały, lgnęły do niego. Jak się z nimi modlił, wszystkie się przepychały, żeby stać bliżej. Nieraz widziałam, jak przygotowuje dzieci do komunii, i nic złego się tam nie działo - relacjonuje dla "Gazety Wyborczej" jedna z parafianek. Wraz z innymi mieszkańcami wystosowali pismo o zwolnienie proboszcza z aresztu. Zebrano 300 podpisów.

- On był bardzo ciepły dla dzieci i naprawdę je lubił. Jak szły rano do szkoły, to stał przy drodze i piątki im przybijał. Za dobry był po prostu, tak myślę - uważa kobieta. Jej zdaniem oskarżenie wobec kapłana ma być atakiem na Kościół i próbą osłabienia miejscowej wspólnoty.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Inna ofiara księdza M.

W sprawie księdza M. przesłuchano do tej pory dwie osoby. Jednak najciekawszym wątkiem jest ujawnienie się w mediach społecznościowych kobiety, która miała być inną, wcześniejszą ofiarą oskarżonego proboszcza. 

- Gdybym wiedziała o produkcji podałabym wcześniej nazwisko księdza, który należy do jednych z NICH (…) Nadal pracuje z dziećmi – napisała w Internecie kobieta. Jej wpis został już jednak z sieci usunięty.

  1. Tragedia w życiu Braci Golców. Najbliższą osobę braci czeka ciężka operacja
  2. Operacje plastyczne Justyny Steczkowskiej! Fani nie mają wątpliwości: "Nos, pośladki, wycięte żebra". Znamy CAŁĄ PRAWDĘ!
  3. Porażające informacje TVN! Eksplozja przerwała głuchą ciszę w polskim mieście, są ranni
  4. Polsat: 10-latka zaginęła 200 metrów od domu. Gdy policjanci znaleźli jej ciało, byli przerażeni
  5. Michał Szpak wyszedł na miasto w samych majtkach. Nie uwierzycie, jaki dodatek wybrał do swojej stylizacji (FOTO)
  6. Oficjalne: Jest oświadczenie Prezydenta ws. Kingi Dudy. Polacy zostali okłamani

Źródło: Na Temat

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu