ksiądz Michał L.
materiały prasowe
Patryk Przybyłowski - 13 Grudnia 2019

Ksiądz Michał L. zgwałcił nastolatkę. Głódź przeniósł go do innej parafii

Ksiądz Michał L. dopuścił się bardzo haniebnego czynu. Kiedy władze kościelne dowiedziały się o tym, co zrobił, podjęły skandaliczną decyzję. Duchowny został po prostu przeniesiony na nową parafię. Taką decyzję podjął sam arcybiskup Głódź.

Ksiądz Michał L. skrzywdził młodą dziewczynę w najgorszy możliwy sposób. Miał dwukrotnie zmusić 17-latkę do współżycia. Duchowny dopiero teraz stanął przed sądem, chociaż jego przełożeni wiedzieli o zbrodni dużo wcześniej. Okazało się, że ich jedyną reakcją było przeniesienie księdza do innej parafii.

Maryla RodowiczWściekła Maryla Rodowicz przekazała zdumiewający komunikat. Nagranie trafiło do sieciCzytaj dalej

Ksiądz zgwałcił młodą dziewczynę. Arcybiskup Głódź przeniósł go do innej parafii

Cało zdarzenie miało miejsce dokładnie 8 lat temu. Wówczas ksiądz Michał L. miał dopuścić się dwukrotnego gwałtu na 17-letniej dziewczynie. Duchowny pełnił w tym czasie posługę w jednej z trójmiejskich parafii. Pokrzywdzona do dzisiaj nie jest w stanie normalnie żyć z piętnem, które pozostawiły tamte wydarzenia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

KobietaKażda kobieta powinna mieć sodę oczyszczoną w torebce. 15 niesamowitych sztuczekCzytaj dalej

- Ona tak naprawdę nie chciała tego postępowania, nie była na nie gotowa. Jednak z uwagi na obecnie obowiązujące przepisy, które nakazują postępowanie w sprawie o zgwałcenie z urzędu, nie było innej możliwości, bo wpłynęło zawiadomienie od innego kapłana. Mimo, że boryka się cały czas z problemami naturami psychicznej, traumą, której doznała w związku z tym zdarzeniem i uczestniczy w terapii, w dalszym ciągu trzeba prowadzić postępowanie - wyjaśnił adwokat Patryk Łukasiak.

Okazuje się, że chociaż kuria wiedziała już wcześniej o zbrodni sprzed ośmiu lat, nic nie zrobiono w tej sprawie. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź podjął jedynie decyzję o przeniesieniu młodego księdza do innej parafii. Wypada również zaznaczyć, że ten ruch przeprowadzony był z bardzo ścisłą dyskrecją.

Dzisiaj grzeje:

1. Aleksandra Kwaśniewska się wygadała! Niechcący zdradziła wstydliwy sekret

2. Najpierw 14-letnia Dżessika współżyła z 2 chłopakami w szkolnej toalecie, ale później było już tylko gorzej. Rzeczy, które kazała zrobić Sebastianowi są po prostu straszne

- Dowiedziała się (kuria - dop. redakcji) już wiele lat temu, od matki pokrzywdzonej. Nikt jednak z Kurii nie pofatygował się, by porozmawiać z panią Agnieszką. Jedyny kontakt Kurii z moją klientką był wówczas, gdy stanęła ona przed Trybunałem Metropolitalnym. Księdza przeniesiono do innej parafii, zamiatając sprawę pod dywan. Jedyne co kuria zrobiła dla mojej klientki, i to dopiero po telefonie od jej psychiatry, to porycie kosztów jej terapii. To jest kwota 500 zł miesięcznie i to dopiero od tego roku - dodał mecenas Łukasik.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Media nie opisują dziś początków ich związku. Byłą i obecną żonę Strasburgera łączyła niespodziewana relacja
  2. Ryzykując swoje zdrowie walczą o pieniądze. Skandaliczny proceder w Biedronce
  3. Zdjęcia córki Zbigniewa Bońka trafiły do sieci. Jest najpiękniejszą blondynką świata
  4. Lata po śmierci Marii Czubaszek mąż ujawnił druzgocącą prawdę. Niestety, nie miała szans przeżyć operacji
  5. Porwał ją, jak miała 11 lat i gwałcił. Rodziła mu dzieci, a rzeczy, które w tym czasie robiła jego żona nie mieszczą się w głowie

BigosJak zrobić idealny bigos, który smakiem i aromatem zachwyci każdego? Dzięki kilku wskazówkom zapewnicie rodzinie najcudowniejsze świętaCzytaj dalej

źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News