Były ksiądz ujawnia: "Kościół w Polsce działa jak grupa przestępcza"

Były ksiądz ujawnia: "Kościół w Polsce działa jak grupa przestępcza" Źródło: Screen/youtube/ Archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty

Ksiądz zdecydował się na szokujące wyznanie. Mężczyzna, który przez lata był duchownym wyznał, jak właściwie działa instytucja kościelna w Polsce. Tak mocne słowa mogą wstrząsnąć wiernymi i pokazać prawdziwe działanie owianej tajemnicą organizacji.

Były ksiądz przerwał milczenie. Marcin Kuśmierek, który pełnił funkcję duchownego przez 14 lat, porównał swoich byłych pracodawców do organizacji przestępczej i wskazał tak duże błędy i przewinienia w działaniu polskiego Kościoła, jakich nikt nie byłby w stanie sobie wyobrazić. To, co mówi były ksiądz, jest wstrząsające i pokazuje organizacje z zupełnie nieznanej, mrocznej perspektywy.

Ksiądz o Kościele w Polsce. "Działają jak organizacja przestępcza"

Kuśmierek, który swoją służbę duszpasterską pełnił przez okres 14 lat, widział w trakcie swojej pracy wiele patologii, nadużyć i bezprawia ze strony duchownych. Mężczyzna we wstrząsającym wywiadzie, jaki pojawił się na youtubowym kanale "7 metrów pod ziemią", opowiedział o ukrywaniu pedofilii, łamaniu celibatu i innych, licznych nadużyciach swoich kolegów po fachu. Nie zabrakło nawet porównań do organizacji przestępczej.

– Duża część hierarchii kościelnej, wszyscy wokół biskupa, seminarium, proboszczów, dziekanów, działają na zasadach zorganizowanej grupy przestępczej. To zamknięty krąg, w którym liczą się tylko zyski. Jednak, żeby ktokolwiek mógł się czegoś rzetelnego o grupie dowiedzieć, a w każdej diecezji są taki grupy, potrzebni są świadkowie koronni – mówi Marcin Kuśmierek, który księdzem był przez 14 lat.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ksiądz komentuje zamieszanie w Kościele

Nie da się ukryć, że obecne zamieszanie w Kościele, spowodowane ujawnieniem wielu spraw pedofilskich odciąga księży od posługi i coraz więcej osób przebywających w seminarium nie godzi się na przynależenie do organizacji. 

- Jeśli młodzi ludzie, którzy chcieliby wstąpić do seminarium, widzą Kościół uwikłany w politykę, nieprzejrzysty w walce z pedofilią wśród księży, obciążony nadmiarem posiadanych wpływów i dóbr, to trudno spodziewać się tłumu kandydatów do kapłaństwa. Z przekąsem powiedzieć można, że władzę, majątek, prestiż i kobiety można dziś swobodnie zdobyć bez wchodzenia w stan duchowny – przyznaje dominikanin, ojciec Paweł Gużyński.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta piła napój przez słomkę. Następnego dnia już nie żyła. Gdy lekarze ją zobaczyli, byli PRZERAŻENI
  2. Ewa Farna poruszyła cały internet tym zdjęciem. Fanom wyszły oczy z orbit, gdy zobaczyli jak SCHUDŁA
  3. Wciąż nie wiadomo, gdzie przebywa Dawidek. W Polskę zaraz uderzą potężne burze, 9 województw zagrożonych
  4. Cała Polska podaje dalej! Niezwykle pilny apel policji ws. Dawida Żukowskiego
  5. Ujawniono przeszłość mamy 5-letniego Dawida. Nie miała w życiu lekko
  6. Policjant ujawnił na wizji TVN kulisy poszukiwań Dawida. Gdzie jest 5-latek?

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News