Były ksiądz ujawnia: "Kościół w Polsce działa jak grupa przestępcza"

Były ksiądz ujawnia: "Kościół w Polsce działa jak grupa przestępcza" Źródło: Screen/youtube/ Archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty

Ksiądz zdecydował się na szokujące wyznanie. Mężczyzna, który przez lata był duchownym wyznał, jak właściwie działa instytucja kościelna w Polsce. Tak mocne słowa mogą wstrząsnąć wiernymi i pokazać prawdziwe działanie owianej tajemnicą organizacji.

Były ksiądz przerwał milczenie. Marcin Kuśmierek, który pełnił funkcję duchownego przez 14 lat, porównał swoich byłych pracodawców do organizacji przestępczej i wskazał tak duże błędy i przewinienia w działaniu polskiego Kościoła, jakich nikt nie byłby w stanie sobie wyobrazić. To, co mówi były ksiądz, jest wstrząsające i pokazuje organizacje z zupełnie nieznanej, mrocznej perspektywy.

Ksiądz o Kościele w Polsce. "Działają jak organizacja przestępcza"

Kuśmierek, który swoją służbę duszpasterską pełnił przez okres 14 lat, widział w trakcie swojej pracy wiele patologii, nadużyć i bezprawia ze strony duchownych. Mężczyzna we wstrząsającym wywiadzie, jaki pojawił się na youtubowym kanale "7 metrów pod ziemią", opowiedział o ukrywaniu pedofilii, łamaniu celibatu i innych, licznych nadużyciach swoich kolegów po fachu. Nie zabrakło nawet porównań do organizacji przestępczej.

– Duża część hierarchii kościelnej, wszyscy wokół biskupa, seminarium, proboszczów, dziekanów, działają na zasadach zorganizowanej grupy przestępczej. To zamknięty krąg, w którym liczą się tylko zyski. Jednak, żeby ktokolwiek mógł się czegoś rzetelnego o grupie dowiedzieć, a w każdej diecezji są taki grupy, potrzebni są świadkowie koronni – mówi Marcin Kuśmierek, który księdzem był przez 14 lat.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ksiądz komentuje zamieszanie w Kościele

Nie da się ukryć, że obecne zamieszanie w Kościele, spowodowane ujawnieniem wielu spraw pedofilskich odciąga księży od posługi i coraz więcej osób przebywających w seminarium nie godzi się na przynależenie do organizacji. 

- Jeśli młodzi ludzie, którzy chcieliby wstąpić do seminarium, widzą Kościół uwikłany w politykę, nieprzejrzysty w walce z pedofilią wśród księży, obciążony nadmiarem posiadanych wpływów i dóbr, to trudno spodziewać się tłumu kandydatów do kapłaństwa. Z przekąsem powiedzieć można, że władzę, majątek, prestiż i kobiety można dziś swobodnie zdobyć bez wchodzenia w stan duchowny – przyznaje dominikanin, ojciec Paweł Gużyński.

  1. Kobieta piła napój przez słomkę. Następnego dnia już nie żyła. Gdy lekarze ją zobaczyli, byli PRZERAŻENI
  2. Ewa Farna poruszyła cały internet tym zdjęciem. Fanom wyszły oczy z orbit, gdy zobaczyli jak SCHUDŁA
  3. Wciąż nie wiadomo, gdzie przebywa Dawidek. W Polskę zaraz uderzą potężne burze, 9 województw zagrożonych
  4. Cała Polska podaje dalej! Niezwykle pilny apel policji ws. Dawida Żukowskiego
  5. Ujawniono przeszłość mamy 5-letniego Dawida. Nie miała w życiu lekko
  6. Policjant ujawnił na wizji TVN kulisy poszukiwań Dawida. Gdzie jest 5-latek?

Źródło: Wprost

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu