ksiądz nie żyje
pxfuel.com Creative Commons Zero - CC0
Klaudia Bochenek - 13 Maja 2020

Policja i pogotowie w kościele. Nie żyje uwielbiany ksiądz, ratunek przyszedł zbyt późno

Nie żyje uwielbiany ksiądz z jednej z parafii na południu Polski. Oficjalną wiadomość o śmierci przekazali pozostali księża oraz pracownicy hospicjum. Duchowny według wiernych był niezastąpiony i zawsze miał dla nich czas, pochylając się nad ludzką krzywdą. Miał 50 lat.

Ksiądz odszedł niespodziewane, był jeszcze bardzo młody i nie skarżył się na poważne problemy zdrowotne. Informacja o jego śmierci sparaliżowała wiernych.

Duchowny był poddany długiej reanimacji

Parafię św. Benedykta w Tychach ogarnął smutek, zmarł uwielbiany ksiądz. Jeszcze w styczniu Andrzej Filuś obchodził swoje okrągłe, 50. urodziny. Był cenionym i szanowanym wikariuszem, który służył nie tylko w kościele, ale też oddawał swoje serce podopiecznym hospicjum im. św. Kaliksta I w Tychach. Niestety, 12 maja na teren kościoła w Tychach zostali wezwani ratownicy medyczni oraz policja. Długa reanimacja nie przyniosła spodziewanego efektu, a 50-letni ksiądz zmarł.

mąż na pogrzebie żonyMąż rozpaczał na pogrzebie żony. Kiedy się odwrócił, pobladł i zamarł jednocześnie, niewiarygodne zdarzenieCzytaj dalej

- Wezwanie dotyczyło akcji ratunkowej spowodowanej nagłym zatrzymaniem akcji serca. Na miejscu są już oczywiście służby ratunkowe oraz policja, która będzie badała, czy nie doszło tam do przestępstwa - jeszcze wczoraj w rozmowie z portalem Silesia24 mówiła asp. szt. Barbara Kołodziejczyk.

Ksiądz zostanie pożegnany w rodzinnej parafii

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nastolatek wszedł za nauczycielką do szkolnej toalety14-latek wszedł za nauczycielką do szkolnej toalety. Nie mieści się w głowie, co stało się potem, rodziny są załamaneCzytaj dalej

Wikariusz parafii św. Benedykta w Tychach urodził się 27 stycznia 1970 roku. Na stronie kościoła możemy przeczytać, że pochodził z parafii Krzyża Świętego w Mysłowicach, a święcenia kapłańskie przyjął w wieku 26 lat, 11 maja 1996 roku. Wiadomo już, kiedy odbędzie się msza żałobna oraz pogrzebowa.

Dzisiaj grzeje:

1. Zaatakowano szpital, dziesiątki rannych, wśród 13 ofiar między innymi dziecko. Polsat przekazał druzgoczące wiadomości z Afganistanu
2. Na pogrzebie męża dowiedziała się, że jest w ciąży. Prawdziwe zaskoczenie przeżyła jednak kilka miesięcy później

- Msza Święta żałobna za śp. ks. Andrzeja będzie odprawiona w naszym kościele w czwartek 14 maja o godzinie 12.00. Ze względu na obowiązujące ograniczenia co do ilości osób uczestniczących w Mszach będzie to Eucharystia z udziałem jedynie przedstawicieli grup działających w parafii. Msza Święta pogrzebowa będzie odprawiona w piątek o godzinie 11.00 w Mysłowicach, w jego rodzinnej parafii, w kościele Mariackim - czytamy na stronie parafii w Tychach. Księdza Andrzeja Filusia w osobnym wpisie na Facebooku pożegnali także pracownicy hospicjum.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lekarze są oburzeni. Wysłali pismo do Ministra Szumowskiego
  2. Wielki skandal na pogrzebie słynnego gwiazdora. Sprawę bada prokuratura
  3. Kot wszedł do pralki, ale nikt nie mógł przewidzieć, co zrobi w środku. Właściciele od razu wyciągnęli telefon
  4. Gwiazda „DDTVN” od lat walczy z ciężką chorobą. Porażająca prawda wyszła na jaw, była o krok od śmierci
  5. Kobieta dokarmiała bezdomnego kota. Zwierzak odwdzięczył się w niebywały sposób
  6. Tysiące Polaków źle gotują jajka. Narażają na niebezpieczeństwo siebie i rodziny

DodaFani martwią się o Dodę. Chodzi o jej zdrowie, pokazała niepokojące zdjęcieCzytaj dalej

Źródło: Silesia24, Dziennik Zachodni

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News