Ksiądz apeluje o zdjęcie maseczek
YouTube Wspólnota MiMJ
Irmina Jach - 12 Października 2020

Skandaliczne słowa księdza, namawia wiernych do porażającej rzeczy. Ręce opadają

Ksiądz namawiał uczestników odprawianego przez siebie nabożeństwa do skandalicznych czynów. Padły słowa, które wprowadziły wszystkich słuchaczy w osłupienie. Wprowadzenie w życie rad kapłana może być śmiertelnie niebezpieczne. Trudno uwierzyć, że osoba, która ma duży wpływ na lokalną społeczność, zdecydowała się na tak bezmyślną wypowiedź. Ręce opadają.

Ksiądz podczas jednego z nabożeństw zdecydował się na bardzo kontrowersyjną wypowiedź. Głosił dezinformację w kwestii sytuacji epidemiologicznej i namawiał wiernych do łamania zasad rygoru sanitarnego. Jego słowa są skandaliczne.

koronawirus eksperci biją na alarmWszyscy byli w błędzie. Eksperci nie mają wątpliwości i biją na alarm, chodzi o koronawirusaCzytaj dalej

Ksiądz zwrócił się do wiernych z oburzającym apelem

Obecna, bardzo niekorzystna sytuacja epidemiologiczna zmusiła rząd do podjęcia zdecydowanych decyzji. Od niedawna cała Polska jest w żółtej strefie, a mieszkańcy wszystkich regionów są zobowiązani do zasłaniania nosów i ust w miejscach publicznych. Ta zasada obowiązuje zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach - także w kościołach. Mimo że episkopat popiera decyzje władz i nawołuje wiernych do przestrzegania założeń rygoru sanitarnego, niektórzy duchowni nie kryją oburzenia. Do tego grona należy ojciec Daniel Galus z Pustelni Czatachowa niedaleko Częstochowy, który ostatnio zwrócił się do wiernych z oburzającym apelem. Według niego noszenie maseczek ochronnych jest formą zniewolenia, a zdjęcie ich pozwala modlić się "w wolności, spokoju i z radością".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wszystkich Świętych pilny apel były minister zdrowiaWażny apel b. ministra zdrowia. Chodzi o 1 i 2 listopada, wielu Polaków będzie wściekłychCzytaj dalej

- Są takie przypadki w jednym z kraju, gdzie kilkoro dzieci zmarło, bo nosiło maseczki. Można się tylko zatruć nosząc maseczkę w kościele, czy też na zewnątrz. Dlatego taka moja prośba, by jej nie nosić, dla swojego zdrowia właśnie i bezpieczeństwa (...). Jak można tak wielbić Pana Boga? Nie da się. Wszystko będzie tłumione. Niektórzy chcą, żebyśmy wydawali z siebie jakieś pogrzebowe jęki. Chcą nas zgasić, zniewolić, przeszkadzać nam się modlić. A my będziemy się tutaj modlić tak jak Pan chce. A Pan chce, byśmy się modlili się w wolności, bez masek - mówił duchowny podczas nabożeństwa.

Ksiądz polecił wiernym, by walczyli z zakażeniem koronawirusem spożywając wodę święconą.

- Jeżeli nie chcecie zakazić ani mnie, ani członków wspólnoty to proszę bardzo. Tutaj jest kropielnica. Odkażajcie się, bardzo proszę, ile się da - zachęcał.

Dzisiaj grzeje:

1. Pilny apel do Polaków. Grozi nam drugi lockdown? PAN: sytuacja jest dramatyczna

2. Pilne: „Zapowiadamy potężny paraliż”. Wszystko stanie się już jutro, RMF alarmuje Polaków

3. Zauważyłeś u siebie podobne objawy? Oznaczają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć

Internauci nie kryją oburzenia apelem księdza. Trudno uwierzyć, że osoba pełniąca taką funkcję zdecydowała się na podobną wypowiedź. Działalność księdza wzbudza od lat kontrowersje wśród jego przełożonych i wiernych. Przed trzema laty metropolita częstochowski, abp Wacław Depo, zakazał księżom i osobom świeckim udziału w spotkaniach modlitewnych w Czatachowej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Osobisty dramat gwiazdy disco polo. Nielegalnie sprzedają jej zdjęcia bez ubrań w internecie za kilka złotych
  2. Arkadiusz Milik. Powinien grać z Robertem Lewandowskim w pierwszym składzie reprezentacji?
  3. Wszystko poszło na żywo w Polsacie. Polacy dowiedzieli się właśnie, co ma wydarzyć się za kilka tygodni
  4. Właśnie wykryto nowe, ogromne ognisko zakażeń w Polsce. Bardzo przykre informacje
  5. Lekarz odmówił umierającemu pacjentowi pomocy. Skandal i olbrzymia afera w polskim szpitalu
  6. Marta odkryła przepis na pierogi ruskie sprzed 100 lat. Nigdy się nie rozpadają, robi się je w chwilę

Ślub na wesołoMłoda para nagle odwróciła się od ołtarza i wtedy się zaczęło. Powalające sceny w kościele, mało kto się spodziewałCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News