Ksiądz nie żyje
unsplash.com David Tomaseti
Irmina Jach - 12 Września 2020

Nie żyje uwielbiany ksiądz, właśnie się dowiedzieliśmy. Miał tylko 64 lata

Ksiądz proboszcz uwielbiany przez wiernych nie żyje. Media obiegły tragiczne wiadomości o śmierci popularnego duchownego. Był dobrym, elokwentnym i pełnym pasji człowiekiem. Parafianie słuchali jego kazań z zapartym tchem. Bliskim, przyjaciołom, współpracownikom i wiernym składamy najszczersze kondolencje. Jego odejście to nieodżałowana strata.

Ksiądz proboszcz niewielkiej parafii w województwie podkarpackim, nie żyje. Śmierć nadeszła nagle i niespodziewanie. Informacja o jego śmierci została opublikowana na stronie internetowej parafii, w której służył od wielu lat. Parafianie są zrozpaczeni. Miał dopiero 64 lata. To niejedyna tragiczna informacja, która obiegła media w sobotę.

Anna Walter Tomas Komenda zaręczynyDo tej pory milczała. Przyszła żona Tomasza Komendy w końcu wyjawiła prawdęCzytaj dalej

Ksiądz uwielbiany przez wiernych nie żyje

Ksiądz Adam Dzióba przez lata pełnił posługę duszpasterską w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krasnem, nieopodal Rzeszowa. Był bardzo zaangażowany w życie lokalnej społeczności. Zarażał wszystkich pasją, zaangażowaniem i niezachwianym optymizmem. Pracował także w szkole, ucząc dzieci religii. Nikt nie spodziewał się, że już wkrótce nadejdzie koniec. Niestety, spełnił się najczarniejszy ze scenariuszy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nastolatek rzucił się w ogień13-latek natychmiast rzucił się w żywioł, próbował ratować babcię i psa. To jednak nie koniec rodzinnej tragediiCzytaj dalej

Pierwsze tragiczne informacje na temat stanu zdrowia kapłana pojawiły się w mediach przed dwoma dniami. Przekazano wówczas, że kapłan uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Nie wiadomo, czy wykazywał jakiekolwiek objawy COVID-19. Informacja o zakażeniu została potwierdzona w piątek, 11 września bieżącego roku, przez dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, Jaromira Ślączka.

- Badamy w tej chwili ten przypadek. Ustalamy, z iloma osobami proboszcz mógł mieć kontakt. Na pewno wszystkie osoby z kontaktu zostaną wzięte w kwarantannę - mówił przedstawiciel placówki w rozmowie z dziennikarzami portalu Nowiny.

Dzisiaj grzeje:

1. Tomasz Komenda spojrzał w kamerę i powiedział słowa do ojca zgwałconej i zabitej dziewczyny. Wszyscy je zapamiętają

2. Tragiczny wypadek. Samochód osobowy z impetem wjechał pod ciężarówkę. Zginęła jedna osoba

3. Tysiące osób w żałobie, nie żyje zasłużony Polak. Przedwczesna śmierć przekreśliła wiele planów

Ksiądz proboszcz niezwłocznie trafił do szpitala w Dębicy. Hospitalizacja rozpoczęła się we wtorek, 8 września. Dwa dni później kapłan został przewieziony do szpitala w Łańcucie. Dwaj pozostali duchowni, którzy zamieszkiwali tą samą plebanię, zostali poddani kwarantannie. Ksiądz miał także kontakt z uczniami. Po raz ostatni prowadził lekcje religii tuż po rozpoczęciu roku szkolnego, w środę, 2 września. Jeszcze przed śmiercią księdza msze w parafii odbywały się bez udziału wiernych. Budynek został zdezynfekowany. Z ogłoszenia na stronie internetowej wynika, że zostanie udostępniony już w najbliższą niedzielę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"
  2. Pożary w USA uchwycone przez satelitę. Gigantyczne tumany dymu i ognia
  3. Rodzinny sekret Beaty Szydło wyszedł na jaw. Sąsiedzi wszystko wygadali, ciężko uwierzyć
  4. Już dziś wieczorem Polsat pokaże megahit, miliony Polaków zasiądą przed telewizorami. TVP i TVN zostaną zdeklasowane
  5. Polsat przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje wybitny polski aktor
  6. Niewybaczalne błędy podczas pieczenia ciasta drożdżowego. Przez nie ciasto nie rośnie

KobietaW ostatnich miesiącach mocno przytyła, uskarżała się na wzdęcia. Kiedy lekarze zobaczyli ogromny brzuch kobiety, natychmiast zainterweniowaliCzytaj dalej

Źródło: Rzeszów News/Nowiny24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News