Bardzo przykre, zakonnik zmuszał chłopców do współżycia. Wcześniej zostali wykorzystani przez innego duchownego

Bardzo przykre, zakonnik zmuszał chłopców do współżycia. Wcześniej zostali wykorzystani przez innego duchownego Źródło: pixabay kisistvan77

Ksiądz zmuszał chłopców, którzy już wcześniej zostali wykorzystani przez innego duchownego, do współżycia. Przerażające doniesienia płyną z kraju.

Ksiądz skrzywdził chłopców, którzy wcześniej padli ofiarą innego duchownego. Pojawiły się pierwsze zarzuty w sprawie, która wstrząsnęła całą Polską. To bardzo przykre informacje związane z przemocą seksualną wśród polskich duchownych. 

Ksiądz zmuszał chłopców do współżycia. To ofiary innego duchownego

Ojciec Jarosław O. z zakonu paulinów miał dopuścić się wykorzystywania chłopców, którzy wcześniej zostali wykorzystani seksualnie przez księdza Mariana W. Okazuje się, że mężczyźni znali się i spędzali razem rekolekcje w Szalowej. To właśnie tam w 2009 roku miało dochodzić do nadużyć. Zgodnie z danymi, które płyną z prokuratury, w tym czasie ksiądz Marian W. miał wykorzystywać aż 22 młodych chłopców, w sprawie 11 toczy się postępowanie. Sprawy pozostałych chłopców uległy przedawnieniu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Podczas procesu Mariana W. jeden ze świadków wskazał, że ojciec Jarosław O., który przebywał w parafii razem z Marianem W., miał zmuszać do współżycia chłopców. Na jaw wyszło, że na swoim koncie może mieć przestępstwo na tle seksualnym względem trojga nieletnich chłopców, z których dwoje zostało wcześniej wykorzystanych przez ks. Mariana W.

Zgodnie z tym, co można przeczytać w Gazecie Wyborczej, ksiądz miał podawać nieletnim tabletki gwałtu, które ułatwiały mężczyźnie molestowanie dzieci. 

Ksiądz usłyszał już zarzuty w sprawie przemocy seksualnej 

Prokuratura już postawiła zarzuty Jarosławowi O. Duchowny jest oskarżony o zmuszanie chłopców do czynności seksualnych. Mężczyzna odpowie za wykorzystywanie trójki chłopców, do których miało dojść w 2009 i 2012 roku. Ksiądz nie przyznał się do popełnienia przestępstwa. Zastosowany został wobec niego dozór policyjny. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wprowadzono drugi stopień zagrożenia. Obawy są bardzo realne, BPM wydało ostrzeżenie dla Polaków
2. Koronawirus: Hollywoodzki aktor wraz z żoną zarażeni. Jest pierwszą znaną osobą z wirusem

Kuria tarnowska już od 2014 roku dysponowała wiedzą, że ojciec Jarosław O. mógł dopuścić się przemocy względem nieletnich, jednak na policję nie wpłynęło żadne zgłoszenie. Zakonnicy z zakonu paulinów nie dzielą się informacją, czy wobec zachowania duchownego zostały wciągnięte jakiekolwiek konsekwencje. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Czy koronawirusem można zarazić się od zwierząt domowych? Odpowiedzi udziela WHO
  2. Piłkarz Juventusu zarażony koronawirusem. Zawodnik apeluje do kibiców
  3. Była partnerka Kamila Durczoka przerwała milczenie. Porażające wyznanie, dramat za zamkniętymi drzwiami
  4. Lekarze alarmują, pierwsze objawy groźnego nowotworu można łatwo pomylić z niegroźną chorobą. Wzdęcia są jednymi z nich
  5. Schronisko zorganizowało przyjęcie urodzinowe dla śmiertelnie chorego kota. Początek imprezy okazał się druzgoczący
  6. Źle się dzieje, półki pustoszeją na naszych oczach. Wszyscy ruszyli do Lidla, Biedronki i najbliższych sklepów

źródło: gazeta wyborcza

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News