Ksiądz pozwolił na taniec w świątyni
facebook.com Las BIelański
Monika Majko - 12 Stycznia 2021

Parafianie wstrząśnięci zachowaniem księdza, widać co wyrabiał w kościele. „Cyrk z Domu Bożego”

Ksiądz wpadł na zaskakujący pomysł i urządził w kościele zabawę taneczną. Proboszcz warszawskiej parafii w Lasku Bielańskim nie spodziewał się takiej krytyki ze strony wiernych. W sieci udostępniono nagranie ze świątyni, a pod filmem posypały się komentarze pełne oburzenia.

Ksiądz Wojciech Drozdowicz z parafii w Lasku Bielańskim znany jest w okolicy z niestandardowych metod modlitwy i prowadzenia liturgii. Niestety, ostatni pomysł duchownego spotkał się z wielka krytyką wiernych. Wielu z nich uważa, że kapłan stanowczo przesadził.

Ksiądz pozwolił na tańce w kościele

Ks. Wojciech Drozdowicz, proboszcz warszawskiej parafii bł. E. Detkensa w Lasku Bielańskim stwierdził, że karnawał musi być należycie świętowany. W związku z tym duchowny zorganizował pokaz taneczny, który odbył się w kościele.

Kapłan urządził imprezę pod hasłem „Taniec w bocznej nawie”. Przygasił światła w kościele, włączył kolorowe reflektory oraz maszynkę produkującą zadymienie, ana tablicy, która zwykle wyświetla słowa pieśni mszalnych pojawił się napis „Karnawał na Bielanach. Więc tańczymy!”.

Wówczas naprzeciwko zebranych parafian stanęła Teresa Żurowska, która do muzyki z „Blues Brothers” wykonała przygotowany układ taneczny. Jej popis został nagrodzony gromkimi oklaskami przez widownię.

Właśnie przekazano tragiczne informacje. Nie żyje wielki Polak, bardzo smutneWłaśnie przekazano tragiczne informacje. Nie żyje wielki Polak, bardzo smutneCzytaj dalej

Nagranie z tańca w kościele trafiło do sieci i zostało opublikowane na Facebooku parafii z lasku bielańskiego. Internauci jednak nie byli tak entuzjastycznie nastawieni do tego, co wydarzyło się w warszawskiej świątyni.

Komentarze parafian pod internetową relacją z imprezy nie były już tak entuzjastyczne, jak oklaski wiernych oglądających taneczne wygibasy w kościele na żywo. Pod filmem z wydarzenia pojawiło się wiele oburzonych głosów.

- Zapanowała moda na profanacje wszystkiego co święte tak, żeby tylko było fajnie - skomentowała jedna z wiernych.

- Wszystko po to aby rozmydlić granicę między sacrum a profanum - dodała inna internautka.

- Nawet najwspanialszy ksiądz nie powinien robić cyrku z domu bożego - oburzyła się kolejna wierna.

- Często oglądałem i słuchałem księdza Wojciecha z tego kościoła i często były to świetne kazania. To dzisiejsze show jakoś pasuje mi tak jak kaszanka do dobrego szampana. Ten taniec niby na chwałę Boga ale jakiś taki bardzo prymitywny. Takie mam odczucia niestety - czytamy pod filmem zamieszczonym na Facebooku na stronie parafii.

Film z kościoła można obejrzeć TUTAJ.

Ksiądz zezwolił na tańce w świątyni

Ksiądz zezwolił na tańce w świątyni

Facebook.com Lasbielanski

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Super Express/Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News