Ksiądz piękny gest
.
Aneta Wasilewska - 12 Stycznia 2020

Niezwykły gest księdza dla WOŚP. Inni duchowni powinni wziąć przykład?

Ksiądz z polskiej parafii zdobył się na piękny gest. Niedziela z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy to czas pomagania, czy inni duchowni powinni iść w jego ślady?

Ksiądz, przemawiając z ambony do wiernych ma wielki wpływ na ich działania. Słowa, które można usłyszeć na niedzielnych mszach, mogą znacznie wpłynąć na osoby, które ich słuchają. Jeden z duchownych zdecydował się dziś na niezwykły gest, inni księża powinni brać z niego przykład.

"Świat według Kiepskich"Andrzej Grabowski nagrał ważną wiadomość do fanów "Kiepskich". Zostało mało czasuCzytaj dalej

Ksiądz, który zdobył się na niesamowity gest

Ksiądz Kazimierz Klaban zanim zdecydował się na wykonanie pięknego gestu w stronę najbardziej potrzebujących. Wcześniej dowiedział się od swoich parafian, czy nie mieliby nic przeciwko. Okazało się, że wszyscy wierni, którzy przychodzą do kościoła na msze księdza Klanbana, zgodnie przyznali, ze zgadzają się na wprowadzenie w życie jego pomysłu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Monika PróchniewiczByli uwielbiani przez Polaków, umarli w tragicznych okolicznościach. 10 gwiazd disco polo, których już z nami nie maCzytaj dalej

Dzięki temu, że miał zgodę wiernych, ksiądz Klaban postanowił, że wszystkie pieniądze zebrane dzisiaj podczas mszy, zostaną przekazane na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Ksiądz Kazimierz Klaban jest proboszczem w parafii Kościoła Polskokatolickiego w Elblągu.

- Pytam ich o zgodę, jeszcze nikt się nie sprzeciwił. Po mszy zapraszam parafian w podziękowaniu na kawę i pączki - powiedział ksiądz Kazimierz Klaban.

Ksiądz Klaban przykładem dla innych księży?

- Serce mi podpowiedziało ten pomysł. Jestem po dwóch udarach i zawale. Wiele czasu spędziłem w szpitalu. Leczyli mnie urządzeniami, na których były serduszka WOŚP. To mój gest, by cokolwiek dobrego zrobić dla innego człowieka. Sam też tego dnia rzucam na tacę i oddaję wolontariuszom - wyznał ksiądz z Elbląga.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje władca, który rządził krajem przez 50 lat. Obalił własnego ojca, błyskawicznie wyznaczono następcę

2. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie
żyje Patryk

Ksiądz Klaban jest zdania, że duchowni powinni wspierać Wielką Orkiestrę Świętej Pomocy. Ich słowa i czyny mogą być przykładem dla wiernych. Proboszcz z Elbląga wypowiedział się także na temat incydentu, który miał miejsce kilka lat temu, kiedy ksiądz przegonił wolontariuszy WOŚP sprzed kościoła, dla niego takie zachowanie jest nie do przyjęcia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamy
  2. Jedna osoba złamie prawo, wysokie kary zapłacą wszyscy. Nowe, surowe przepisy wydrenują nam kieszenie?
  3. Jest źle z Agnieszką Chylińską. Podjęła ostateczną decyzję, od lat sobie nie radzi
  4. Doda przestała ukrywać prawdę o dzieciach. Mocne wyznanie
  5. Więzienie, porzucona ciężarna kobieta i śmierć. Media przemilczały, co wydarzyło się po "Chłopakach do wzięcia"

MamaMama zaryzykowała życie, by ochronić swoje dziecko. Teraz jej ciało wygląda jak mielonka, tylko dla ludzi o mocnych nerwachCzytaj dalej

źródło: wp

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News